נשים רבות סובלות מאחוזי שומן עודפים, בעיקר באזור הרגליים והירכיים. דווקא באזור שבו היינו רוצות להרגיש רזות וחטובות, אזור אותו קשה לטשטש ולהסתיר ובעיקר אזור שגורם לנו לרכוש עוד מידה אחת או שתיים במכנסיים.

אחת הסיבות שגורמות לאותו שומן להצטבר קשורה פעמים רבות לחוסר איזון בהורמון מסוים לצד תזונה לקויה, פעילות גופני שאיננה תואמת את האזור הזה ולעתים גם גנטיקה.

הורמון האסטרוגן הוא אותו הורמון שאחראי על מערכת הרבייה הנשית ושמירה על איזונה. במצבים בהם הורמון האסטרוגן יוצא מאיזון, הגוף נוטה לצבור יותר שומן בעיקר באזור הירכיים והישבן.

אוכל מעובד הוא אחד הגורמים ליציאה מאיזון של אותו הורמון ולכן לתזונה יש מרכיב חשוב הן בתהליך האיזון ההורמונלי והן בתהליך החיטוב שלנו בכל הגוף בכלל ובפרט באזור הירכיים והישבן.

אז יש 3 דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לשרוף יותר שומן באזורים הללו

 • תזונה נכונה - עלינו להפחית מזונות עתירים בשומנים, סוכרים וצבעי מאכל כמו חטיפים מעובדים, מאפים, פחמימות פשוטות, משקאות מתוקים, מטוגנים לסוגיהם ועוד.
  במקומם עלינו לשלב בתפריט שלנו ככל הניתן מזונות טבעיים, להפחית בצריכה של פחמימות ולהעשיר את התפריט שלנו בחלבונים, סיבים תזונתיים, ירקות ופירות, מזונות סופר פוד המספקים לגוף ערך תזונתי גבוה.
  אין זה אומר להימנע לחלוטין מצריכה של שומנים, רק חשוב להקפיד שהשומנים אותם אנו צורכים מבוססים על שומן מהצומח, שומן בלתי רווי כמו שמן זית, שמן אבוקדו, אגוזים, שקדים, טחינה, שומשום ועוד…

 • פעילות גופנית - אחד הדברים המרכזיים שיסייעו לנו בתהליך שריפת השומן לצד השגת מראה חטוב ואסתטי הוא השילוב בין פעילות גופנית אירובית לפעילות גופנית אנאירובית כלומר תרגילי חיזוק, הרמת משקולות וכוח. הפעילו האירובית תסייע לנו בתהליך שריפת הקלוריות בזמן מאמץ לצד פעילות חיזוק שתעלה את מסת השרירים, תעניק לגוף מראה חטוב וכמובן תסייע בשריפת שומן בזמן מנוחה.
  חשוב כמובן להקפיד על ביצוע תרגילים המתמקדים באזור הירכיים והרגליים, אך לא רק, יש לחזק את כל הגוף עם דגש על שרירים מנוגדים. ניתן להיעזר במדריך בחדר הכושר או לבחור מבין מגוון התרגילים המוצעים ברשת החברתית יוטיוב במטרה לחזק את השרירים.
  מומלץ לבחור בתכנית אימונים התואמת את המטרות שלכם ואת מצב הכושר בו אתם נמצאים ולאט לאט, בהדרגה להגדיל את העומס בין אם על ידי צמצום זמן המנוחה בין הסטים ובין אם על ידי הוספת משקל או התנגדות.
  תרגילים כמו סקווטים לחיזוק הארבע ראשי, תרגילי פשיטה וכיפוף של הרגליים, חיזוק באמצעות גומיה - אלו ועוד יסייעו בחיזוק הרגליים והירכיים, יעזרו לנו להיפטר מהמראה הרופס ויעלו בהדרגה את מסת השריר הרזה.
  מודדת את היקף הרגל
 • תוספי תזונה - יש כמה תוספי תזונה שיסייעו לנו בתקופת החיטוב ובתהליך ההרזיה. התוסף הראשון נקרא ליפו מקס - שורף שומן ייחודי המכיל כמה רכיבים טבעיים המשלבים חומרים פעילים המסייעים להאיץ את תהליך שריפת השומן בזמן מנוחה.
  חומצת השומן המכונה CLA משולבת בפורמולה והיא זו שמונעת הצטברות של שומנים בתאים ומאפשרת לגוף לנצל את השומנים למטרות אנרגיה. הליפו מקס מאושר לשיווק על ידי משרד הבריאות בישראל, בטוח לשימוש ואינו גורם לתופעות לוואי.
  התוסף השני הוא אומגה 3 התומך בתהליך החיטוב, הירידה במשקל ושיפור הביצועים. אומגה 3 הן למעשה קבוצה של 3 חומצות שומן חיוניות, להן הגוף זקוק אך מי שלא מרבה לצרוך דגים כמו סרדינים, מקרל, טונה וסלמון, עלול לפתח מחסור.
  אומגה 3 הוכחה באינספור מחקרים כמסייעת בתהליך שריפת השומן, מסייעת בשיפור הביצועים ואף תורמת לחיזוק ובניית מסת השריר.