אקנה היא תופעה המתרחשת בדרך כלל בגיל ההתבגרות. מדובר בהתפרצות של פצעונים, חצ'קונים, בדרך כלל באזור הפנים, הגב ו/או הידיים. אף על פי שאקנה נפוץ בעיקר בגיל ההתבגרות, בשל שלל התהליכים ההורמונליים שאנחנו עוברים בזמן זה, לעיתים אנו סובלים מאקנה גם בעת בגרות.

 

 

גורמים נפוצים לאקנה

 

 

שינויים הורמונליים רדיקליים.

 

נקבוביות סתומות – עקב הצטברות של לכלוך.

 

הצטברות חיידקית בנקבוביות העור.

 

עור יבש - התאים היבשים סותמים את הנקבוביות, מונעים מהן לנשום ולהפריש פסולת, מה שגורם להיווצרות האקנה.

 

 

תרופות סבתא לאקנה

 

 

פירות, ירקות ועלים ירוקים - משום שאקנה בדרך כלל נובע מבעיה תזונתית, הגיוני שאם נתחיל לאכול בריא, נצליח למגר את הבעיה ואפילו להיפטר ממנה לחלוטין. ירקות ופירות עשירים בנוזלים, המדללים את השמן הלא בריא, מנקים את הגוף מרעלים ומסייעים לפתוח את הנקבוביות הסתומות. בנוסף, הם עשירים בנוגדי חמצון וויטמינים, שיסייעו לחזק את מערכת החיסון שלנו, כך שיצליח ללחום בחצ'קונים.

 

תה ירוק - עשיר בנוגדי חמצון, התה הירוק יכול לסייע לנו לחזק את מערכת החיסון, כך שתילחם בשמן ובחיידקים, שעלולים לסתום את הנקבוביות שלנו. התה הירוק אף עוזר לחדש את תאי העור ומאט את תהליך ההזדקנות, מה שיעניק לעור שלנו מראה צעיר וקורן ובתקווה גם ללא פצעונים. כדאי לנו לשתות בין שלוש לארבע כוסות תה ירוק ביום. מומלץ להשקיע ולקנות חליטה, משום שהערכים התזונתיים שלה גבוהים יותר בהשוואה לתיון.

 

כורכומין - הכורכומין הוא החומר הפעיל של תבלין הכורכום. הוא בריא מאוד לגופנו, בשל העובדה שהוא מכיל הרבה נוגדי חמצון, המסייעים לנקות את גופנו מרעלים, בקטריות, חיידקים ופטריות. גם הכורכומין מסייע לנקות את העור מזיהום ולכלוך. הוא אף עוזר לשמור על העור נקי ורך, בשל תכונות האנטי-אייג'ינג הטמונות בו.