זו אחת הבעיות הגדולות של המאה ה-21, אך אנשים כמעט שלא מדברים עליה - החרדה. היא היתה כאן מאז ומתמיד, אך רק בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים "יוצאים מן הארון" ומספרים בפתיחות עד כמה החרדה מפריעה להם, ומחפשים פתרון אפקטיבי שיאפשר להם לקיים אורח חיים נורמלי

החרדה אמנם היתה כאן מאז ומעולם, אך בעבר רוב אנשים התביישו לחשוף את העובדה שהם סובלים ממנה. אולם בעקבות האירועים האינטנסיביים בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים "יוצאים מן הארון" עם הנושא הזה, ומספרים על כך שהם סובלים לעיתים מחרדה.

העניין עם חרדה היא שהיא הרבה יותר מתחושה לא נעימה. חרדה מתמשכת עלולה לגרום לבעיות פיזיולוגיות רבות, והשאלה הגדולה היא איך מתמודדים איתה ומונעים פגיעה במערכות הגוף. אחת התשובות לכך מגיעה מכיוון בלתי צפוי - תוספי תזונה שהוכחו מחקרית כיעילים בטיפול בבעיה.

אחד התוספים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות לטיפול בחרדה הוא הגאבא. תוסף גאבא לא רק זוכה לתימוכין מדעיים, אלא גם לחוות דעת חיוביות רבות בקרב המשתמשים בו, המעידות על כך שהוא באמת מסייע להם במצבי חרדה.

גאבא ((Gamma-Aminobutyric Acid היא חומצה אמינית המשמשת כמוליך העצבי העיקרי במערכת העצבים המרכזית. מוליכים עצביים (נוירוטרנסמיטורים) הם שליחים כימיים של המוח, המאפשרים העברת מסרים בין תאי העצב שבמערכת העצבים. לחלק מהמוליכים העצביים יש השפעה מעכבת על מערכת העצבים, ולחלקם השפעה מעוררת.

הגאבא נחשבת למוליך עצבי מעכב. היא חוסמת או מעכבת פעילות עצבית מסוימת ובכך מפחיתה את עוצמתה של פעילות מערכת העצבים.

העיכוב שנוצר על ידי הגאבא גורם לתגובה מרגיעה, שמסייעת בהתמודדות עם חרדה, סטרס, פחד ועוררות יתר של מערכת העצבים. וזוהי הסיבה לכך שתוסף גאבא הפך לכל כך פופולרי בעידן המודרני.

סיבה חשובה נוספת ליטול תוסף גאבא היא שהיכולת של הגוף לייצר גאבא הולכת ופוחתת עם הגיל. מחקרים הראו שככל שאנו מתבגרים כמות הגאבא בגופנו הולכת ויורדת, ולכן יורדת גם השפעתה המעכבת על מערכת העצבים. תוסף תזונה שמכוון למערכת הגאבא עשוי לשפר את הפעילות המעכבת הזאת.

את הגאבא קשה מאוד לצרוך מתזונה. היא נמצאת בעיקר במזונות מותססים ובכמות קטנה בדגנים מלאים. משום כך, כדי לצרוך כמות טיפולית של גאבא יש ליטול אותה כתוסף תזונה.

בנוסף לטיפול במצבי סטרס, הגאבא הוכחה מחקרית כיעילה בטיפול באין ספור בעיות רפואיות שמושפעות מסטרס ממושך. בין התופעות האלה ניתן למצוא בעיות שינה, בעיות במערכת העיכול, דיכאון, סוכרת, יתר לחץ דם, החלשות של מערכת החיסון ועוד.

למבצע על תוסף גאבא מומלץ לחצו כאן >>

גאבא בהנחת ענק | טבע בריא


3 סיבות חשובות ליטול תוסף גאבא

1. הוא מסייע בהפחתת חרדה

מחקרים רבים הראו שגאבא מסייעת בהפחתת חרדה והגברת תחושת הרוגע. זאת בגלל מנגנון הפעולה של הגאבא והתפקיד המרכזי שלה בוויסות והרגעת מערכת העצבים.

