ארוחת ערב - האתגר

 

ארוחת הערב, אותה עלינו להכין בשעות המאוחרות של היום, עם מצבורי העייפות ותלאות היום שמאחורינו, עלולה להפוך לעקב האכילס של הדיאטה שלנו, אם לא נשכיל להימנע משלל פיתויים אשר מנצלים את כוח ההתנגדות המוחלש שלנו בסופו של יום. הערב מתאפיין בנשנושים, שהם אולי תוצר של זמן מיותר או של פורקן מעמל היום, ועלול בהחלט להפוך לפרק הזמן המשמין ביותר במהלך היום. מעבר לכך, בשעות הערב מנגנון פירוק החומרים של הגוף חלש יחסית, לאחר יום עמוס, וכך השומנים שנצברים בפרק זמן זה של היום אינם מפורקים באופן אופטימלי.

כיצד נמנע מארוחת הערב להפוך לנקודת שבירה יומית?

 

ארוחת ערב מהירת הכנה הינה הפתרון המושלם אשר מאפשר להכין במהירות ארוחת ערב טעימה ובריאה על טהרת הדיאטה, ודוחק אל מחוץ לפריט אלטרנטיבות משמינות שאינן תורמות לבריאות ולדיאטה. ניתן לבשל מראש מרק סמיך ועשיר בכמויות גדולות ולהקפיא לשעת הצורך. כאשר תזדקקו לארוחת ערב משביעה ועשירה, כל שיהיה עליכם לעשות הוא לשלוף מנת מרק אפונה, גריסים, עדשים או כל אופציה בריאה ומזינה אחרת, לחמם, ולאכול בכיף, ללא מאמץ מיותר וללא קלוריות בלתי רצויות.

 

בתוספת 2 פרוסות לחם קלויות, ארוחת הערב תהיה מושלמת. שקשוקה טובה היא אופציה מהירת הכנה נוספת. עם ירקות בריאים ומינימום שמן, תקבלו ארוחת ערב טעימה, מזינה, ובעיקר - מהירה, ונטולת מאמץ הכנה משמעותי. אם סלט הירקות הקלאסי של ארוחת הערב נמאס עליכם, ירקות קלויים בתנור עשויים להוות אופציית גיוון מעולה ומרעננת לארוחת ערב מהירה נטולת קלוריות מיותרות. תפוח אדמה, בטטה, קישוא וחציל בקליפתם, דלורית פרוסה ושאר ירקות בריאים ומזינים יוסיפו לכם בריאות רבה, ישביעו אתכם וימנעו נשנושים מיותרים לאורך הערב. מומלץ לבזוק מעט מלח ולהשתמש בתרסיס שמן. בתוספת ביצה קשה או חביתה תקבלו ארוחת ערב מהירה ומושלמת.

 

ומה עוד?

 

אם השיבה לבית בסופו של יום עמוס מתבטאת אצלכם בפשיטה על המזווה ועל המקרר, מומלץ לאכול כריך, פרי או חטיף בדרך הביתה, כך שתגיעו הביתה שבעים יחסית ותוכלו להכין את ארוחת הערב בנחת, ללא פיתויים נלווים. אם נשנוש הוא חלק מתפריט הערב שלכם, הכינו צלחת נשנושים בריאים, כמו ירקות חתוכים בשלל צבעים, ונשנשו אותם לאורך הערב, במינימום קלוריות וללא שומנים בלתי רצויים. אם אתם אוכלים ארוחת ערב בשעה מוקדמת יחסית ומאחרים לשכב לישון, מומלץ להעדיף ארוחת ערב מהירה וקלה נוספת, כמו כריך קל ומהיר, חביתה וירקות, ואופציות קלילות דומות, וזאת במטרה להימנע מנשנושים שיגרמו לכם להימנע מאיבוד שליטה דווקא בסופו של יום בו הקפדתם כעל כללי התזונה שלכם ואולי אף השקעתם זמן וכוח בפעילות גופנית.

Super Food Diet Banner new1