אסטקסנטין - נוגד חמצון רב עוצמה מהטבע!

"אסטקסנטין הוא הוא רכיב הנמצא באופן טבעי באצה אדומה, הגדלה באזור הוואי", מספרת משגב. "את האסטקסנטין מייצרת האצה כדי להגן על עצמה מפני הקרינה החזקה ששוטפת אותה מהשמש. האסטקנין כמובן נמצא במינונים שונים בחי ובצומח, כמו למשל בדגי ים כמו סלמון ופורל, סרטנים ועוד מגוון פירות ים. המינונים של האסטקסנטין במקורות אלה עומדים על כמות של מיליגרם בודד עד 130 מיליגרם לכל קילוגרם. אולם באצה זו ניתן להפיק עד 40,000 מיליגרם של אסטקסנטין לקילו – המהווה כמות עצומה של בריאות".


להזמנה ישירה של אסטקסנטין - לחצו כאן

7 הסגולות של אסטקסנטין

לאסטקסנטין יש שלל סגולות שהוכחו בהמון מחקרים:

 • מפחית סיכוי למחלות: כשהאסטקסנטין מגיע לגופנו הוא מתפקד כנוגד חמצון רב עוצמה וכך מפחית את הסיכוי לקיומן של מחלות כולל מחלות זקנה. 
 • מסנן הקרינה של הטבע: במחקר שנערך באיטליה טיפלו מדענים בתאים עם סוגים שונים של קרטנואידים (קבוצת החומרים שמכילים את אותו פגמנט אדום של האצה ), 24 שעות לפני חשיפה מדודה לקרני שמש אשר גורמות למוות תאי. מכל הסוגים שנבדקו, רק האסטקנטין התנהג כמגן ובעצם מנע את כל הנזקים והשינויים שנגרמו בשאר המקרים. שימוש בתוסף תזונה העשיר באסטקסנטין יתרום רבות להגנה של העור מפני נזקי השמש, ויפחית בצורה נראית לעין ומידית מראה של קמטים, כתמי גיל, עור יבש ונמשים.
 • בריא ללב ולמערכת הדם: אסטקסנטין הוא מעכב חמצון של כולסטרול מסוג LDL. בשל כך יש לו תפקיד חשוב בשמירה על כלי הדם, מסייע לאיזון לחץ הדם בעורקים, שומר על הלב ומסוגל למנוע ביעילות התקפי לב ושבץ.
 • בריא לעיניים: האסטקסנטין מסייע לשמירה על העיניים, להקטנת הסיכון להתפתחות של  AMD(ניוון מקולרי תלוי גיל) או קטרקט, וכן הוא משפר את הראייה.
 • בריא למערכת העיכול: תכונה חשובה של האסטקסנטין היא היכולת שלו למנוע שגשוג של פתוגנים (חיידקים מעוררי מחלות) במערכת העיכול וכך גם התפתחות דלקות במערכת העיכול כמו כיבים בקיבה ובמעיים..
 • "אנטיביוטיקה" מן הטבע: נוגד החמצון העוצמתי מהווה "אנטיביוטיקה" מן הטבע ותשובה מוחצת לשורה ארוכה של חיידקים פטריות ונגיפים. לאסטקסנטין זיקה מיוחדת למערכת החיסון. הוא מעודד ייצור חלבוני מערכת החיסון וייצור נוגדנים ובכך מגביר פעילות חיסונית בזרם הדם.
 • מסייע במניעה וטיפול בסרטן: במחקר שנערך בשנת 2005 נמצא כי לאסטקסנטין יש יכולת לעכב את צמיחתם של תאי סרטן ערמונית במבחנה. בנוסף, מכיוון שמדובר בנוגד חמצון אשר מחזק משמעותית את המערכת החיסונית ניתן להסיק שיש לו שימושים במניעת סרטן ובטיפול בסרטן קיים.
 • בנוסף האסטקסנטין ידוע כמוריד כולסטרול ומסייע במניעת נזק מ"הכולסטרול הרע". הוא מסייע בטיפול במחלות נוירולוגיות כגון פרקינסון ואלצהיימר, משפר את הפוריות ומחזק מערכת השרירים והשלד".

להזמנה ישירה של אסטקסנטין - לחצו כאן

אצה אדומה

מה המינון המומלץ?

"מינון האסטקסנטין נקבע לפי משתנים אינדיבידואליים רבים כגון הגיל שלנו, המצב הבריאותי הנוכחי שלנו, האופן שבו אנו מתנהלים בחיי היומיום ועוד. מסיבה זו, לא פשוט לקבוע מינון מדויק של אסטקסנטין מינון. עד כה, מחקרים קבעו כי מינון של בין 4 מ"ג ל- 8 מ"ג ביום הוא בטוח יחסית".

