בחילות והקאות הן תופעה שוודאי מוכרת לכולנו – כאבי הבטן, תחושת הסחרחורת, אי-הנוחות ותחושת החולשה.

ישנם אנשים רבים אשר אין להם רפלקס הקאה או פשוט אינם יכולים להקיא, לכן הם סובלים מחוסר אונים שכזה; ללא שום יכולת להצליח להקיא ולהיפטר מההרגשה הלא נעימה.

גורמים לבחילות והקאות:

  • קלקול קיבה - לעיתים, אם אנו אוכלים משהו שהתקלקל, הגוף שלנו מנסה לפלוט אותו החוצה כמה שיותר מהר, כדי שלא ישפיע לרעה על הגוף שלנו. הדבר מתבטא בהקאות או בשלשולים.
  •  טלטולים - כאשר אנחנו נוסעים נסיעה שאיננה רגועה, מפליגים בים או פשוט מסתובבים, אנחנו סובלים מבחילות שמסחררות את הראש שלנו וגורמות לנו להקיא.
  • בחילות והקאות בעת היריון - רבות מאיתנו סובלות מבחילות והקאות בעת השליש הראשון של ההיריון שלנו.
  • לחץ - לעיתים, כאשר מופעל יותר מדי לחץ עלינו, הגוף מרגיש שהוא זקוק למעין "הורדת מתח".  פעולתה של מערכת העיכול אף היא מעמיסה עליו, בנוסף ללחץ שאנו חשים. לכן הוא בוחר לגרום לנו להקיא, כדי שמערכת העיכול תשקוט  וגופנו יוכל להתמקד רק בגורם המלחיץ שעומד לפנינו.

אישה עם בחילה ליד הכיור

תרופות סבתא להתמודדות עם בחילות והקאות:

ללמוד להתמודד עם לחץ - אם הבחילות שלנו נובעות בדרך כלל עקב לחץ, כדאי לנו לנסות ולהשקיע מזמננו בניסיון להירגע: ניקח נשימות עמוקות, ננסה להעלות בראשנו מחשבות חיוביות, נתייעץ עם אנשים שקרובים אלינו, נעשה מדיטציה... כל מה שיכול לעזור לנו להרגיש קלילים יותר וללא בחילה.

זכרו לאכול ולשתות - זהו מעין פרדוקס שכזה: כאשר הגוף שלנו לא מקבל מזון לאורך זמן, הוא נותר מלא במיצי קיבה ששורפים לנו את הקיבה וגורמים לנו לחוש בחילה, משום שלא אכלנו שום דבר. אם אנו מגיעים לסוף היום שלנו וחשים בחילה, כדאי לנו לנסות ולחשוב אם אכלנו ושתינו היום כראוי. גם אם אנו מרגישים שזה הדבר האחרון שנרצה לעשות – כדאי לנו לנסות לאכול פרוסת לחם קלוי ולשתות חלב.

מגנזיום - זהו מינרל החיוני מאוד לגופנו, אשר לוקח חלק בתהליכי המטבוליזם של החלבונים בגופנו, מסייע להרפות את שרירי השלד ולהעניק להם מנוחה, דואג להפרשת האינסולין בגופנו, אשר מאזנת את רמות הסוכר בדם. שומר על לחץ דם תקין, מגן על המערכת ההורמונלית בגוף ובעל חלק מהותי בתהליך הפקת האנרגיה שלנו. מחסור במגנזיום גורם לנו באופן טבעי לכאבי ראש, בחילות והקאות. לכן, מומלץ לעשות בדיקת דם ולבחון את רמות המגנזיום בגופכם. אתם יכולים לקבל מגנזיום מאגוזים, דגנים מלאים, שוקולד מריר, מים, ירקות ופירות כגון בננות, סלרי, קולרבי, ברוקולי, תרד, מנגולד, עלי בייבי, קייל, ארטישוק, אספרגוס, כרישה, פטרוזיליה, קישוא, חסה, שומר, אבוקדו, בטטות ועוד. עם זאת, אם אנט כבר סובלים מחסך מסוים, כדאי לנו לשקול ליטול תוסף תזונה, שיאזן את קמות המגנזיום בגוף שלנו.