למעלה מ-1,500 מחקרים וניסויים קליניים שכנעו את חוקרי מעבדות נאס"א לבדוק אם צריכת אסטקסנטין בחלל יכולה לסייע לשמירה על בריאותם של האסטרונאוטים. התוצאות? מפתיעות ומעודדות. ומה שטוב לאסטרונאוטים, טוב מאוד גם בשבילנו

אסטקסנטין הוא נוגד חמצון עוצמתי שנמצא באופן טבעי במזונות שונים, ובעיקר בדגים ופירות-ים ורודים. אך המקור האיכותי ביותר לאסטקסנטין הוא אצה בשם "המטוקוקוס פלוביאליס" (Haematococcus Pluvialis). האצה הזו התגלתה באזור הוואי, והיא מייצרת אסטקסנטין כדי להגן על עצמה מפני הקרינה החזקה של השמש.

בתקופות יבשות, כשהמים באזור הגידול שלה מתחילים להתייבש, אצת המטוקוקוס פלוביאליס מייצרת את האסטקסנטין, שמאפשר לה לשמור על ה- DNA שלה ללא פגע, למשך עשרות שנים, עד לגשמים הבאים.

לאסטקסנטין יש פיגמנט אדום עז והוא שייך למשפחת הקרוטנואידים, בדומה לבטא-קרוטן שבגזר ולליקופן שבעגבנייה. קרוטנואידים רבים הם בעלי תכונות בריאותיות, והאסטקסנטין נחשב לאחד הקרוטנואידים החזקים ביותר, בזכות העובדה שהוא מכיל כמות גבוהה במיוחד של נוגדי חמצון.

כיוון שהוא מסיס גם במים וגם בשומן, לאסטקסנטין מנגנון פעילות רחב, והוא מסוגל להגיע למקומות רבים בגוף, כמו דופן התאים ומחזור הדם.

אסטקסנטין מעודד ייצור של חלבוני מערכת החיסון ונוגדנים, ובכך מגביר הפעילות החיסונית במערכת הדם. כמו כן, הוא חשוב לשיפור תפקוד מערכת העיכול, בשל יכולתו למנוע שגשוש של פתוגנים והתפתחות של דלקות במערכת העיכול, כמו כיבים בקיבה ובמעיים. בנוסף, אסטקסנטין מסייע להגנה על הכבד ומפחית את הסיכון להתפתחות של סוכרת.

יתרונות נוספים של האסטקסנטין הם שיפור כוח שריר וסיבולת, וכן שיפור פוריות הגבר במקרים של איכות זרע ירודה.

למעלה מ- 1,500 מחקרים וניסויים קליניים שנערכו על אלפי בני אדם מוכיחים, שאסטקסנטין הוא אחד מנוגדי החמצון היעילים ביותר, ושלשימוש קבוע בו יש יתרונות בריאותיים רבים.

למבצע על אסטקסנטין מומלץ לחצו כאן >>

יוסטון, הצלחנו: האצות שהמריאו לחלל

זה היה רק ​​עניין של זמן עד שנאס"א התחילה ללמוד ולחקור את היתרונות הבריאותיים הרבים של צריכת אצות על ידי אסטרונאוטים.

"לאצות יש כמה וכמה יתרונות בריאותיים שיכולים להועיל לאסטרונאוטים ביציאתם למשימות של חקר החלל", אומרים חוקרי מעבדות נאס"א. "הן מכילות חלבונים, חומצות אמינו חיוניות, ויטמינים ושומנים הדרושים לגוף האדם".

בשנת 2018 המריאו ארבע דגימות של אצת המטוקוקוס פלוביאליס לתחנת החלל הבינלאומית, למחקר של 25 יום. אנשי הצוות התקינו את האצות במערכת ייצור הירקות שלהם שנקראת Veggie, ובדקו מעת לעת אם מיקרו-כבידה מייצרת שינוי צבע באצות. ואכן, צבע האצה השתנה מירוק לאדום, מה שמצביע על ייצור של אסטקסנטין גם בחלל.

על פי אתר נאס"א, החוקרים ממעבדות נאס"א סבורים, שאסטקסנטין יכול לשמש כתוסף תזונה שישמור על בריאות האסטרונאוטים, במהלך משימותיהם הארוכות בחלל.

