אפשר לחלק את מרבית האנשים בעולם לשלוש קבוצות עיקריות

 1. אלו שמנסים לרדת במשקל, להפחית את אחוזי השומן שלהם ולחטב את הגוף
 2. אלו ששבעי רצון ממשקל הגוף שלהם, מרוצים מהמראה החיצוני ופשוט עושים הכל כדי לשמר את זה
 3. אלו שרוצים לעלות במשקל מהר וביעילות

כל קבוצה מתמודדת עם אתגרים שונים בכדי להשיג או לשמר את המטרות שלה לאורך השנה. הפעם נתמקד באלו ששואלים את עצמם איך לעלות במשקל מהר.

אז כן, אולי זה מפליא, אבל יש לא מעט אנשים שמרגישים שהם רזים מדי ורוצים לחטב את הגוף ולעלות במשקל.

בעוד אצל אנשים שמנסים לרדת במשקל האתגרים כוללים תהליך חילוף איטי, תיאבון מוגבר, קושי לשמור על מאזן אנרגתי שלילי, קושי להתמיד בפעילות גופנית מסוימת, אצל אלו שמנסים לעלות במשקל, המצב הוא הפוך.

חילוף חומרים מהיר מאוד, חוסר תיאבון, קושי להגיע לצריכת קלוריות גבוהה שתסייע לעלות את המאזן הקלורי לחיובי אלו הן מרבית הבעיות איתן מתמודדים האנשים מהקבוצה השלישית.

5 טיפים מעולים איך לעלות במשקל מהר

 1. פרסו את הארוחות שלכם לאורך כל היום - מי שסובל מחוסר תיאבון, מתקשה מאוד לאכול 3 ארוחות סדירות.
  לכן, שווה לפרוס את הארוחות על פני כל היום ולאכול בין 6-8 ארוחות ביום. הנה דוגמא: בבוקר חשוב שלא לוותר על ארוחת הבוקר וזה הזמן לחצי גביע קוטג’ או גבינה לבנה חמישה אחוזים, שתי פרוסות לחם וגבינה צהובה. אחרי שעתיים, אפשר לשלב בננה או כל פרי אחר עם 5 אגוזים ושקדים מסוגים שונים.
  לפני שמגיעים לארוחת הצהריים, זה בדיוק הזמן לאכול 2 פרוסות עם טחינה או עם ממרח אבוקדו.
  לאחר מכן, פרגנו לעצמכם בארוחת צהריים, לא גדולה הכוללת פחמימה מורכבת כמו פסטה למשל, חלבון ומעט מאוד ירקות.
  שוב ארוחה קטנה ועשירה כמו למשל 3 קרקרים עם דבש או ריבה, שייק חלבון ובארוחת הערב שוב - מעט ירקות, טונה או ביצה עשויה עם 2 כפות שמן זית, לחם וגבינה.
 2. שלבו מזונות שומניים בין הארוחות, אלו יעלו את כמות הקלוריות היומית שלכם - כמו שתיארנו בדוגמא, כדאי ומומלץ לשלב בין הארוחות מזונות כמו שקדים, אגוזים, מעט דבש או סילאן, טחינה, אבוקדו, שמן זית בכדי לעלות את כמות הקלוריות אבל ממקור בריא.
  ממש לא מומלץ לשלב סוכרים פשוטים יתר על המידה, אלו יפריעו לנו בתהליך החיטוב.
 3. שלבו אבקת גיינר איכותית בין הארוחות - אם אתם מנסים לעלו ת במשקל, חשוב לשלב אימוני כוח כדי שהמשקל שאתם עולים יעלה בצורה של שריר ולא בצורה של שומן. אבקת ביג מאס גיינר הינה פורמולה איכותית המשלבת בין פחמימות מורכבות, פשוטות וחלבון מי גבינה איכותי אשר מצד אחד תומכת בתהליך בניית מסת שריר ומצד שני מספקת לגוף כמות גבוהה של קלוריות בכל מנת הגשה.
 4. אל תוותרו על פחמימות - חשוב מאוד לשלב פחמימות בכל הארוחות כדי לספק לגוף כמות קלורית גבוהה שנמצאת במזונות כמו אורז, פסטה, לחמים מסוגים שונים, קטניות ועוד. אם הזמן לא מאפשר לבשל ולהתארגן מהבחינה הזו, לחם מלא ואיכותי יכול לעשות עבודה מצוינת.
 5. הקפידו על תזונת ספורט - מאוד חשוב לשלב בין האימונים את הארוחות. 3 שעות לפני אימון לאכול ארוחה יחסית גדולה, ככל הניתן, כאמור כזו המורכבת מפחמימות מורכבות המספקות לגוף אנרגיה לטווח הארוך וכחצי שעה לפני האימון לשתות משייק הגיינר, גם חצי מנת הגשה זה פתרון מעולה או לצרוך ארוחה קלה של שתי פרוסות לחם עם דבש או ריבה. אחרי האימון חשוב גם כן לנצל את חלון ההזדמנויות ולאפשר לשרירים לבנות את עצמם.