חומץ תפוחים הוא אחד המוצרים היותר מגוונים מבחינת האיכויות הטמונות בו והשימושים האפשריים בו.
בפרט הוא יעיל כתמיכה בדיאטה ולירידה במשקל, ובאופן כללי הוא מכיל שפע ויטמינים, מינרלים וחומרים רבי ערך נוספים.

השימוש העיקרי בחומץ המופק מתפוחים הוא כעזרה למי שרוצה לרדת במשקל.


ישנן מספר דרכים בהן עוזר החומץ לדיאטה:


* שריפת שומנים מואצת - בחומץ התפוחים ישנו מרכיב בשם פקטין (סוג של רב סוכר) שמתחבר אל שומנים ומקל על הגוף שלנו לשרוף אותם ובכך להיפטר מהם.

* תחושת שובע מוגברת - ועל כן לאחר צריכת החומץ אנחנו נהנים מכמה וכמה שעות של שקט נפשי ולא מתפתים לתחושות רעב שמייצרות אכילה מיותרת לחלוטין.

* האטת קצת עליית רמת הסוכר בדם בסיום ארוחה - כך שרמת הגלוקוז ורמת האינסולין בדם נמוכות יותר.

* הגברת יעילות תהליך חילוף החומרים.

כל הסיבות הנ"ל הופכות את חומץ התפוחים לחלק מומלץ בכל דיאטה, כשכמובן שבמקביל יש להקפיד על תזונה נכונה וכן לשלב פעילות גופנית בשגרת היומיום. הוכחה ליעילות של חומץ התפוחים ניתן למצוא במחקר שנערך באוניברסיטת אריזונה ושגילה כי שתיית שתי כפות חומץ תפוחים לפני ארוחה תורמת במידה בלתי מבוטלת לירידה במשקל.


איכויות חשובות נוספות


לחומץ שמיוצר מתפוחים איכויות חשובות רבות אחרות, ובהן:

* טיפוח העור: חומץ תפוחים תורם לטיפוח העור, ומקל על הסימפטומים במקרים של מחלות עור ובהן דרמטיטיס, פסוריאזיס, סבוריאה, פצעי אקנה ועוד. בנוסף, כמו כל חומץ הוא בעל אפקט מרגיע על העור, ובפרט לאחר עקיצות (חרקים כמו גם מדוזות), חשיפה מופרזת לשמש וכו'. ניתן להוסיף אותו לאמבטיה פושרת או למרוח ישירות על העור עם צמר גפן.

* שיפור תהליכי עיכול - בחומץ התפוחים ישנם אנזימים שמעודדים את התרבותם של החיידקים הטובים, שחיוניים לתהליכי עיכול תקינים. בנוסף מסייע החומץ לחסל קנדידה ומזיקים אחרים שנמצאים במערכת העיכול.

* מלחמה בפטריות - חומץ התפוחים הוא באופן כללי כלי אפקטיבי למלחמה בפטריות. כך למשל טבילת כפות הרגליים במים שיש בהם גם חומץ תפוחים באופן יומיומי תסלק מהן גם פטריות עיקשות במיוחד.

* שיער מלא ברק - שטיפת השיער עם מים שיש בהם גם חומץ תפוחים מוסיפה לו ברק כמו גם גמישות, וזאת בזכות החומצה האלפא הידרוקסידית שבחומץ.

* חיזוק העצמות - השילוב של זרחן, סידן ומגנזיום שכמו מינרלים רבים אחרים נמצאים בחומץ משפר משמעותית את בריאותן של העצמות בגופנו.

* מניעת כאבי מפרקים - בחומץ תפוחים ישנו אשלגן אשר מעכב התפתחות משקעיים סידניים ליד המפרקים, ובדרך זו מונע כאבים במפרקים.

* הקלה על סינוסיטיס, כאבי גרון, שיעול וצינון.

* שיפור היגיינת פה.

* הפחתת התכווצויות שרירים - בחומץ תפוחים ישנן חומצות אמינו וכן ישנם אנזימים אשר מנטרלים את חומצות החלב בשרירים, ובכך נמנעת התופעה הלא נעימה של התכווצויות שרירים ובפרט לאחר מאמצים גופניים או אימונים אינטנסיביים.


בנוסף מסייע חומץ זה לאיזון רמות הסוכר בדם, להורדת רמת הכולסטרול המזיק ולהעלאת רמת הכולסטרול בעל ההשפעה המיטיבה.

השפעות נוספות של חומץ תפוחים הן שיפור איכות הספונג'ה (באמצעות הוספת מעט חומץ לדלי המים), טיהור האסלה (ע"י שפיכת חומץ לאסלה והשארתה שם במשך לילה שלם) והרחקת פרעושים (באמצעות שפשוף נמרץ של תערובת מים עם חומץ על עורו של הכלב או החתול).


איך להשתמש בחומץ
תפוחים?

כדי ליהנות מכל הסגולות הבריאותיות של חומץ התפוחים ניתן להוסיף אותו לרוטב לסלט או לכוס משקה (מים או מיץ). אופציה אחרת היא לצרוך כמוסות, שבאופן טבעי מבטיחות אימפקט מרבי. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמשתמשים בתוסף מזון, גם אם מדובר בתוסף טבעי לחלוטין ובטוח לגמרי כמו חומץ תפוחים.

Super Food Diet Banner new1