לדברי חוקרי נאס'"א, צריכה קבועה של אסטקסנטין על סיפון החללית עשויה לסייע לאסטרונאוטים במצבים אלה:
1. מניעת השפעות חשיפה לקרינה - מחקרים מראים כי לנוגדי חמצון כמו אסטקסנטין יש יכולת לסייע במניעת מחלות ארוכות טווח שעלולות להתפתח כתוצאה מחשיפה לקרינה מייננת שמקורה בחלל החיצון.

2. מניעת נזק לעיניים שנגרם מלחץ נוזלי הגוף - הוכח, שאסטקסנטין חוצה את מחסום הרשתית בדם ולכן מגן על העיניים. זה גם עוזר להגן על העין מפני עייפות, מגדיל את תפיסת העומק ומגביר את זרימת הדם לרקמות העיניים.

3. מניעת פגיעה במערכת הלב וכלי הדם - תוצאות ממספר מחקרים תומכות בתכונות נוגדות החמצון והאנטי דלקתיות של האסטקסנטין, ולכן הוא מתאים לסיוע טיפולי במתח חמצוני של הגוף ובדלקת של הלב וכלי הדם.

4. עיכוב של אובדן עצם - מחקר שבחן את ההשפעה שיש לאסטקסנטין על אובדן העצם ובריאותה, הוכיח שהוא מעכב את תהליך ההמסה של העצמות.

 

להנחת ענק על אסטקסנטין לחצו כאן >> 

 
shutterstock 88797550

הפתרון הבריא לאורח החיים המודרני

כמובן, שמה שטוב לאסטרונאוטים טוב מאוד גם בשבילנו. אם נאס"א חושבת שאסטקסנטין חיוני לאסטרונאוטים במשימותיהם בחלל החיצון, אז ודאי ובוודאי שכולנו יכולים וצריכים ליהנות מיתרונותיו הבריאותיים של תוסף התזונה הייחודי הזה.

בדיוק כמו האסטרונאוטים, אנו חיים במצב של לחץ מתמיד, ויש לנו את אותן דאגות בריאותיות גם כאן על כדור הארץ - חיינו עמוסים, אנו חשופים לקרינה ולאור כחול מהטלפונים החכמים ומצגי המחשב, ועלולים לחוות בעיות בראייה, בעצמות וכולי.

אצת המטוקוקוס פלוביאליס מייצרת אסטקסנטין בדיוק מאותן סיבות - לחץ, והרצון לשמור על DNA בריא. וגם אנו זקוקים לאותם חומרים מזינים שיעזרו לגופנו להתמודד עם גורמי הלחץ האלה, אז תוסף אסטקסנטין הוא פתרון מעולה לכך.

 

4 סיבות חשובות לצרוך אסטקסנטין

1. הוא נוגד חמצון עוצמתי במיוחד

האסטקסנטין הוא נוגד החמצון הפעיל ביותר הידוע לאנושות, וביכולתו לנטרל רדיקלים חופשיים פי 500 יותר מאשר נוגדי חמצון אחרים. כמו כן, אסטקסנטין מעכב חמצון של כולסטרול מסוג LDL (הכולסטרול הרע), והוא הוכח כבעל תפקיד חשוב בשמירה על כלי הדם, איזון לחץ הדם בעורקים ומניעת שבץ והתקפי לב.

2. הוא בעל השפעה חיובית על מערכת העצבים ותורם לשיפור הפעילות הקוגניטיבית

המבנה המולקולרי הייחודי של האסטקסנטין מאפשר לו לחדור את "מחסום דם-מוח" (BBB), ובכך להשפיע על מחלות הקשורות למוח ולמערכת העצבים המרכזית, כגון דמנציה ואמנזיה.

הוכח, שאסטקסנטין תורם לשיפור הפעילות הקוגניטיבית, ואף נמצא קשר ישיר בין צריכת אסטקסנטין להאטה של מחלת האלצהיימר.

3. הוא עוזר לבריאות העיניים

האסטקסנטין מסייע לשמירה על הראייה, ולהקטנת הסיכון להתפתחות של AMD (ניוון מקולרי) וקטרקט.

מחקרים מוכיחים שנטילת אסטקסנטין משפרת את חדות הראייה לטווח רחוק בקרב מבוגרים בריאים. בנוסף, אסטקסנטין נמצא יעיל בטיפול בתסמונת העין היבשה (DES) שגורמת לדלקת כרונית בבלוטת הדמעות.

