אורח החיים המודרני כאנטיתזה לאורח חיים בריא

 

אורח החיים המודרני בעידן הקדמה מתאפיין במחסור בזמן, בלחץ ובסטרס רב. ביחס ישיר להתקדמות הטכנולוגית, רמת הבריאות המאפיינת את חיינו הולכת ויורדת. אם בשנים עברו היה קיים חיבור טבעי בין האדם והטבע, הרי שכיום חלקו הארי של המזון הינו תעשייתי ומעובד, ונטול מרבית היתרונות התזונתיים שלו.

 

הרגלי התזונה הלקויים, זיהומי האוויר, הזיהומים במי השתייה, חומרי הדברה שונים אשר ספוגים בירקות ובפירות וההורמונים והתרופות המוזרקים לבקר, ממלאים את גופנו ברעלים. הרעלים המצטברים בגוף נספגים ברקמות ובמערכת העיכול. כל עוד הגוף מסוגל לנטרל את הרעלים בכוחות עצמו, הוא שומר על בריאותו. עם זאת, כאשר רמת הרעלנים המצטברת בגוף גבוהה, הגוף מאבד בהדרגה את יכולת נטרול הרעלים. במקביל, היכולת של הגוף לספוג רכיבים תזונתיים ממערכת העיכול נפגמת. קפה ירוק הוא מצוין לניקוי המערכת מרעלנים אלו ואחרים.

עם העלייה בכמות החיידקים המזיקים המשתכנים בגוף, נדחק מקומם של החיידקים הידידותיים. החומרים שמפרישים החיידקים המזיקים מסכנים את בריאות הגוף, ועם חדירתם למחזור הדם, הם מרעילים את הגוף, תוך נטרול אנזימים חיוניים לגוף והרס רקמות ותאים. בשל חוסר האיזון בין הרעלים בגוף שיש לפנות, לבין הרעלים המתפנים בפועל, מופר האיזון הטבעי של הגוף והוא נקלע למצב של הרעלה עצמית.

 

במצב בו רקמות הגוף הפנימיות והתאים אינם זוכים לקבל את הרכיבים המזינים הדרושים להם, אנו עדים לתסמינים נפשיים אופייניים לאוכלוסייה בעידן המודרני: אנרגיה ירודה, אי שקט נפשי, עצבנות, חוסר שינה, עייפות ובמקרים רבים, אף דיכאון. בהמשך, אנו עדים לתסמינים פיזיולוגיים, כמו כאבי פרקים, כאבי ראש, בעיות שרירים, מחלות בדרכי הנשימה, חולשה של המערכת החיסונית, בעיות במערכת העיכול, עצירות, ועוד.

 

אורח חיים בריא – אורח החיים האידיאלי

 

אימוץ אורח חיים בריא היא הדרך הנכונה והאפקטיבית ביותר להתמודדות עם תחלואי העידן המודרני. התבססות על אורח חיים בריא תאפשר שחרור של רעלים אשר הצטברו ברקמות הפנימיות של הגוף, בתאים, בין התאים ובאיברים פנימיים. שינוי הרגלי האכילה הקלוקלים שהפכו לשגרה ואימוץ הרגלי אכילה בריאים יפחיתו את רמת הרעלים החודרת אל הגוף ויסייעו בנטרול הרעלים הקיימים. בטווח הרחוק, אימוץ אורח חיים בריא יוסיף בריאות, ישפר את איכות החיים ועתיד להאריך את תוחלת החיים.

 

כיצד ניתן לאמץ אורח חיים בריא?

 

ככלל, מומלץ לאמץ שגרת חיים בריאה המבוססת על מזון בריא ועל שגרת פעילות גופנית. מומלץ להרבות בצריכת מזונות יוצרי בסיס, כמו פירות וירקות במינון גבוה. את הירקות ניתן לצרוך מאודים או כחלק ממרק. כמו כן, מומלץ לצרוך קטניות, אורז מלא, לחם מחיטה מלאה, סויה וחלב סויה, פיצוחים בלתי קלויים, ועוד. בהקשר זה מומלץ לקרוא גם על דיאטת צירופי מזון.

 

חשוב מאוד להימנע מצריכת מזונות יוצרי חומצה כמו מזון מעובד, מזון קפוא, מזון המכיל חומרים משמרים, מזון המכיל צבעי מאכל, מאכלים המכילים סוכרים, מזונות מטוגנים, משקאות אלכוהוליים, ושאר מזונות שהפכו לחלק אינטגרלי מהתזונה המודרנית. כמו כן, אין לעשן. חובה להרבות בשתיית מים, שני ליטר ביום לפחות, ומומלץ לצרוך מיצי פירות טריים, כמו מיץ גזר, אבטיח, אגסים ותפוחים. תוכלו גם לקרוא 6 טיפים לאכול בריא יותר.


Super Food Diet Banner new1