מהו גוג'י ברי ואיך מומלץ לצרוך אותו

הגוג'י ברי הוא אחד ממזונות העל המפורסמים והפופולאריים ביותר הקיימים. הוא מפוצץ בחלבון, מלא בוויטמינים ומינראלים והוא ידוע בסגולות רבות היכולות לעורר נפלאות בגוף.

אבל מה, הוא לא ממש טעים לחיך, ובשל טעמו יש השואלים האם מומלץ לצרוך אותו בכמוסות? התשובה היא בהחלט, ואולי אפילו רצוי.

גוג'י ברי או אטד פראי בשמו העברי, הוא פרי שמקורו בשיח ירוק עד הגדל במזרח הרחוק. לגוג'י היסטוריה ארוכה בעולם הרפואה המסורתית בסין מכיוון שלצמח סגולות מרפא רבות ומגוונות.

הגוג'י ברי ידוע כסופר פוד או "מזון על" ולא בכדי שכן הוא מכיל כמות עצומה של ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו.

תות קטן, יתרונות גדולים

הגוג'י ברי הוא מקור עשיר לחלבון ומכיל 19 חומצות אמינו שונות שאת חלקן הגוף שלנו לא יודע לייצר בעצמו. בנוסף הוא מכיל ויטמינים  E ,C ו B. הוא מכיל כמות גבוהה של ברזל, בטא קרוטן ואפילו פוליכרידים שהן שרשראות סוכר שמשמשות לאחסון אנרגיה בגוף ומייצבות רמות סוכר.

סגולותיו הבריאותיות של הגוג'י ברי הן רבות כשם שהן מגוונות ומתפרשות כמעט לכל תחום בחיים שדורש חיזוק. החל מהמערכת החיסונית שלנו ועד לשיפור בתפקוד המיני.

פרי קטן זה, על פי מחקרים, יכול אף להאריך לנו את החיים ולא רק מפני שהוא מגן עלינו מפני מחלות. הגוג'י ברי הוא המזון היחיד בעולם המעודד ייצור הורמון גדילה, הורמון שאנחנו מפיקים ממנו פחות ופחות באופן טבעי ככל שאנחנו מזדקנים.

הגוג'י ברי ממריץ את הגוף לייצר כמות גדולה יותר של הורמון זה בצורה טבעית, מה שמשפר ומעכב תסמיני הזדקנות. בנוסף ידוע שהפרי תורם לחיזוק מהערכת החיסונית, משפר את הראייה, תומך בבריאות המוח, הלב וכלי הדם ואף עוזר רבות למערכת העיכול.

גוג'י ברי הצמח והפרי

מה הדרך המומלצת לצרוך גוג'י ברי

ניתן למצוא אותו בשתי צורות עיקריות - כפרי מיובש דמוי צימוק או בכמוסות מרוכזות באבקה של גוג'י טחון. הדרך המומלצת לצרוך את הגוג'י ברי היא באמצעות כמוסות.

למה? מכיוון שהמנה היומית המומלצת של הגוג'י היא כשני חופנים כאשר כל חופן מכיל בין 5-8 פירות מיובשים. העניין הוא שלא כל אחד יכול להתחייב לאכילת כמות כזו של גוג'י ברי מדי יום – לא לכל אחד יש זמן ואפשרות לצרוך שני חופנים של פרי שהוא לא ממש טעים, אבל לכל אחד יש זמן לקחת כמוסה.

יתרון משמעותי נוסף הוא שהריכוזים שבאבקת הגוג'י בכמוסות, גבוהים פי כמה וכמה מהפרי עצמו. מחקרים מצאו כי צריכת החומר הפעיל שבגוג'י ברי בלבד, יעילה יותר מאכילת הפרי כולו, ובכמוסות מדובר בכמות מרוכזת מאוד של החומרים הפעילים שבפרי.

הגוג'י ברי הוא אחד ממזונות העל המומלצים ביותר שיש אבל המפתח האמיתי ליהנות מהסגולות שלו הוא לצרוך אותו בקביעות ולשלב כמות יחסית מדוייקת ביום.

להזמנה ישירה של כמוסות גוג'י ברי - לחצו כאן