עבודה/לימודים- פגישות, מיילים, פרויקטים, מבחנים, ילדים- הסעות, חוגים, ימי הורים, פעילויות אחר הצהריים, משפחה- ארוחות שישי, ארוחות שבת, ארוחות חגים… ומה עם הזוגיות? השגרה עלולה להיות קטלנית עבור זוג שנמצא ביחד קצת יותר משנה או שנתיים ולכן לא סתם מומחים, פסיכולוגים ויועצי זוגיות אומרים שקשר זוגי הוא כמו פרח אותו יש לטפח אחרת-הוא פשוט נובל. בזוגיות יש להשקיע, לשמור, ללטף, להשקות, לגוון, לשמור על הייחודיות, על האהבה, על התשוקה, על הרגש, על התקשורת השאלה- איך עושים את זה בכלל… אז כן זה כן עניין של סדר עדיפויות ובעיקר- של מודעות. הנה מאמר שיעזור לכם להבין אחת ולתמיד-איך לשפר את חיי הזוגיות שלכם ולשמור עליכם ביחד, אפילו מאוהבים מתמיד.

 

הזמן שלכם טהור, קדוש, רק שלכם, היו קנאים לזמן שלכם ביחד

זמן זוגיות במיוחד בעולם המודרני בו מסכים עלולים לגנוב את מקומם של החיבוקים והנשיקות די בקלות חייב להיות חלק בלתי נפרד מהלוז שלכם. כן נכון, זה נשמע הזוי שצריך לשמור זמן מיוחד לזוגיות ואפילו לכתוב את הפגישות האלה ביומן אבל זה הכרחי, אחרת זה לא יקרה. קבעו לכם שאחת לשבוע זה הזמן שלכם בין אם זה למסעדה מפנקת, בר יין, דיסקוטק, ספא או כל דבר אחר שאתם אוהבים לעשות ביחד, זמן שיכלול תקשורת, פרגון, ציפיות הזמן שלכם. בנוסף, במהלך השנה החליטו על כמה תאריכים שהם רק שלכם-ימי הולדת, יום נישואין, היום שבו הכרתם או כל זמן אחר- זה הזמן שלכם בו אתם טסים לחופשה בארץ או בחו״ל וכן… הילדים אכן יסתדרו עם בייבי סיטר כמה ימים. בלי זמן זוגי, אף זוגיות לא מחזיקה מעמד לאורך שנים!

 

תדברו אחד עם השני

נכון אין זמן, זה קשה לתקשר כשאתם בין 7-12 שעות במשרד, אבל תקשורת היא הבסיס לזוגיות טובה. הפנו את תשומת הלב של בן או בת הזוג שלכם לגבי דברים שמפריעים לכם ואל תשמרו בבטן, אל תחכו שהזמן יעשה את שלו ובטח שאין מקום להתחשבן ולהזכיר את זה לצד השני אחרי חודש. למרות שאתן הנשים חושבות שהגברים יודעים בדיוק מה אתן מרגישות, זה לא ממש מדויק, צריך לומר להם אחרת…הם פשוט לא יודעים.

 

מתי בפעם האחרונה קיימתם יחסים אינטימיים?

סקס קיים שם הרבה יותר מלגרום לשניכם לחוש סיפוק. קיום יחסים הוא חלק בלתי נפרד מזוגיות אמיתית, כנה, מספקת, רומנטית, כייפית ולכן מאוד חשוב לתחזק את זה. מה זה אומר? זה אומר להזכיר אחד לשני מה אתם אוהבים כמובן שחזרנו למקום התקשורת, זה בדיוק המקום להפתיע, לרגש, להפוך את זה להרבה יותר מעניין. השגרה תפקידה לחבל ביחסים שלכם ולכן גיוון בין אם זה בחדר המיטות ובין אם בכלל תפקידו להשאיר אתכם ביחד, חזקים, אוהבים ופורחים.

 

שום דבר לא מובן מאליו! כבר שמעתם את זה?

לכל אחד יש את התפקיד שלו? סבבה, דרך מעולה להתייעל ולחסוך בזמן אבל וזה אבל גדול זה ממש לא מובן שהוא זורק את הזבל בבוקר ובטח שלא מובן מאליו שהיא אוספת את הילדים מהגן. שימו לב אחד לשני, הודו אחד לשני על הדברים הקטנים כי הם מאוד גדולים עבור זה שעושה אותם. הכירו תודה, העריכו, עצרו לרגע ושאלו את הצד השני רגע, אולי את/ה צריך/ה עזרה?

 

הדדיות, שיתוף, שיתוף פעולה הם הבסיס ליחסים טובים לאורך זמן הרי אתם אחד בשביל ולמען השני ולכן התפקיד הראשי שלכם הוא לעזור אחד לשני ולא להיפך. זוגיות, זה המקום להקשיב, להכיל, לתת ולקבל, להבין, לנשום עמוק, להיות סבלניים ואז הכל הרבה יותר זורם