פעמים רבות מתאמנים קונים סוגים שונים של גיינרים ואבקות חלבון, וחושבים שמדובר באבקת קסמים, רק לוקחים אותה ועולים במשקל הגוף או במסת השריר. מסתבר שזה ממש לא ככה, ובכדי להשיג את המטרות שלשמן רכשתם את אבקת הגיינר מלכתחילה, עליכם להתאים את האבקה שאתם קונים לנתוני הגוף שלכם, למטרות שלכם ומן הסתם להבין איך עליכם להשתמש בחוכמה בגיינר שכן זו לא אבקת קסמים. אז נכון, המבחר של אבקות החלבון והגיינרים הוא אין סופי, ורובנו מתפתים וקונים את מה שנראה לנו הכי טוב או הכי איכותי, אך זוהי טעות. גיינר הוא אבקת חלבון המשתנה באופן יחסי בין אדם לאדם, ולכן הבחירה של הגיינר אותו אתם מעוניינים לרכוש והשימוש שתעשו בו, הם אלה שישפיעו על התוצאות הסופיות.

מה זה בכלל גיינר?

בשונה מאבקות חלבון שמטרתה היא להעלות מסת שריר נקייה, אבקת גיינר היא אבקה לעלייה במסת השריר ולעלייה במשקל גם יחד. אבקה זו מכילה כמות גדולה של פחמימות איכותיות, חלבונים ולעתים גם שומן איכותי. למעשה ברוב המקרים, אבקת גיינר מחליפה ארוחה שלמה. הרעיון הוא לספק לגוף כמות קלורית חיצונית יומית, שתאפשר לנו לעלות במשקל הגוף. היתרון העצום באבקות הגיינר הוא היותן מורכבות מכל מה שהגוף צריך מה שמעניק למוצר טעם איכותי ומקצר באופן ניכר את זמן ההכנה. כמות הפחמימות ביחס לחלבון המצוי באבקת הגיינר משתנה בין המוצרים, וכאן נכנסת החשיבות של איך להשתמש בגיינר ולמי כל מוצר מתאים.

הנה הדגשים

• אנשים רזים המתקשים לעלות במשקל הגוף ובאחוזי השומן ישלבו את אבקת הגיינר בנוסף לתפריט תזונתי מסודר, הכולל לפחות 3 ארוחות גדולות ושתי ארוחות ביניים או לחילופין 6 ארוחות קטנות. אנשים רזים המתקשים לעלות במשקל בשל חוסר תיאבון, צריכים לבחור בגיינר עם כמות פחמימות גדולה למנת הגשה המשלב בתוכו פחמימות פשוטות ומורכבות יחדיו. בנוסף, כמות החלבון צריכה להיות רגילה בכדי לא לתפוס את המקום לפחמימות. כמה שיותר קלוריות למנה, יותר טוב.

 

• אנשים בעלי חילוף חומרים מהר, בעלי משקל תקין אך עדיין נחשבים לרזים מאוד, צריכים לבחור באבקת גיינר עם יחס של 1:5 לטובת הפחמימה. יש חשיבות גבוהה לבחירה של מוצר המורכב מפחמימות ושומנים איכותיים (פחמימות מורכבות ואומגה 3 או 6). החלבון גם הוא צריך להיות איכותי, אך גם כאן אסור שיעלה על כמות הפחמימות.

 

בשני המקרים האלה אבקת הגיינר איננה מחליפה ארוחה רגילה, בשונה מאצל אנשים שמשקל גופם תקין ורק רוצים לשמר ולהגדיל את מסת השריר שלהם. כאן הגיינר נצרך כתוספת חיצונית לתפריט הקבוע. כמות הצריכה של אבקת הגיינר עומדת על בין 1-2 מנות הגשה (יש כף מדידה), אותן ניתן גם לפצל לפעמיים. את המנות מחלקים במהלך היום: אחת בתור ארוחת ביניים בין הבוקר לצהריים, אחת אחרי האימון, עוד אחת בתוספת של ארוחת בוקר או ערב והאחרונה לפני השינה. את האבקת ניתן לשלב במים או בחלב.  

לגיינרים הנמכרים ביותר לחצו כאן >>