דלקת בשתן היא תופעה שכיחה, כאשר ברגע שהיא מכה בנו, היא נוטה לחזור שוב ושוב. כולנו מכירים מקרוב את הריצות הדחופות והמיותרות לשירותים, השריפה הלא נעימה ותחושת אי-הנוחות, שמתלווים לדלקת. כאשר אנו שואלים את עצמנו איך לטפל בדלקת בדרכי השתן באופן טבעי , ראשית בחרנו בדרך בריאה שאיננה כימיקלית. כיום, אף ישנם תוספי תזונה רבים, אשר מטרתם היא לסייע לנו להמשיך הלאה מהשאלה איך לטפל בדלקת בדרכי השתן באופן טבעי. בנוסף, ישנן תרופות סבתא טבעיות לחלוטין, שיכולות לסייע להתמודד עם התסמינים ואף לפתור את הבעיה לחלוטין.

איך לטפל בדלקת בדרכי השתן באופן טבעי:

  • נמנע אותה מלכתחילה – איך לטפל בדלקת בדרכי השתן באופן טבעי? לא פשוט להיפטר מדלקות בדרכי השתן; האמת היא, שמשום שמדובר באיבר המין שלנו, אנו חשופים להרבה מאוד חיידקים ודלקות, לכן כדאי לנסות ולהימנע מהם מלכתחילה. כדי לעשות זאת, נקפיד לנגב מלפנים לאחור, בייחוד לאחר הטלת צואה, נשמור על היגיינה וננקה את איבר המין עם מים בעדינות ונקפיד להטיל שתן עד חצי שעה, לאחר קיום יחסי מין.

 

  • חמוציות ללא סוכר – חמוציות הן תרופת סבתא מוכרת ובטוחה להתמודדות עם דלקות שתן. כאשר אנו סובלים מדלקת בשתן, עלינו לשמור על האזור נקי ככל האפשר ולמנוע את הנגישות שלו לחיידקים. כחלק ממשפחת פירות היער, החמוציות מכילות נוגדי חמצון חזקים, המסייעים למנוע מחיידקים או זיהומים לדבוק באיבר המין שלנו. בנוסף, חמוציות מעודדות ריקון מלא של השלפוחית, המסייע להקל על הצורך העז להטיל שתן, בעת הדלקת. כדאי לנו משקה מחמוציות טריות ומים חמים ושתו אותו לאורך היום (שלוש כוסות לפחות).

 

בצל ושום – בצל ושום הם "האנטיביוטיקה של הטבע": שניהם מכילים רכיבים אנטי-דלקתיים ואנטי-בקטריאליים, מסייעים להאיץ את מחזור הדם ולנקות את גופנו מרעלים. אנו יכולים להכין משקה של מים חמים, בצל, שום, ג'ינג'ר וכורכום, אשר יסייע לטהר את גופנו. אף ניתן לשלב אותם בסלטים ומאכלים רבים. כאשר אנו אוכלים בצל ושום לשם איך לטפל בדלקת בדרכי השתן באופן טבעי , כדאי לנו לאכול אותם טריים, כך שנקבל את עיקר הערכים התזונתיים שלהם.