גב תפוס הוא תופעה נפוצה ולא נעימה, שעשויה להתרחש כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת, היעדר פעילות גופנית, גיל, פציעה, דלקתיות באזור מסוים או תנועה לא נכונה. קיימות דרכים רבות שיסייעו לנו ללמוד איך לשחרר גב תפוס.


חשיבות היוגה


יוגה נחשבת לספורט מצוין בעת התמודדות עם כאבי גב: היא נחשבת לפעילות ספורטיבית מרגיעה שמסייעת לנו לשפר את הגמישות שלנו, להגדיל את טווח התנועה של איך לשחרר גב תפוס בפרט והגוף בכלל, לשפר את יכולות הנשימה ולשחרר שרירים תפוסים או כואבים. פעולת המתיחות החוזרת ונשנית מצוינת לחיזוק הטורסו שלנו. כדאי לנו לבצע שלוש-ארבע שעות של יוגה במשך השבוע, כדי להקל על כאבי איך לשחרר גב תפוס.

מעבר להיותה מועילה מבחינה פיזית, התכונות המרגיעות של פעילות היוגה נחשבות לתרפיוטיות: יוגה קוראת להתמקדות ברגע, בהסתכלות עצמית ובשלווה מנטאלית ורגשית. הפעילות תסייע להקל על תחושות כגון לחץ, כעס, חרדה או יגון שיתכן ומשפיעות באופן עקיף על כאבי איך לשחרר גב תפוס שלנו.


פעילות גופנית


ככל שנדאג לזוז יותר במהלך היום, כך איך לשחרר גב תפוס שלנו יכאב פחות. ההמלצה הרווחת היא לבצע שעתיים וחצי של פעילות אירובית בשבוע. יוגה בפרט, מסייעת לפתח גמישות, ללמד נשימה נכונה ולתרום להגדיל את מרווח התנועה שלנו, לכן היא בהכרח מומלצת מאוד להתמודדות עם תרופות סבתא לגב תפוס. פעילות גופנית מסייעת לייעל שלל תהליכים גופניים ולשמר את גופנו צעיר ובריא לאורך זמן, כך שכדאי לנו לשלב אותה בחיים שלנו בכל מקרה, מספר פעמים בשבוע.