כולנו רוצים בטן חזקה, חטובה, שתעניק לגוף שלנו מראה אסתטי, תאפשר לנו ללבוש איזה ג’ינס או שמלה שבא לנו… איך להוריד בטן, איך לחטב את הבטן, איך לגרום לקוביות שמתחת לשומן לבצבץ החוצה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להשיג בטן חטובה!.לפני כן, למה כל כך קשה לחטב את הבטן?


כל אחד ואחת מאיתנו בנוי אחרת ויורד באחוזי השומן שלו בצורה שונה. יש כאלה שמצליחים להוריד באחוזי השומן באזורים מסוימים בבטן בצורה מהירה יותר אבל באזור של הצדדים הם יותר מתקשים להגיע למטרה ולהפך.

אחד המכשולים שמפריעים לנו להשיג בטן חטובה, רזה ואסתטית הם אחוזי שומן גבוהים. ברגע שאנחנו אוכלים קצת יותר ממה שאנחנו צריכים, לא נצליח להגיע לרמת אחוזי השומן הדרושה בכדי להשיג מראה חטוב. אצל גברים, אחוז השומן הדרוש בכדי להשיג את המראה החטוב הוא בממוצע בין 10%-11% ואצל נשים 16%-17%. לכן, בלי אחוזי שומן נמוכים, אין סיכוי שהקוביות יצאו החוצה וזה לא משנה כמה כפיפות בטן ביום תעשו. לכן…

  1. תזונה דלה בפחמימות ועשירה בחלבונים - אין זה אומר להוריד לגמרי את השומנים מהתפריט, ממש לא, רק כן להוריד את כמות הפחמימות בצורה דרסטית וכן להתמקד בפחמימות מורכבות מלאות ולא בפחמימות פשוטות ריקות מערך קלורי. חשוב להימנע מצריכה של מזונות ״מופחתים בשומן״. כן צריך לצרוך שומן ממקור חיוני כמו טחינה, שמן זית, אבוקדו, אגוזים, שקדים וגם במזונות עשירים בחלבונים יש שומן כמו למשל ביצים וגבינות. מומלץ להוריד בתקופת החיטוב מזונות כמו גבינה צהובה ומוצרי חלב שמנים, בשרים שמנים, מזונות מעובדים וכדומה.

  2. מסת שריר -אחד הדברים הכי חשובים בתהליך החיטוב הוא לבנות מסת שריר רזה. פעילות אירובית אמנם מאיצה את תהליך שריפת הקלוריות ומעודדת ירידה במשקל אבל היא לא בונה מסת שריר ולא מעודדת שריפת שומנים בזמן מנוחה. לכן, חשוב לשלב עם תפריט התזונה אימוני כוח, אימוני התנגדות מה שנקרא - אימוני סיבולת, לבנות בהדרגה מסת שריר, לעבוד על שרירים מנוגדים וכך להגביר את שריפת השומן בזמן מנוחה.

  3. ליפו מקס - הליפו מקס הינה פורמולה 100% טבעית המסייע להפחית את אחוזי השומן מבלי לפגוע בתהליך בניית מסת השריר, אלא להיפך, היא תומכת בו. מה יש בליפו מקס?. הליפו מכיל חומצת שומן הנקראת חומצת שומן מסוג CLA. באופן כללי, מה שהחומצת שומן הזו עושה זה לבלום העברה של שומנים מזרם הדם אל תוך התאים. בצורה כזו, הגוף שלנו לומד איך לנצל את האנרגיה שהוא משתמש בה מהמזון שאנו צורכים ממקור של שומן מבלי לפרק מסת שריר. חומצת השומן הזו הוכחה באינספור מחקרים כמסייעת בתהליך הירידה במשקל, תורמת לשריפת שומן מוגברת בזמן מנוחה ומעודדת אחוזי שומן נמוכים יותר. הליפו מקס תומך בגוף בתקופת החיטוב והוא מכיל רכיבים נוספים טבעיים כמו למשל קפאין, תמציות תה ירוק ותמציות פרי הגווארנה האקזוטי המסייעים גם הם להאיץ את תהליך חילוף החומרים ומעודדים ירידה הדרגתית במשקל הגוף ובאחוזי השומן. חשוב לציין כי הליפו מקס הינה פורמולה 100 אחוז טבעית, בטוחה לשימוש ומאושרת על ידי משרד הבריאות בישראל.