לאחר שאנו מתנסים בפעילות גופנית, רבים מאיתנו נהנים ממנה, מיתרונותיה הבריאותיים והנפשיים ואף שואפים להתמחות בה. כדי להמשיך ולבצע פעילות גופנית אינטנסיבית יותר ויותר עם הזמן, עלינו לשאול את עצמנו איך מעלים מסת שריר: ככל שהשרירים שלנו יהיו חזקים יותר, כך נוכל לעשות יותר.

לעיתים, כדי להפוך פעילות גופנית לאופטימלית, אנו זקוקים לחיזוק, כמו אבקות חלבון וגיינרים.איך מעלים מסת שריר – תפקיד החלבונים בגופנו:


גופנו פועל לפי עיכול של חלבונים, שומנים ופחמימות, כאשר לכל אחד מהם תפקידים, המהותיים לגופנו. החלבונים בגופנו מסייעים, בין היתר, לבנות את רקמות השריר שלנו. יום-יום, גופנו מפרק את השריר שלנו, אשר נפצע על ידי פעילות גופנית או פעילות מאומצת ומחבר אותו מחדש – חזק יותר. כמובן שכדי שיתבצע תהליך שכזה, אנו זקוקים לשני תנאים שיתממשו: האחד הוא פעילות גופנית, שתסייע לאתגר את השריר ולהביא לצורך לבנות אותו מחדש. השני הוא כמות החלבונים הנדרשת, לבנות את השרירים שלנו חזקים יותר, נפוחים יותר ואמידים יותר.


איך מעלים מסת שריר – גיינרים ואבקות חלבון:


• גיינרים ואבקות חלבון מסייעים לשקם את השריר לאחר אימון גופני.

• גיינרים ואבקות חלבון מסייעים למזער את הנזקים בעת פעילות גופנית.

• גיינרים ואבקות חלבון מסייעים איך מעלים מסת שריר.

• גיינרים ואבקות חלבון תורמים לחיזוק גופנו בעת האימון.


אבקות חלבון הן אבקות, המורכבות ממיי גבינה, קזאין או סויה, אשר מטרתן היא להעניק לגופנו ריכוז גבוה של חומצות אמינו. חומצות אמינו מסייעות להרכיב את החלבונים בגופנו, שיסייעו לייעל את תהליכי האימון שלנו ולתרום איך מעלים מסת שריר.

לצד אבקות חלבון, אם אנו שואלים את עצמנו איך מעלים מסת שריר מהר, כדאי לנו לשקול לצרוך גיינרים – אבקות חלבון, בעלות ריכוז של 1:5 של פחמימות וחלבונים, לטובת החלבונים. מטרת הגיינר היא להביא איך מעלים מסת שריר מואצת, על ידי מתן ריכוז יוצא דופן של חומצות אמינו, לצד פחמימות שיעניקו לנו תוספת אנרגיה, במהלך האימון.

כאשר אנו רוכשים אבקות חלבון או גיינרים איך מעלים מסת שריר, כדאי לנו לבחון שהאבקות לא מכילות חומרים משמרים או מעובדים.