איך שותים חומץ תפוחים? זו שאלה ששואלים הרבה. לפני שנשיב לשאלה איך שותים חומץ תפוחים, ראשית כדאי לנו להבין מהו: חומץ התפוחים מוכר לנו מזה אלפי שנים.

עוד בימי קדם, האמינו המצרים כי לחומץ התפוחים ישנן סגולות מרפא רבות, המסייעות להגן עליהם מפני מחלות ואף לייעל את תהליכי שריפת השומנים שלהם. במשך השנים האחרונות, מחקרים רבים אימתו את ההשערות וכיום אנו יודעים לבטח כי כדאי לנו לשלב את חומץ התפוחים בדיאטה היומיומית שלנו.

4 שלבים לתהליך ייצור חומץ תפוחים

  • לוקחים מספר תפוחים ונמעך אותם יחד. לחלופין, מכינים סיידר מראש.
  • חושפים את התפוחים לשמרים – השמרים מביאים לתסיסת התפוחים – תהליך שבמהלכו הסוכרים של התפוח מומרים לאלכוהול מחטא.
  • מוסיפים לחומץ עצמו בקטריה חברותית, חלבונים ואנזימים, המסייעים לייעל את המרת הסוכרים לאלכוהול ותורמים ערך תזונתי נוסף, לחומץ התפוחים.
  • חומץ תפוחים נוצר מתהליך החמצון הטבעי של סיידר התפוחים. בסיידר קיים רכיב הקרוי אתנול, אשר במגע עם חמצן מביא לתוצרת החומץ.

למה משמש חומץ תפוחים ומה המינון המומלץ

כיום, באפשרותנו לרכוש סיידר תפוחים ברוב חנויות הטבע ואף בסופרמרקטים. אנו יכולים להוסיף אותו לסלטים, כדי להעניק להם טעם מיוחד, לתה או לשתות אותו מהול בכוס מים.

אין עלינו לשתות חומץ תפוחים נקי, משום שהוא חומצי מאוד לגופנו והוא עלול לשרוף את הגרון שלנו או האיברים שלנו. כל חומץ הוא מסוכן באופן זה, אם מעכלים הרבה ממנו.

המינון המומלץ הוא לשלב שתיים עד ארבע כפות של חומץ תפוחים ביום, מהולות בנוזל או במזון. הוא מכיל שלוש קלוריות לכף ומסייע לייעל את תהליכי ההורדה במשקל, החיזוק הגופני ותהליכי ניקוי הרעלים של גופנו.

להזמנה ישירה של חומץ תפוחים - לחצו כאן