כיצד את ממליצה לבחור את התוסף הטוב ביותר?

"שוק תוספי התזונה בישראל הוא עצום וכמעט כל מותג תוספי תזונה משווק אסטקסנטין בווריאציות שונות וכולן טובות.  אני מעדיפה להמליץ על אסטקסנטין שמשווק על ידי מותג שנקרא נוטרידי מכמה סיבות: הוא מכיל רכיבים טבעיים ואינו מהונדס גנטי, ארוז בכמוסות קטנות ונוחות לבליעה והוא עומד בתקני בריאות מחמירים".


להזמנה ישירה של אסטקסנטין - לחצו כאן


קרא עוד

מהו האסטקסנטין?

אסטקסנטין הינו פגמנט אדום, קרוטנואיד, שכיח בייצורים ימיים ואצת ההמטוקוקוס. האסטקסנטין הוא נוגד חמצון רב עצמה, החיוני להאטת תהליכי הזדקנות ותחלאות נלווים. אסטקסנטין הוא אנטיאוקסידנט (נוגד חמצון) רב עוצמה המצוין כנגד פעולתם של רדיקלים חופשיים. הוא נספג בגוף בצורה מושלמת בשל יכולתו לחדור חסמים שונים בגוף, ובכוחו אף להאיץ את פעולתם של נוגדי חמצון אחרים המצויים בגופנו.

 מהם הרדיקלים החופשיים?

רדיקלים חופשיים הינם אטום או קבוצת אטומים, בעלי אלקטרון אחד או יותר, בלתי מזווגים (כלומר, הם חסרים אלקטרון).

תכונה זו תורמת לאטום או לקבוצת האטומים, להיות בלתי יציבים מבחינה אנרגטית, כך שהם פעילים מאוד מבחינה כימית ומגיבים לחומרים בסביבתם על-ידי "לקיחת אלקטרונים" מהם. היווצרותם של רדיקלים חופשיים מתרחשת כחלק מחילוף החומרים בגוף ובעקבות תהליכים פיזיולוגיים שונים המתקיימים במצבים שאינם חלק מהפעילות המטבולית התקינה.

אסטקסנטין מחקרים רבים הוכיחו כי רדיקלים חופשיים הנוצרים ברקמות ביולוגיות ובייחוד באדם, תורמים לקיומן של מחלות, כולל מחלות זקנה.

היום ברור כי ככל שישנם יותר רדיקלים חופשיים בתא כך גם מתקצר אורך חייו. ובנוסף, ישנו מספיק מידע מדעי על הקשר הישיר בין פעילותם של רדיקלים חופשיים ומחלות. לדוגמא הקשר הישיר בין חימצון LDLומחלות קרדיווסקולאריות.

הלוחמים העיקריים באותם רדיקלים חופשיים הם נוגדי החמצון. נוגד חמצון הוא אלקטרון יחיד שיכול להתחבר לרדיקל החופשי מבלי להתחיל תגובת שרשרת חמצונית ‏ובכך לסגור מעגל.‏ נוגדי חמצון - אנטיאוקסידנטים ממחזרים אחד את השני ולכן חשוב שכל המרכיבים יהיו בתזונה.

מזונות עשירים באסטקסנטין

האסטקסנטין מצוי במינונים שונים במגוון מזונות מן הטבע, בעיקר דגי ים,  כגון דגי טרוטה (פורל) , דגי סלמון, סרטנים ועוד מגוון פירות ים. המינונים של האסטקסנטין במקורות אלה עומדים על כמות של מילגרם בודד עד 130 מיליגרם לכל קילוגרם.

מיקרו אצה בשם המטוקוקוס הינה המקור הטבעי העשיר ביותר לאסטקסנטין - תאי המיקרו אצה יכולים להכיל  כמות עצומה של 15,000- 40,000 מילגרם אסתקסנטין לקילו. אצות ההמטוקוקוס גדלות באגמים שונים ברחבי העולם ומייצרים את האנטיאוקסידנט האולטימטיבי – אסטקסנטין.

האסטקסנטין הינו האנטיאוקסידנט הפעיל ביותר הידוע לאנושות.

להזמנה ישירה של אסטקסנטין - לחצו כאן

אסטקסנטין ובריאות העור

 • אסטקסנטין מסייע בהפחתת נזקי קרינת השמש.
 • אסטקסנטין משפר את חיוניות ומראה העור – מוריד קמטים.

