מפתחי גוף, בעיקר אלה הנמצאים בתחילת דרכם ושואלים את עצמם אילו תוספי תזונה כדאי להם לצרוך כחלק מתכנית האימונים מתלבטים לגבי בחירה של אבקת גיינר כזו או אחרת כאשר המטרות ברורות והן להעלות במסת השריר, לחזק את הגוף וגם לעלות במשקל.

שאלה נוספת אותה רבים שואלים, היא האם אותן אבקות גיינר המבוססות על חלבונים ופחמימות (מורכבות ופשוטות) עלולות לגרום לתופעות לוואי כאלה ואחרות. חשוב להבין, כי כל אדם בנוי בצורה שונה ולכן קיים סיכוי שאבקת גיינר אחת לא תתאים לאדם ספציפי אך כן תתאים לאדם אחר.

מלבד העובדה שעלינו להתאים את אבקת הגיינר שאנו בוחרים למבנה הפיזיולוגי ולמטרות שהצבנו לעצמנו, חשוב לשים דגש על בחירת אבקת גיינר איכותית שאיננה גורמת לתופעות לוואי.

בסופו של דבר, מדובר בתרכובת איכותית של פחמימות וחלבונים, מעט שומנים, לעתים גם ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו - סוג של ארוחה שיש בה כמעט כל מה שהגוף צריך ולכן אין סיבה שצריכה של אבקת גיינר תגרום להופעה של תופעות לוואי.

איך מזהים אבקת גיינר איכותית?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לבחור באבקת גיינר המיוצרת על ידי מותג מוביל ומוכר עם שם ומוניטין בתחום תוספי התזונה. כדאי לבחור בגיינר המכיל חלבונים איכותיים שעברו סינון וכך אנו מונעים הופעה של תופעות לוואי כמו גזים, נפיחויות וכדומה.

הדבר השני שכדאי לשים לב אליו הוא בחירה של אבקת גיינר שאיננה מכילה רכיבים מלאכותיים, צבעי מאכל או חומרים משמרים. אמירות כמו ״עודף חלבון, קריאטין או חומצות אמינו מכבידות על הכבד״ אינן מבוססות, אך כן חשוב לצרוך את אבקת הגיינר במינון המומלץ שלה.
באנר רשימת אבקות הגיינר new1