גם אתם רוצים לדעת איך לרזות מהר?

שאלה זו מהווה את שאלת מיליון הדולר של רבים המעוניינים להשיל מספר מכובד של קילוגרמים ממשקלם ובמהירות יתירה, לקראת אירוע בו חשוב להם להיראות במיטבם, או  מכל סיבה אחרת. במצב מעין זה, אין די זמן לעריכת דיאטה ממושכת המבוססת על הליך איטי ומחושב, ויש צורך בתוצאות מרשימות באופן מידי.

כללי "עשה" להרזיה מהירה

 

- ארוחת בוקר: ארוחת בוקר איכותית ומזינה הינה הדרך הטובה ביותר לפתוח את היום. חשוב לצרוך ארוחה המכילה 300 קלוריות לכל הפחות, ומורכבת מחלבונים ומפחמימות. תחושת השובע שתספק ארוחת בוקר מעין זו, תמנע, במידה רבה, את התשוקה לחטיפים ולמתוקים למיניהם במהלך היום. הנחת היסוד לפיה מומלץ להימנע מארוחת בוקר כבדה במטרה לשמור על תיאבון ירוד, הינה שגויה מעיקרה. כמובן, ארוחת בוקר עתירת שומנים ופחמימות ריקות לא תועיל להרזיה, אך אם תקפידו על תפריט מאוזן ומשביע, סביר להניח שתיהנו מתחושת מלאות עד לארוחת הצהריים.

 

- הוסיפו חומץ תפוחים לתפריט: שתי כפות חומץ תפוחים המהולות בכוס מים יטהרו את גופכם מרעלים ויאיצו הליכי שריפת שומנים בגופכם. לחלופין, תוכלו ליהנות מהתמהיל לאחר הארוחה. אין לעבור את המינון המומלץ, למניעת צריבה של הוושט ושל רירית מערכת העיכול.

 

- אל תוותרו על מחצית השעה של פעילות אירובית בכל יום. גם אם תיצמדו לתפריט הרגיל שלכם ללא שינויים, אך תבצעו בכל יום חצי שעה של פעילות אירובית, כמו הליכה מואצת, ריצה או ריקוד קצבי, תשילו ממשקלכם בכל שבוע קילוגרם אחד לכל הפחות. פעילות אירובית מגבירה את קצב הלב ומייצרת זיעה, ועל כן, מהווה חלק אינטגרלי מתוכנית ההרזיה של כל מי שמעוניין לדעת איך לרזות מהר.

 

- הוסיפו תה ירוק לתפריט: תה ירוק עשיר בנוגדי חמצון עוצמתיים, מאיץ את קצב חילוף החומרים ומעלה את חום הגוף, ועל כן - מומלץ מאוד למעוניינים בהרזיה מהירה.

 

- הוסיפו פלפל חריף אדום לתפריט: ממריץ, מחמם ושורף שומנים בעזרת האצה של חילוף החומרים.

 

- הוסיפו שום לתפריט: שום הוא אחד הירקות היותר עוצמתיים, ובכל הנוגע להרזיה - הוא עשוי לחולל נפלאות בתהליך הרזיה מואץ. סוד העוצמה של השום נעוץ בחומר אליצין שמכיל השום, אשר יעיל, בין היתר, לעיכוב ההמרה של קלוריות לשומנים בתוך הגוף.

 

- הוסיפו צנוברים לתפריט:צנוברים מכילים חומצה ייחודית אשר מייצרת תחושת מלאות ומדכאת תיאבון. צרכו שלושה צנוברים לפני כל לארוחה, ותאבונכם יצטמצם פלאים.

 

- הוסיפו לתפריט תבלינים אפקטיביים: פפריקה חריפה וקינמון הם מדכאי תיאבון יעילים, גם כורכום, שום, זנגוויל והל יאיצו את תהליך ההרזיה שלכם באופן משמעותי.

 

- הוסיפו לתפריט מזונות מדכאי תיאבון: קינמון, שקדים, ביצים ושאר מזונות מדכאי תיאבון יאפרו לכם להרגיש מלאים יותר לאורך היום ולרזות בקצב מהיר.

 

- הוסיפו לתפריט מנת שומן:  שומן הוא, אמנם, משמין, אך גם ממלא. לכן, כף שמן זית, מעט חמאה או כף טחינה, ישביעו אתכם לאורך זמן, ועל כן, מעודדים הרזיה מהירה.

 

כללי "לא תעשה" להרזיה מהירה

 

- אל תמלאו את הבית במזונות שלא יקדמו אתכם אל יעדי ההרזיה שלכם: אם אתם שואלים את עצמכם איך לרזות מהר, אחת התשובות הברורות היא סינון מסיבי של המזונות שימצאו דרכם אל עגלת הקניות שלכם. אם לא תרכשו מזון מהיר ומשמין, עתיר קלוריות ושומנים, סביר להניח שלא תצרכו אותו. הימנעו מרכישת ממתקים, חטיפים ושאר מזיקים, ובכך תאיצו את הליך ההרזיה שלכם באופן משמעותי ביותר.

