ג'ינקו בילובה או ג'ינקו דו-אונתי הוא צמח מרפא עתיק שנים, למעלה מ- 150 מיליון שנים למען האמת. האמונה הרווחת היא כי בזמנו, כל אירופה הייתה מכוסה בעצי ג'ינקו. עם זאת, רק זן אחד של העצים הללו שרד בדרום-מזרח סין – הג'ינקו בילובה.

עץ הג'ינקו בילובה הוא מיוחד מאוד: ראשית, במקום להשיל את עלי השלכת שלו בהדרגה, הוא משיל את כולם בין לילה אחד בלבד, בסוף נובמבר. העלים שלו מזכירים את צורות האונות של המוח והסינים נעזרו בזרעיו ובפירותיו מזה שנים, כדי ליהנות מסגולות המרפא הרבות שטמונות בו.

להזמנה ישירה של ג'ינקו בילובה - לחצו כאן

כיום, מחקרים רבים מאששים כי כדאי לנו להשתמש גם בעלים של צמח המרפא, בזכות הערכים היפים של נוגדי החמצון המצויים בו.

הייחודיות של ג'ינקו בילובה

מסייע ללחום בתופעת הרדיקלים החופשיים בצורה יוצאת דופן

צמח הג'ינקו בילובה מכיל ערכים ייחודיים של נוגדי חמצון ממשפחות הפלבנואידים והטרפנואידים. מעבר לאינספור האיכויות הבריאותיות שלהם, הם מסייעים להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים – מצב בו המולקולות בגופנו מאבדות אלקטרונים וכתוצאה מכך – יוצאות מאיזון תקין. הן עלולות לנסות "לגנוב" אלקטרונים ממולקולות אחרות, מה שיוצר חוסר איזון משמעותי בגופנו. ללא טיפול, התופעה עשויה להתפשט ולפגוע בגופנו בצורה הרסנית; להוביל למחלות כגון סרטן, אלצהיימר, פרקינסון ועוד.

הפלבנואידים והטרפנואידים מסייעים לגבור על הרדיקלים החופשיים: הם מספקים אלקטרונים למולקולות הנדרשות ומשיבים את הסדר על כנו בגופנו. רדיקלים חופשיים נוצרים בגופנו כתוצאה מפעילות מטבולית, עישון, תנועות, שתיית אלכוהול, זיהום אוויר, חשיפה מרובה לשמש ופעולות רבות נוספות. כל עוד קיים מאזן בין כמות הרדיקלים החופשיים ובין נוגדי החמצון בגופנו, אנו יכולים ליהנות מחיים ארוכים, בריאים וחזקים.

תפקודי המוח

מגונן על מערכת העצבים שלנו

נוגדי החמצון שמצויים בג'ינקו בילובה הם עוצמתיים מאוד ובעלי תפקידים רבים. קוורצטין, לדוגמא, הוא נוגד חמצון ממשפחת הפלבנואידים, שמסייע להתמודד ביעילות עם שפע תופעות; מדלקתיות יתר ועד ללחימה באלרגיות. הוא אף מסייע להאט את תהליך ההזדקנות של גופנו ולתרום לבריאות של מערכת החיסון שלנו ומערכת ההובלה שלנו.

נוגדי החמצון הרבים הללו מסייעים למנוע מצבים של דלקתיות-יתר בגופנו וגם במוחנו – בניגוד לרכיבים רבים, נוגדי החמצון המצויים בג'ינקו בילובה מצליחים לעבור את מחסום הדם-מוח וכתוצאה מכך, מצליחים למנוע ולהקל על דלקתיות או חולי באזור המוח שלנו. בנוסף, הם מסייעים לייעל שפע תהליכים בגופנו ועל ידי כך, מקלים על העבודה העיקרית של המוח; לתווך בין הפעילויות השונות והמערכות השונות בגופנו, כדי לשמור על מאזן תקין וקבוע.

הפעולות הרבות הללו מסייעות להעצים את החדות הקוגניטיבית שלנו, לייעל את יכולות עיבוד המידע, שליפת המידע והזיכרון שלנו. אף ניכר כי בזכות ההתמודדות היעילה שלהם עם תופעת הרדיקלים החופשיים, נוגדי החמצון אף מסייעים למנוע היווצרות של מחלות במערכת העצבים כגון דמנציה או אלצהיימר במידת מה.

