בעוד רוב האנשים מנסים לרדת במשקל, להפחית את אחוזי השומן, להאיץ את תהליך חילוף החומרים, אחרים עסוקים בדיוק בתהליך ההפוך. כן זה נשמע אולי קצת לא הגיוני אבל יש לא מעט אנשים ששואלים עצמם את השאלה איך לעלות במשקל.

אז לפני שנבין איך עושים את זה חשוב להבין דבר אחד פשוט. ממש כמו שכדי לרדת במשקל עלינו לשמור על מאזן קלורי שלילי כלומר לאכול פחות ממה שאנחנו מוציאים, בתהליך העלייה במשקל זה בדיוק הפוך, עלינו לשמור על מאזן קלורי חיובי כלומר לאכול יותר ממה שאנחנו מוציאים. כן, זה אולי נשמע פשוט אבל עבור מי שמנסה כל כך לעלות במשקל, מדובר בתהליך מאתגר והשאלה היא למה.

לכל אחד ואחת מאיתנו יש נתון המתייחס להוצאה האנרגתית היומי והוא נקרא RMR. המשמעות של הנתון הזה היא כמה קלוריות אני מוציא ביום אחד כשאני לא עושה שום דבר, כלומר במנוחה. נתון זה משתנה ותלוי בגורמים כמו גיל, מסת שריר, משקל גוף, חילוף חומרים ועוד. לנתון הזה עלינו ולהוסיף את האנרגיה שאנחנו מוציאים בזמן שאנחנו הולכים, ישנים, מתאמנים ועוד. אם למשל ההוצאה האנרגטית שלי בזמן מנוחה היא 1400 קלוריות ביום וההוצאה האנרגטית שלי בזמן פעילות היא 300 קלוריות ובנוסף אני מוציא עוד 300 קלוריות על תפקוד במהלך היום, זה אומר שכדי לעלות במסת שריר כלומר במשקל, עליי לצרוך לפחות עוד 500 קלוריות מההוצאה הקלורית שלי כלומר 1900 קלוריות. הבעיה היא שאותם אנשים שצריכים לעלות במשקל פעמים רבות סובלים מחילוף חומרים מהיר מאוד, חלקם לא מרגישים שהם רעבים ויש פשוט את אלה שלא מסוגלים להתעסק כל היום סביב האוכל שלהם וזה מה שהתהליך הזה לעתים מצריך.


אז איך לעלות במשקל? הנה כמה טיפים שיעזרו

1. ארוחות קטנות, כל שעתיים - אכילה תכופה תסייע לפזר את הקלוריות לאורך היום ולא תחייב את מי שמרגיש שבע כל הזמן לאכול בכוח.

2. מזונות עם ערך קלורי גבוה - טחינה, אבוקדו, אגוזים, שקדים, שוקולד מריר, אלו הם מזונות שכדאי וצריך לשלב כדי להגדיל את הצריכה הקלורית היומית.

3. שתייה - ניתן לשלב לאורך היום מיצים טבעיים, להפוך את המזון לשייק מה שמקל מאוד על תהליך העיכול לאלה שקשה להם לאכול כמויות גדולות. אל תתבלבלו, אין זה אומר להתחיל לאכול מאכלים עתירי סוכר, אלא פשוט להגדיל את הנפח הקלורי שאנו צורכים בכל יום וכך להגדיל לאט לאט את המשקל. חשוב מאוד לשלב אימוני כוח בכדי שהמשקל שאנחנו עולים לא יעלה בצורה של אחוזי שומן אלא בצורה של מסת שריר.

4. הביג מאס גיינר - ניתן לשלב ארוחת גיינר לאורך היום בין אם זה לפני או אחרי האימון. חשוב לציין שזה לא במקום ארוחה אלא בנוסף, הביג מאס גיינר הוא פורמולה שפותחה על ידי חברת נוטרי די ספורט, היא איננה מכילה צבעי מאכל או חומרים משמרים וכל הרכיבים בפורמולה הנם איכותיים. מנת הגשה מספקת לגוף תוספת של 1200 קלוריות ביום, 232 גרם פחמימה ו-46 גרם חלבון. הביג מאס גיינר היא בדיוק הפורמולה שכדאי ומומלץ לשלב, ביחס של 1:5 חלבון פחמימה כדי לעלות בצורה הדרגתית במשקל הגוף תוך כדי תהליך החיטוב.