2. הוא עוזר בטיפול בהפרעות שינה

הפרעות שינה נובעות ממחשבות מרובות, תחושת חרדה ועוררות יתר של מערכת העצבים. במחקרים נמצא, כי נטילת תוסף גאבא לפני השינה מסייעת להירדמות קלה ומהירה יותר ולשינה עמוקה, רגועה ואפקטיבית  יותר.


המחקרים הראו כי הגאבא שבתוסף נספגת במהירות בדם, כשהרמה הגבוהה ביותר שלה היתה חצי שעה לאחר נטילת התוסף. משום כך, תוסף הגאבא השפיע רבות על השלב הראשון של ההירדמות אל תוך תהליך השינה.

3. הוא יעיל בטיפול בבעיות בריאותיות הנובעות מסטרס

במצבי חרדה גם הגוף וגם הנפש יוצאים מאיזון. זוהי הסיבה שסטרס מתמשך עלול לגרום למגוון רחב של בעיות בריאותיות, כמו פגיעה במצב הרוח והעירנות, לחץ דם גבוה ואפילו בעיות בפריון.

במחקרים מדעיים נמצא שהגאבא יעילה גם בטיפול בבעיות בריאותיות אלה:


לסיכום, מחקרים רבים הוכיחו שלגאבא יש השפעה חיובית על מערכת העצבים המרכזית בגופנו.

משום כך, תוסף גאבא הוא אחד התוספים הפופולריים ביותר לטיפול בחרדה ולסיוע בטיפול בבעיות פיזיולוגיות הנובעות ממנה. הוא נבדק מחקרית, והוא בטוח לשימוש ללא תופעות לוואי.

כדי ליהנות מיתרונותיו הבריאותיים, המינון האפקטיבי ביותר הוא 500 מ"ג גאבא בכל כמוסה.


למבצע על תוסף גאבא מומלץ לחצו כאן >>


מחקרים נוספים על גאבא

מחקר מספר 1: גאבה מסייעת להקל על לחץ וחרדה באופן משמעותי

מחקר מספר 2: גאבה מסייעת לווסת את אופן הפעילות וההתפתחות של מערכת העצבים שלנו כבוגרים

מחקר מספר 3: גאבה מסייעת להקל על סוכרת באופן משמעותי על ידי ויסות רמות הסוכרים בגופנו ושיפור הפעילות של תאי הבטא שלנו

מחקר מספר 5: גאבה מסייעת להפחית את רמות הדלקתיות בגופנו ולווסת את הפעילות של מערך העצבים שלנו

מחקר מספר 6: גאבה והחשיבות שלה בטיפול בסוכרת

מחקר מספר 7: רמות הגאבה בגופנו הולכות ופוחתות ככל שאנו מזדקנים ומשום כך גם התפקוד הכולל שלנו

מחקר מספר 8: גאבה וגלוטומט מסייעים להקל על תופעות לחץ וחרדה

מחקר מספר 9: גאבה מסייעת לטפל באלכוהוליזם

מחקר מספר 10: תוספי גאבה מסייעים להקל על נדודי שינה ולתרום לשינה עמוקה ואיכותית יותר

מחקר מספר 11: סיקור רפואי ל תוספי גאבה

מחקר מספר 12: ההשפעה של גאבה על אפילפסיה

מחקר מספר 13: גאבה מהווה את אחד הגורמים המשפיעים על תופעות קשב וריכוז

מחקר מספר 14: ההשפעה הכוללת של המנגנונים השונים של גאבה על איכות החיים שלנו

מחקר מספר 15: ההשפעות של גאבה על סוכרת סוג 2

 

______________________________________________________________________________________________
דניאל גלעדי (CI.H) הוא נטורופת והרבליסט קליני המתמחה במחלות עור