תורם להפחתת דלקתיות כוללת בגופנו

נוגדי החמצון העוצמתיים אף מסייעים להפחית את רמות הדלקתיות בכל גופנו, כך שנוכל להימנע מהתפתחות או החמרה של מחלה מסוימת. מחקרים מעידים כי תופעות כגון דלקות פרקים, מחלות מעיים, שבץ, מחלות לב וכלי דם ואפילו סרטן משתפרים משמעותית, לאור נטילת תוספים של ג'ינקו בילובה. רמות הסיכון לחלות במחלות מסוג זה פוחתות אף הן. עם זאת, המחקרים נערכו על חיות עד היום, לכן יש להמשיך ולבחון את הנושא בניסויים קליניים של ממש.

להזמנה ישירה של ג'ינקו בילובה - לחצו כאן

מקל על תופעות כגון דיכאון, לחץ, חרדה ותחושות של עומס

מבין נוגדי החמצון הרבים, ג'ינקו בילובה אף מכיל ססקוויטרפינים, אשר ידועים באיכויות המרגיעות והנעימות שהם משרים על גופנו. הם חודרים את מחסום הדם-מוח ומסייעים לווסת את הפעילויות השונות במערכת העצבים שלנו, כך שהמוח שלנו יוכל לפעול באופן רגוע ושקול. כאשר המוח שלנו רגוע, גם אנחנו רגועים.

תורם לבריאות הלב וכלי הדם שלנו

הפלבנואידים הרבים המצויים בג'ינקו בילובה הם נוגדי חמצון, שמסייעים לתרום בעיקר לבריאות הלב וכלי הדם שלנו: הם מסייעים לנקות אותו מסוכרים ושומנים לא בריאים, להפחית את רמות הדלקתיות באזור מחזור הדם, כך שיוכל לתפקד ביתר-יעילות, מסייעים להרחיב את כלי הדם שלנו ומחזקים את שריר הלב שלנו.

כאשר מחזור הדם שלנו פועל כשורה, כל הגוף שלנו פועל כשורה; מקבל מזון, חמצן וערכים להם הוא זקוק ומתנקה ביעילות מכולסטרול, סוכרים, מזיקים ופסולת. לדוגמא, ישנם מחקרים המעידים כי ג'ינקו בילובה אף תורם משמעותית לבריאות העין ומסייע למנוע הידרדרות של הראייה שלנו, בזכות האצת זרימת הדם לעין; כתוצאה מכך העין שלנו מתנקה לעיתים קרובות יותר ואף נהנית מיותר לחות וערכים תזונתיים, כך שתוכל לפעול בשיא כוחה.

ג'ינקו בילובה הוא צמח שזקן יותר מהזמן שלנו על כדור הארץ ואולי, זו הסיבה שהוא מכיל כל כך הרבה סגולות ייחודיות. קיימים שפע מחקרים שמעידים כי צמח המרפא הזה אף תורם לשיפור הליבידו שלנו, מסייע להקל על כאבי ראש, אסתמה ואפילו נפחת. נראה כי עולם המדע מאשש כי שימוש בג'ינקו בילובה לאורך השנים, תורם להרבה בריאות וחיוניות.


להזמנה ישירה של ג'ינקו בילובה - לחצו כאן

למחקרים בנושא ג'ינקו בילובה

מחקר מספר 1: יתרונות מגובים מחקרית של גינקו בילובה

מחקר מספר 2: גינקו בילובה מסייע לייעל את הפעילות הקוגניטיבית שלנו

מחקר מספר 3: תיעוד של מספר מחקרים אודות גינקו בילובה, בהתאם לנושא ולרמת ההצלחה שלהם

מחקר מספר 4: הערכה כוללת ויסודית אודות גינקו בילובה

מחקר מספר 5: היעילות של גינקו בילובה בלחימה במחלת האלצהיימר

מחקר מספר 6: אוניברסיטת מישיגן לרפואה מציגה התוויות מומלצות לנטילת גינקו בילובה

מחקר מספר 7: 12 יתרונות מוכחים מחקרית של גינקו בילובה

מחקר מספר 8: גינקו בילובה מסייעת להקל על תופעת הדמנציה ולייעל התמודדות עמה

מחקר מספר 9: לגינקו בילובה ישנן השפעות מטיבות על אלצהיימר בפרט ודמנציה בכלל

מחקר מספר 10: הערכה מלאה אודות גינקו בילובה – המועצה האמריקאית לבוטניקה

מחקר מספר 11: סקירה מלאה של גינקו בילובה – אוניברסיטת פנסילבניה

מחקר מספר 12: מנגנון והתוויות קליניות של גינקו בילובה

מחקר מספר 13: ההשפעה החיובית של גינקו בילובה על דמנציה

מחקר מספר 14: הערכה על ההשפעות של גינקו בילובה

מחקר מספר 15: ההשפעות מחזקות הזיכרון של גינקו בילובה