שרירים תפוסים הם תופעה נפוצה ולא נעימה, שעשויה להתרחש כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת, היעדר פעילות גופנית, דלקתיות באזור מסוים או תנועה לא נכונה. קיימות דרכים רבות שיסייעו לנו ללמוד איך לשחרר שרירים תפוסים.


נבצע פעילות גופנית


כשאנו שואלים את עצמנו איך לשחרר שרירים תפוסים בצורה יעילה. תנועה מתמדת מסייעת לשמור על שרירים פעילים, שלא יתפסו לעיתים קרובות. גם לאחר שהשרירים שלנו נתפסים כתוצאה מפעילות גופנית, ההמלצה הטובה ביותר היא לבצע עוד פעילות גופנית, כדי לגבור על הכאב.

פעילות גופנית היא חיונית לבריאותנו: היא מסייעת להטיב את הפעילות של מחזור הדם שלנו, להאיץ את תהליך העיכול שלנו ואת תהליך הניקיון והטיהור של גופנו מרעלים, זיהומים ופסולת. היא מסייעת לחזק את המערך החיסוני שלנו באופן משמעותי ותורמת לגופנו תוספת אנרגיה, שממנה נוכל ליהנות במשך היום. כתוצאה מהאנרגיה הזו, אנו נוכל ליהנות משינה ערבה ועמוקה במהלך הלילה.


נעסה את האזור


עיסוי ודיקור הן שיטות יעילות לטיפול בכאבי שרירים וכאבים לכל אורך גופנו. כאשר עולה בראשנו התהייה איך לשחרר שרירים תפוסים, זה ברור כי שלנו כבר כואבים. כדי להימנע מהשאלה איך לשחרר שרירים תפוסים, יהיה עלינו לחזק אותם ולמנוע מצבים של איך לשחרר שרירים תפוסים בעתיד.

כדי לעשות זאת, אנו זקוקים לשחרור מהכאבים הקיימים, מה שהעיסוי מבצע באופן מדויק: אנו יכולים לפנות למעסה מקצועי אשר יעשה את עבודתו נאמנה וישחרר את כל מכאובינו מהשאלה איך לשחרר שרירים תפוסים. אפשרות נוספת היא למלא אמבטיה בימם חמים, למרוח שמן על אזור איך לשחרר שרירים תפוסים ולעסות את השרירים שלנו בעצמנו, בתנועות ממוקדות, אך עדינות (השריר הוא מקום רגיש) במשך מספר דקות. אנו תמיד יכולים לבקש מחברים או בני משפחה לעסות אותנו במקרה של איך לשחרר שרירים תפוסים, אך מומלץ להישמר מאנשים שלא מבינים בעיסוי כלל ועלולים לגרום יותר נזק, מאשר להביא תועלת למצב. גם הנחת מקור חימום כגון כרית חימום על השרירים, עשויה להקל על מכאובנו. מה שכן, מומלץ לזכור כי איך לשחרר שרירים תפוסים עדין רגישים ולכן, אין צורך בחימום אגרסיבי.