תהליך של פיתוח שרירים כלומר בניית מסה לצד ירידה באחוזי השומן, מצריך מאיתנו כמה דברים אותם עלינו לקחת בחשבון כחלק בלתי נפרד מהתהליך. אז כן, זה אפשרי לבצע את שתי הפעולות בו זמנית - בניית מסת שריר או פיתוח שרירים וירידה באחוזי השומן. בכדי לבנות מסת שריר לא צריכים להיות רופאים, מדענים או מתמטיקאים. צריך פשוט לקחת בחשבון תוך כדי כמה נתונים בסיסיים כמו:

 

  1. הרכב גוף

  2. טווח הזמן שאנו משקיעים באימונים

  3. תזונה

  4. סוג הפעילות ורמת העצימות שלה

 

מדוע תהליך חיטוב הגוף לצד בניית מסת שריר יכול להיחשב למעט ״טריקי״?

ובכן, שני התהליכים הללו קשורים למשהו אחד מרכזי בגוף שלנו וקוראים לזה בשפה המקצועית: סינתזת חלבון.

 

בכל יום התאים שלנו עובדים סוג של תהליך מעגלי. בכל פעם שתאים נהרסים, תאים חדשים נבנים במקומם. אדם רגיל, לא ממש מאבד או מוסיף למסת השריר שלנו בקצב מסחרר אלא שומר על רמת מסת שריר ירודה, שממשיכה לרדת מיום ליום. ככל שתהליך הזקנה מתקדם, מסת השריר גם היא הולכת ודואכת, אלא אם כן נחליט לשנות את זה.

 

מה קורה בעת אימון משקולות?

כשאנחנו מרימים משקולות, מקפידים על סטים ועובדים לפי תכנית אימונים מסודרת, לרוב כזו המתמקדת בכל פעם באזור אחר של הגוף אנו הורסים את התאים שלנו. פעולה זו למעשה ״מסמנת״ לגוף להתעורר, עליו כעת לעבוד קשה יותר בכדי לייצר חלבונים ולאפשר תיקון מהיר של הנזק שנעשה בזמן האימון. הגוף שלנו, בנוי בצורה חכמה כמו שאתם בטח כבר יודעים ולכן הוא מעוניין לפתח מצב של הסתגלות לקראת מסת השריר החדשה. הגוף מוסיף תאים לסיבי השריר מה שתורם לתהליך חיזוק השרירים. כשהגוף מסנתז יותר חלבונים מאשר הוא מאבד, הדבר יעודד עלייה במסת השריר, כשהגוף מייצר פחות חלבון, נאבד מסת שריר. לעומת זאת, אם הגוף מייצר כמות זהה למה שהוא מאבד, לא תהיה ירידה ולא תהיה עלייה במסת השריר.

 

איך אבקת חלבון עוזרת לפתח שרירים ואיזו אבקת חלבון לבחור?

כדי לעלות במסת השריר עלינו להגדיל את כמות החלבון שאנו צריכים. כמובן שזה לא מספיק ועלינו גם להקפיד לישון כמו שצריך, לאכול כמו שצריך, לספק לגוף את כל אבות המזון, המינרלים והויטמינים להם הוא זקוק ולתת לגוף את הזמן להתאושש. גם לביצוע התרגילים עצמם יש משמעות ודיוק הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך.

 

אלפא - יותר חלבון, יותר מסת שריר

אם נגדיל את כמות החלבון שאנו צורכים בנוסף לתזונה הרגילה שלנו, נצליח למקסם את תהליך בניית מסת השריר שכן יותר חלבון ויותר חומצות אמינו ייכנסו לגוף שלנו. אבקת חלבון מכילה כמות גדולה של חלבון ומשלבת רכיבים נוספים התומכים בתהליך הגופני שאנו עוברים תוך כדי פיתוח הגוף. אם אתם מחפשים אבקת חלבון איכותית, המשלבת חלבון מי גבינה איכותי (חלבון הנספג בקלות ומזרים כמות גבוהה של חומצות אמינו לשרירים) בחרו באלפא. אלפא פותחה על ידי חברת נוטרי די, היא מיוצרת בתנאי סניטציה גבוהים, יש בה את הרכיבים הכי איכותיים שהגוף שלכם יכול לדרוש, היא טעימה ולא מכבידה על מערכת העיכול.