אסטקסנטין ומערכת הדם

 • אסטקסנטין מסייע להורדת רמות החמצון בדם
 • אסטקסנטין להפחתת לחץ דם
 • אסטקסנטין מפחית את הסיכוי לאירוע לבבי, כגון שבץ או התקפת לב.

סגולות נוספות של אסטקסנטין:

 • אסטקסנטין מסייע להורדת טריגליצרידים.
 • אסטקסנטין מוריד כולסטרול ומנעת נזק מ"הכולסטרול הרע".
 • אסטקסנטין מסייע בטיפול במחלות נוירולוגיות כגון פרקינסון ואלצהיימר.
 • אסטקסנטין מחזק את המערכת החיסונית.
 • אסטקסנטין משפר את הפוריות.
 • אסטקסנטין מחזק מערכת השרירים והשלד.

תועלות האסטקסנטין

בשל השפעתו החזקה כנוגד חמצון, מיוחסות לסטקסנטין פעילויות רבות בעיכוב התפתחות תאים סרטניים, מניעת חמצון שומנים במערכת הלב וכלי הדם וחיזוק פעילות המערכת החיסונית. המבנה המולקולרי הייחודי של אסטקסנטין מאפשר לו לעבור את "מחסום הדם הצווארי" ולהשפיע על מחלות שקשורות למערכת העצבים המרכזית והראייה.

האסטקסנטין מסייע לשמירה על העיניים, להקטנת הסיכון להתפתחות של AMD(ניוון מקולרי תלוי גיל) או קטרקט, וכן הוא משפר את הראייה. האסטקסנטין מגן על העור מפני הזדקנות מוקדמת ומפני נזקים של קרינת השמש (UVA). הוא גם נמצא יעיל להפחתת קמטים בעור. אסטקסנטין חיוני מאוד לשמירה על מערכת הלב וכלי הדם, כיוון שהוא מעכב חמצון של כולסטרול מסוג LDL, מסייע לאיזון לחץ הדם בעורקים ולכן מסוגל למנוע ביעילות התקפי לב ושבץ.

יש לאסטקסנטין גם זיקה מיוחדת למערכת החיסון. הוא מעודד ייצור חלבוני מערכת החיסון וייצור נוגדנים ובכך מגביר פעילות חיסונית בזרם הדם. בנוסף, האסטקסנטין מסייע לשיפור כוח שריר וסיבולת. הוא חשוב לשיפור תפקוד מערכת העיכול, בשל יכולתו למנוע שגשוג של פתוגנים והתפתחות דלקות במערכת העיכול (כיבים בקיבה ובמעיים). הוא גם מסייע להגנה על הכבד ומפחית את הסיכון להתפתחות סוכרת. לאסטקסנטין יש גם השפעה לשיפור פוריות הגבר במקרים של איכות הזרע ירודה.

אסטקסנטין הוא אנטיביוטיקה טבעית לחלוטין!

נוגד החמצון העוצמתי מהווה אנטיביוטיקה טבעית ותשובה מוחצת לשורה ארוכה של חיידקים פטריות ונגיפים.

למחקרים בנושא אסטקסנטין

מחקר מספר 1: אסטקסנטין מסייע לעכב לירידה במשקל ואף תורם לירידה במשקל, בשילוב עם פעילות גופנית

מחקר מספר 2: אסטקסנטין תורם משמעותית לבריאות העיניים; הן מבחינת איכות הראייה והן מבחינת כאבים או יובש בעיניים

מחקר מספר 3: סקירה יסודית אודות אסטקסנטין

מחקר מספר 4: היתרונות המגוונים והעוצמתיים, האסטקסנטין תורם לגופנו

מחקר מספר 5: האסטקסנטין מסייע ללחום ביעילות במחלת הסרטן

מחקר מספר 6: יתרונות מגובים מחקרית אודות אסטקסנטין

מחקר מספר 7: אסטקסנטין מייעל את התפקוד שלנו במהלך פעילות ספורטיבית ואת תהליך ההחלמה שלנו לאחריה

מחקר מספר 8: האיכויות נוגדות החמצון של האסטקסנטין, תורמות להקלה ומניעה של מספר מחלות וללחימה איכותית, בתופעת הרדיקלים החופשיים

מחקר מספר 9: סקירה אודות תוספי תזונה המכילים אסטקסנטין

מחקר מספר 10: אסטקסנטין תורם שפע בריאות וחן לעורנו ואף מאט את תהליך ההזדקנות שלו

מחקר מספר 11: ההשפעות החיוביות של נוגדי החמצון של האסטקסנטין על עכברים

מחקר מספר 12: מגוון היתרונות של האסטקסנטין

מחקר מספר 13: אסטקסנטין תורם לבריאות העיניים