גזים הם תופעה טבעית, שגופנו מבצע על בסיס יומיומי. הבעיה מתרחשת כאשר קיים ריבוי של גזים, אשר גורם לתחושות של בטן נפוחה, כאבי בטן ואי נוחות כללית.

 

 

גורמים נפוצים להיווצרות גזים

 

 

בליעת אוויר במהלך המזון - אם אנו נוטים לאכול מהר, כדאי לנו לנסות ולהאט את הקצב. כאשר אנו אוכלים מהר, לעיתים אנו מקדימים ושט לקנה ומעבירים אוויר אל מערכת העיכול, במקום למערכת הנשימה. במצב כזה, מצטבר הרבה אוויר במערכת העיכול, אשר יוצא באמצעות גזים.

 

היווצרות גזים במעיים - הגזים שלנו הם גם דרך מצוינת של הגוף להיפטר מרעלים, המצויים במזון שאנחנו אוכלים יום-יום. התזונה המערבית איננה בריאה עבור גוף האדם; עתירה בשמן, מלח, סוכר ורכיבים מעובדים. ככל שנרבה במזון מעובד ולא בריא, שתייה חריפה וסיגריות – כך המעיים שלנו יתמודדו עם יותר רעלים ויאלצו לייצר יותר גזים.

 

מחלות של מערכת העיכול - מחלות מעי דלקתיות, מעי רגיז, צליאק, אי-סבילות ללקטוז ומחלות רבות נוספות, המשפיעות על תהליך ייצור הגזים בגופנו.

 

 

תרופות סבתא לגזים

 

 

מרווה - המרווה הוא צמח שנהוג להשתמש בו כחליטה בתה. הוא מסייע לנו היות רגועים ומאושרים יותר, מעניק אנרגיה, מקל על מצבים של ליחה וגודש באף ובנוסף, משחרר עצירות ומפחית גזים ונפיחות בקיבה שלנו. כדי ליהנות מיתרונותיה של המרווה, הקפידו לשתות חליטת תה של מרווה פעם ביום, אפילו פעמיים.

 

פטרוזיליה - עשב תיבול טעים שנמצא דרך קבע כמעט בכל מטבח ישראלי, גם לפטרוזיליה יכולות שעוזרות להפחית את כמות הגזים בגופנו. הפטרוזיליה עשירה בנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים, המסייעים להאיץ את תהליך העיכול, להפריש רעלים מגופנו בקלות.

 

FRESH-Dהתוסף הזה עשיר בחיידקים פרוביוטיים וסיבים תזונתיים. חיידקים פרוביוטיים הם חיידקים חברותיים שמתגוררים במעיים שלנו ומטרתם – לעזור לגופנו לעכל ולפרק מזון יותר בקלות. הסיבים התזונתיים אף הם מייעלים את תהליך העיכול, על ידי כך שהם מאפשרים לקיבה ולמעיים שלנו לעכל את המזון במהירות שמתאימה להם. שילוב של השניים, יעזור לגופנו לעכל את המזון בקלות וביעילות, מה שיסייע למנוע את היווצרות הגזים, להשיב איזון למערכת העיכול וימנע עצירות.