 

- אל תשתו משקאות משמינים: קלוריות בגרסה נוזלית הן אחד האויבים המהותיים של הרזיה מהירה. משקאות קלים, מיצי פירות, קפה ממותק בכבדות, ועוד, גורמים לכם להריק אל גופכם כמויות אדירות של קלוריות, מבלי לחוש כמעט. הוציאו מחוץ לתפריט את הקלוריות הנוזליות ותופתעו מתוצאות ההרזיה המהירה הצפויה לכם.

 

- פחות פרוקטוז: פירות עתירי פרוקטוז (סוכר פירות) הן אויב מהותי נוסף המהווה מכשול רב עוצמה בדרך ליעד המשקל הרצוי שלכם. פרוקטוז מעלה את רמות האינסולין ומקשה על תהליכי הרזיה מהירה, ובמקביל, פוגע בהליך חילוף החומרים של הגוף. על כן, מומלץ לצמצם את צריכתם של פירות עשירים בפרוקטוז ובעלי אינדקס גליקמי גבוה, ולהעדיף את צריכתם של פירותוירקות מתוקים שהינם בעלי אינדקס גליקמי נמוך, כדוגמת בטטות או דובדבנים.

 

- פחות ממתיקים מלאכותיים: משקאות המכילים אספרטיים ושאר ממתיקים מלאכותיים אינם מהווים אלטרנטיבה למשקאות קלים, שכן הרכב החומרים שלהם מזיק לגוף לטווח ארוך, ואף מגביר תיאבון ומעודד השמנה.

 

דיאטות מהירות

 

קיים מגוון רחב של דיאטות מהירות, המיועדות למעוניינים בהרזיה מהירה. מתוכן, דיאטות מהירות מסודרות, המבוססות על תפריט קפדני, כמו דיאטת אטקינס ודיאטה ים תיכונית, המגבילות ביותר את צריכת הפחמימות כאמצעי להרזיה מהירה, ומעודדות צריכת חלבונים ושומנים. דיאטות מהירות אלה אינן זוכות להסכמה גורפת, ורבים המתנגדים להן. עם זאת, לכל אחת מהדיאטות המהירות בסיס מדעי מסוים של מחקרים המוכיחים יעילות ברמה כזו או אחרת של הדיאטה. ההתנזרות מפחמימות לטווח ארוך עלולה לייצר מגוון בעיות בריאותיות, וההתבססות על תפריט עתיר חלבונים ושומנים עלולה, אף היא, להזיק לבריאות ולייצר בעיות כולסטרול, מחלות לב, ועוד.

 

אופציה נוספת היא דיאטות בזק שאמנם זוכות לפופולאריות בשנים האחרונות, ואף מובילות להרזיה מהירה, אך, עם זאת, חשוב לדעת כי הן מסכנות את בריאותו של עורך הדיאטה, במלוא מובן המילה. דיאטות כמו דיאטת אורז, דיאטת כרוב, דיאטת פופקורן, דיאטת קורנפלקס ודיאטות כאסח אחרות, מגבילות את התפריט למזון אחד עיקרי, בתוספת מעט ירקות או רכיבים אחרים, ומתיימרת לייצר ירידה מואצת במשקל. למרות שאין חולק על כך שדיאטות בזק מייצרות ירידה מהירה במשקל, שכן, מטבע הדברים, צום של שבוע - שבועיים תוך צריכת פופקורן או אורז בלבד אמור לגרום לירידה במשקל, הירידה במשקל הינה זמנית בלבד, ונובעת, בעיקר, מאובדן נוזלים.

 

במרביתם המוחלטת של המקרים, אם לא בכולם, מיד עם תום הדיאטה ועם החזרה לתפריט השגרתי, עורך הדיאטה יעלה שוב את כל הקילוגרמים שהצליח להשיל ממשקלו במהלך הדיאטה, בתוספת מספר קילוגרמים נוספים. הנזק הבריאותי של תפריט החסר את מרבית אבות המזון עלול להיות רב, ולגרום לגוף לנזקים לטווח הארוך, אשר, ללא ספק, אינם שווים את ההישגים קצרי הטווח של הדיאטה. משום שכך, דיאטות בזק, גם אם מהוות פיתוי של ממש עבור רבים המעוניינים לרדת במשקל בדרך המהירה ביותר, אינן מומלצות כלל.

 

הדיאטה מתחילה מהראש

 

אכילה רגשית היא אחד הגורמים הדומיננטיים להשמנה בעידן המודרני. דיאטה, פעילות גופנית, תוספי תזונה להרזיה ושאר פעולות שמטרתן להאיץ ירידה במשקל, לא יועילו לטווח ארוך אם תמשיכו לראות במזון מקור נחמה, רוגע ונוחם. אם בעתות צער, מצוקה או דאגה, המקום הטבעי שלכם הוא המזווה או המקרר, לא תוכלו לרזות לפני שתערכו שינוי חשיבה מהותי, אשר ינטרל את ההילה הסובבת את המזון, ויאפשר לכם לראות את המזון כפי שהוא - מוצר פונקציונלי בלבד, שמטרתו לייצר תחושת שובע ולהזין את הגוף במכלול הרכיבים החיוני לו לצורך תפקוד אופטימלי.


Super Food Diet Banner new1