בין השאלות היותר נפוצות אותן שואלים מתאמנים וספורטאים, בעיקר כאלה הנמצאים בתחילת דרכם היא איך לשרוף שומנים או יותר נכון איך להאיץ את תהליך שריפת השומנים בגוף בזמן מנוחה. למי שלא יודע, איך לשרוף שומנים? התהליך שריפת השומן מתבצע בגוף 24 שעות ביממה, אפילו כשאנחנו ישנים והפעילות הגופנית שאנו מבצעים רק מעלה את קצב שריפת השומן וזה הרגע שבו אנו יכולים לשפר את המצב הגופני שלנו ולהגיע למטרה.


מה זה בכלל שריפת שומן?

שריפת שומנים הוא תהליך שבו הגוף שלנו מפרק מולקולות שנמצאות בתוך תאי השומן והשרירים ומנצל אותן למטרות אנרגיה. המטרה שלנו בתהליך האצת שריפת השומנים הוא להגביר את קצב חילוף החומרים ולאפשר לגוף לשרוף יותר שומן גם במנוחה. אחד הדברים הכי חשובים שעלינו לשים עליהם דגש "איך לשרוף שומנים?" התהליך הוא להוריד את אחוזי השומן מבלי לפגוע במסת השריר שלנו מה שיגרום בעצם להגברת הפעילות של קצב חילוף החומרים.

5 טיפים לשריפת שומן יעילה

  1. יותר חלבונים פחות פחמימות - חשוב לשלב בתפריט שלנו יותר חלבונים כמו ביצים, דגים, מוצרי חלב דלים בשומן, בשר רזה, עוף ועוד. הגוף יודע לאחסן את החלבונים בתוך השרירים ולהבדיל מהשומן החלבון עוזר לשריר לגדול. ככל שמסת השריר שלנו גבוהה יותר, חילוף החומרים מהיר גם הוא. פחמימות לעומת זאת, יכולות להפוך מהר לשומן ולכן חשוב לצרוך מעט פחמימות ולהתאים את הצריכה שלהן לזמני האימון.

  2. אימון סיבולת - אימון סיבולת לב ריאה מסייע להפחית את מסת השומן בגוף. את האימון מומלץ לבצע מיד אחרי אימון כוח או משקולות או לפני הארוחה כאשר רמות הסוכרים בדם נמוכות וכך אנו בעצם מגבירים את קצב שריפת השומנים.

  3. תוספי תזונה - ליפו מקס - ליפו מקס הוא תוסף תזונה המשלב חומצת שומן אותה הגוף לא יכול לייצר בעצמו והיא נקראת אותה חומצת שומן מסיעת לבלום את תהליך אגירה השומנים בתאים וכך מסייעת בהפחתת אחוזי השומן בגוף. בנוסף, הפורמולה אשר פותחה על ידי חברת תוספי התזונה נוטרי די משלבת קפאין המסייע בהמרצת קצב חילוף החומרים ומונע איבוד של מסת שריר.

  4. יותר דגים - דגים מכילים חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה חומצות שומן אלו תורמות לתהליך בניית מסת השריר, מסייעות בהאצת קצב שריפת השומנים בגוף ומונעות מהגוף לאפסן שומן בתאים.

  5. הקפידו לישון כמו שצריך - הגוף זקוק לשינה ומנוחה בכדי לבנות את עצמו מחדש. חוסר שינה יכול לגרום לדלדול מסת השריר שכן התאים והרקמות לא מחדשים את עצמם ובונים את עצמם מחדש אחרי שביצענו אימון אינטנסיבי. הקפידו על 7-8 שעות בלילה בכדי לאפשר לגוף להתאושש כמו שצריך.