גיינר הינו שם נוספת לאבקה לעלייה במסה ובמשקל הגוף. האבקה עצמה מורכבת משילוב בין פחמימות - מורכבות ופשוטות (יש גיינרים שמכילים רק פחמימות פשוטות), חלבונים - לפעמים תשלובת של כמה חלבונים ולעתים סוג אחד של חלבון כמו למשל גיינר מחלבון קזאין או גיינר מחלבון מי גבינה לעומת גיינר עם תשלובת של חלבון מי גבינה, חלבון אלבנין שהוא חלבון הביצה, חלבון סויה, חלבון חלב ועוד. בנוסף, יש גם גיינרים המשלבים רכיבים נוספים כמו סיבים תזונתיים, לתחושה שובע ממושכת ולתמיכה בתהליך העיכול, ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון ועוד.

 

רכיב נוסף אותו תוכלו לקבל כמעט בכל גיינר שתרכשו הן חומצות אמינו מסוג BCAA שהן למעשה רכיבים המעודדים את תהליך בניית החלבון בגוף ותורמים לתהליך התאוששות ושיקום של הרקמות והתאים.

איך תדעו לבחור גיינר טוב?

לעתים, מרוב שהמגוון כל כך רחב בשוק תוספי המזון, אנו נוטים ללכת לאיבוד. העניין הוא שכולנו רוצים לרכוש גיינר טוב. אז מה זה בעצם גיינר טוב. מדובר באבקה לעלייה במסה המותאמת באופן ספציפי למבנה ומשקל גופכם ולמטרות שלכם בזמן תקופת החיטוב. גיינר טוב הוא שילוב בין רכיבים איכותיים, כמות קלוריות המתאימה לצרכים שלכם - מעל 1,000 קלוריות למנת הגשה לרזים שבינינו ומתחת ל-800 קלוריות לאלו מאיתנו בעלי מבנה גוף רגיל, לא רזים ולא שמנים.

 

מי שמנסה לרדת במשקל ולבנות מסת שריר יצטרך לבחור במוצר אחר שנקרא אבקת חלבון ולא אבקת גיינר. כך הוא משיג בעצם שליטה מלאה בכמות הפחמימות אותו הוא צורך ואז נמנע מעלייה במשקל ובאחוזי השומן וזוכה בעלייה במסת השריר.

 

בנוסף, שווה לבחור במותג אמין, מוכר, חברה אשר מתמחה בייצור תוספי מזון עבור ספורטאים ומפתחי גוף באופן ספיציפי, אולי כזו שגם מבצעת מחקרים ובודקת אילו רכיבים מתאימים לצרכים הפיזיולוגיים של מפתחי גוף. בנוסף, שווה לשים לב ליחסים בין הפחמימות לבין החלבונים. ככל שהיחס לטובת הפחמימה גבוה יותר, כך הערך הקלורי של הגיינר גבוה גם הוא. רוב הגיינרים מיוצרים ביחס של 1:4-1:5 לטובת הפחמימה.

 

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא הרכיבים והערך התזונתי. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להניף מבט קצר לרשימת הרכבים ולערך הקלורי. בחרו בגיינר שכאמור מספק חלבונים ופחמימות איכותיים ביחסים המתאימים למבנה הגוף שלכם, הימנעו מגיינרים המכילים סוכרים פשוטים בכמות גבוהה, חומרים משמרים וצבעי מאכל - אלו מזיקים לגוף ולא כדאיים כחלק מתכנית אימונים ושמירה על אורח חיים בריא.

לסיכום, גיינר טוב הוא:

1.      גיינר שמתאים לצרכים שלכם מבחינה היחס בין הפחמימה לחלבון

2.      גיינר שמיוצר על ידי חברה אמינה ומוכרת

3.      גיינר שמאושר לשיווק על ידי משרד הבריאות

4.      גיינר המכיל רכיבים איכותיים, ללא חומרים משמרים וצבעי מאכל

5.      גיינר שמותאם לשלב החיטוב בו אתם נמצאים. לא תוכלו לעשות שימוש באותו הגיינר לאורך כל התקופה, ככל שתתקדמו ותראו תוצאות, תצטרכו לעשות שינויים ואולי אף לעבור לתוספי תזונה אחרים.

גיינר טוב הוא הביג מאס גיינר של אלפא

שילוב מעולה בין חלבון מי גבינה איכותי המספק לגוף למנת הגשה 46 גרם חלבון טהור לצד פחמימות מורכבות ביחס של 1:5. הביג מאס גיינר של אלפא הוא לא רק שילוב מדויק של פחמימות וחלבונים, הוא גם מספק לגוף את חומצות האמינו החשובות לו לתמיכה מושלמת בתהליך התאוששות ושיפור הביצועים. 

לפרטים נוספים על ביג מאס גיינר לחצו כאן >>