5 תוספים מומלצים לעור

טיפול נכון בעור, מתחיל מבפנים. מהמרצת מחזור הדם בגוף ועד לחיזוק המערכת החיסונית. ככה תדאגי לעור שלך, מבפנים.
עור בריא וקורן הוא משאת נפשה של כל אישה ( או גבר). לרוב כבר משנות העשרים שלנו, העור מתחיל לאבד מעט מחיוניותו ומעור מתוח, מלא לחות וחיוניות, הוא אט אט הופך לעור שדורש טיפוח על מנת להיראות במיטבו.

אבל טיפוח נכון ואמתי, הוא טיפוח "הוליסטי", כלומר טיפוח שלוקח בחשבון את כל הגוף שלנו בכללותו, שכן לא יתכן עור בריא וקורן, בגוף שאינו כזה. טיפוח כזה, מתחיל מבפנים. להלן חמישה תוספי תזונה מומלצים לעור בריא באמת:

ג'ינקו בילובה

העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגוף וככזה, הוא מושפע באופן ישיר מהמערכת הקרדיו-ווסקולרית או מערכת כלי הדם של הגוף.

צמח הג'ינקו בילובה הוא צמח עתיק יומין אשר מקורו בסין, שם הוא משמש את הרפואה המסורתית כבר אלפי שנים. אחת מסגולותיו של הצמח, היא יכולתו להמריץ, לשקם ולהעשיר בחמצן את מחזור הדם המגיע אל התאים וביניהם גם אל תאי הדרמיס- תאי העור.

אבץ

האבץ הוא מינרל חיוני ביותר לגוף האדם. הוא אחראי בין היתר, לתפקודה התקין של המערכת החיסונית שלנו, הוא מייעל את תפקידו של הויטמין A ובכך תורם לחדות הראייה והוא משתתף פעיל ביצירתם של תאים חדשים בגוף. בנוסף לכל אלה, האבץ הוא חיוני לבריאות העור בכך שהוא מווסת את יצור השומן בבלוטות החלב של העור.

יחד עם זאת ולמרות חיוניותו, האבץ מצוי בכמויות מזעריות בגוף שלנו באופן טבעי. נטילה יומית של תוסף התזונה אבץ פיקולנט עוזרת למנוע עור "שמן" ואת שאר התחלואות הנגרמות מכך, כגון פצעי בגרות או אקנה, נשירת שיער ואפילו הקרחה בקרב גברים.

אישה מחזיקה תוספי תזונה ביד עם כוס מים

מאקה

אחת המערכות בעלות ההשפעה הרבה ביותר על העור שלנו, היא המערכת ההורמונלית. פצעי בגרות, רמות הלחות של העור, מחלות מסוימות וגם הקרחה, כולם תלויים בהורמונים שהגוף שלנו מייצר. צמח המאקה מכיל כמות גבוהה מאוד של פוליפפטידים וחומצות אמינו, שני חומרים אשר מהווים חומרי גלם לייצור הורמוני המין.

נטילה יומית של צמח המאקה בצורה של תוסף תזונה, תסייע לווסת ולייעל את פעולתן של בלוטת יותרת המוח, בלוטת האדרנל והלבלב- שלושת המפעלים האמונים על יצירת ההורמונים בגוף שלנו.

חומצה אלפא ליפואית

הגוף שלנו נשען על נוגדי חמצון שונים על מנת להגן על עצמו מפני נזקים סביבתיים ותורשתיים שונים. החומצה האלפא ליפואית היא נוגד חמצון עוצמתי אשר מיוצר באופן טבעי בכבד שלנו.

עם השנים ייצורה פוחת באופן טבעי, דבר שמשפיע על כל תא ותא בגוף וביניהם גם, על תאי הדרמיס. מחקרים מראים, כי צריכה קבועה של חומצה אלפא ליפואית כתוסף תזונה, יכול להביא להפחתה בסימני הזדקנות העור, פיגמנטציה ואפילו לעיכוב של תהליכים דלקתיים שונים בעור כמו מחלת הסבוריאה, פסוריאזיס ואקזמה.

אומגה 3

חומצות שומן מסוג אומגה 3, חיוניות לבנייה ותפקוד של כל תא בגוף שלנו, ביניהם גם תאי הדרמיס (עור) כמובן.

אחד מתפקידיהן של חומצות האמינו הוא שמירה על חיוניותו וגמישותו של העור, כמו גם הגנה עליו מפני תהליכים דלקתיים ונזקי חימצון.

נטילה יומית של תוסף תזונה אומגה 3, יעזור לנו לשמור על לחות העור, למנוע היווצרות של קמטים ונזקי שמש ויובש.

בנוסף, מחקרים הראו כי אומגה 3 יכולה לסייע בטיפול במגוון מחלות עור הנובעות מתהליכים דלקתיים בגוף.