4. הוא מסייע בשיפור פני העור והאטת תהליכי הזדקנות העור

מחקרים מראים כי האסטקסנטין מגן על העור מפני הזדקנות מוקדמת ומפני נזקים של קרינת השמש (UVA). כמו כן, הוא נמצא יעיל בהפחתת קמטים בעור, יובש, כתמי גיל ונמשים. בנוסף, צריכה של אסטקסנטין מסייעת בחידוש התאים, ושמירה על לחות ומיצוק העור.

 
להמלצה על אסטקסנטין לחצו כאן >>

shutterstock 1520948393

איך בוחרים תוסף אסטקסנטין איכותי?

  • מיוצר בפטנט ®AstaPure® - AstaPure הוא פיתוח חדשני, עשיר וטבעי לחלוטין, שעשוי מהאצות השלמות, ולכן מכיל את כל העוצמה של אצת המטוקוקוס פלוביאליס. תוסף שמופיע עליו הסימן המסחרי ®AstaPure מכיל רק מרכיבים טבעיים, יציבים וטהורים, ובנוסף לאסטקסנטין סופר-איכותי הוא מכיל גם רכיבים תזונתיים חיוניים נוספים: פוליסכרידים, ויטמינים, סיבים תזונתיים, חומצות שומן וחלבונים בריאים.
  • מקור האסטקסנטין - כשבוחרים תוסף אסטקסנטין, חשוב לוודא שהחומר הפעיל בו הוא חזק ויעיל, ושהתוסף שאנו רוכשים מגיע מאצת ההמטוקוקוס פלוביאליס או ממקור ימי לכל הפחות, ולא מפטרייה או תצורה פחות יעילה שלו.
  • פורמולה שומנית - אסטקסנטין הוא תרכובת שמסיסה בשומן, לכן חשוב לרכוש תוסף אסקסנטין שמכיל גם חומצות שומן בריאות כגון אומגה 3, או חומצות שומן בלתי-רוויות חיוניות.
  • אמינות ואיכות - יש לבדוק כי התוסף עומד בתקנים ושיש לו את האישורים המתאימים, שהוא מכיל רכיבים טבעיים בלבד ואינו מכיל רכיבים שהונדסו גנטית.

     

לסיכום, האסטקסנטין הוא נוגד חמצון חזק ועוצמתי, שיתרונותיו הבריאותיים הוכחו באלפי מחקרים וניסויים קליניים, ולאחרונה גם במעבדות נאס"א. חשוב לצרוך אסטקסנטין שמיוצר בפטנט ®AstaPure, שנחשב לפיתוח המתקדם ביותר בתחום.

 
לאסטקסנטין המומלץ ביותר לחצו כאן >>

מחקרים נוספים על אסטקסנטין

מחקר 1: אסטקסנטין מסייע לעכב לירידה במשקל ואף תורם לירידה במשקל, בשילוב עם פעילות גופנית

מחקר 2: אסטקסנטין תורם משמעותית לבריאות העיניים, הן מבחינת איכות הראייה והן מבחינת כאבים או יובש בעיניים

מחקר 3: סקירה יסודית של אסטקסנטין

מחקר 4: היתרונות העוצמתיים של האסטקסנטין ותרומתו לגופנו

מחקר 5: יתרונות מגובים מחקרית אודות אסטקסנטין

מחקר 6: אסטקסנטין מייעל את התפקוד שלנו במהלך פעילות ספורטיבית ואת תהליך ההחלמה שלנו אחריה

מחקר 7: האיכויות נוגדות החמצון של האסטקסנטין תורמות להקלה ומניעה של מחלות מסוימות וללחימה איכותית בתופעת הרדיקלים החופשיים

מחקר 8: סקירה על תוספי תזונה שמכילים אסטקסנטין

מחקר 9: אסטקסנטין שומר על בריאות העור ומאט את תהליך ההזדקנות שלו

מחקר 10: ההשפעות החיוביות של נוגדי החמצון של האסטקסנטין

מחקר 11: היתרונות של האסטקסנטין

מחקר 12: אסטקסנטין תורם לבריאות העיניים

 

_________________________________________________________________
מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא.
היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.