אחד המבחנים הבולטים אשר נחשבים בעיני בני נוער רבים בתור מכשול הם אינם דווקא מבחני הבגרות או מבחני המתכונת אלא מבחן התיאוריה. אותו מבחן תיאוריה אשר יש לעשות בטרם מתחילים את לימודי הנהיגה נחשב בעיני בני נוער בתור מבחן קשה ביותר שכן זוהי הפעם הראשונה בה הם נתקלים בחוקי הדרך, פירושי התמרורים ובידיעת רכיבי המנוע המכאניים של הרכב על בוריים. בני נוער רבים גם נוהגים להשוות ביניהם באיזה נסיון כל אחד עבר את מבחן התאוריה, בעוד מעבר המבחן בנסיון הראשון נחשב בעיניהם בתור סמל סטטוס נחשק ביותר. אבל למעשה, השד אינו כה נורא, ומבחן התאוריה הוא אינו מבחן קשה כלל וכלל ורבים מצליחים לעבור אותו בפעם הראשונה לאחר שעשו אליו הכנה נכונה, בעוד שהם יודעים לקראת מה הם הולכים. לכן, על מנת שגם אתם תוכלו להנות מאותו סמל סטטוס של מעבר מבחן התיאוריה בנסיון הראשון החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים להצלחה.

 

בתי ספר לנהיגה אשר מלמדים גם תאוריה

בתי ספר לנהיגה לא רק מלמדים את החלק המעשי של לימודי הנהיגה אלא גם רבים מאותם בתי ספר משלבים לימודי כיתה בטרם עוד התיישבנו התלמידים מאחורי ההגה. באותם לימודי כיתה מעבירים מדריכים מוסמכים את החומר למבחן התאוריה באמצעות הדרכה פרונטלית אשר כוללים הרצאות, דיונים, שאלות של תלמידים, תרגולי כיתה ועוד. לרבים מאיתנו הדרכה פרונטלית היא הדרך האידיאלית ללמוד חומר חדש במיוחד כזה אשר אנו לא בקיאים בו. יתרון נוסף של הדרכה פרונטלית הוא שהמדריכים המנוסים מלמדים את הקורס הזה מספר רב של פעמים בשנה ולכן הם יודעים כיצד למקד את התלמידים ולהכין אותם בצורה האידיאלית עבור המבחן.

 

קורס אינטרנטי

בתי ספר לנהיגה רבים הבינו את הצורך ההולך וגובר בלימודים מרחוק כמו שנהוג היום במספר רב של מכללות ואוניברסיטאות אשר מעבירים חלק נכבד מהסילבוס דרך האינטרנט. היתרון בכך הוא שאנו יכולים לבחור לעצמנו את הזמנים בהם אנו רוצים ללמוד לתיאורה ואנו לא תלויים מבחינת זמנים בכיתה בעוד היתרון המרכזי הוא שאנו יכולים לבחור על איזה נושא אנו רוצים להתעכב וללמוד אותו לפרטי פרטים, ועם איזה נושא אנו מרגישים נוח יותר ורק מעוניינים לעבור על החומר בקצרה, פריוילגיה אשר לא נזכה לה אם נלמד בכיתה מסודרת. במקרים רבים הקורסים הללו גם כוללים בנק שאלות נרחב אשר מכין אתכם בצורה טובה מאוד למבחן התיאורה, כאשר אותו בנק מבוסס על שאלות ממבחנים קודמים.

לאחר שבחרנו את הקורס בו אנו מעוניינים יש לוודא כי אנו באים מוכנים לכל שיעור בכך שאנו קוראים מראש את החומר שילמד באותו שיעור, הדבר יעזור לנו גם אם בחרנו בהדרכה פרונטלית שכן נדע על מה המדריך מדבר וגם אם בחרנו בקורס אינטרנטי, שכן אנו נבין על מה השיעור ולא נצטרך לבזבז זמן ולעצור את הוידאו בכל פעם על מנת להבין על מה מדובר בשיעור.

 

 בנוסף,יש לבצע את כל התרגילים והשיעורים במסגרת הקורס על מנת לתרגל כמה שיותר שאלות לפני המבחן. הדבר גם יעזור לנו להבין את החומר בצורה טובה יותר וגם ככל שנחשף למספר רב יותר של שאלות סיכוי גבוה שנתקל באותה שאלה או בשאלה דומה במבחן האמתי. לסיום, שבוע לפני התאריך בו בחרתם לגשת לבחינה, הגדילו את עצימות התרגולים ותרגלו מבחנים לדוגמא על מנת לבחון את עצמכם האם אתם עוברים את המבחן או לא. יש להזכיר כי מספר הטעויות המותרות עומד על ארבע. יום אחד לפני המבחן תסגרו את הספרים וקחו לעצמכם יום אחד ללא לימודים והשתדלו להגיע כמה שיותר רגועים ביום המבחן. בהצלחה!