דיאטת אורז או בשמה השני דיאטה לניקוי רעלים היא בעצם דיאטה הנמשכת על פני 12 ימים המסייעת בתהליך ניקוי רעלים של הגוף, מחזירה אותו לאיזון ומעלה את רמות האנרגיה.

מדוע דווקא אורז?

לאורז מגוון של יתרונות וסגולות לגופנו. אורז מכיל סיבים תזונתיים המסייעים לשמור על תחושת השובע ומעודדים פעילות תקינה של מערכת העיכול. אורז מסייע באיזון רמות הכולסטרול, מייעל את תהליך ספיגת הויטמינים והמינרלים בגוף ואף תורם לספיגה איטית של הגלוקוז מהמזון אותו אנו צורכים אל הדם.

דיאטת אורז - שיטת השלבים

בשלב הראשון הנפרס על פני בין 2-7 ימים, תלוי במטרות שלנו ניתן לאכול אורז ושאר מוצריו כמו למשל חלב אורז, פירכיות מאורז, אורז מלא, אטריות אורז ועוד.
השלב השני הנפרס על פני 2-5 ימים לכל היותר אוכלים אורז, מוצרי אורז וירקות ביניהם סלא, סלרי, ארטישוק, בצל, עלים ירוקים מסוגים שונים וניתן גם לשלב תבלינים. ניתן לשתות מים או תה צמחים (שומר, מרווה, מליסה, קמומיל). אפשר ומומלץ גם להכין מיצים על בסיס ירקות. למי שבוחר להמשיך עם הדיאטה ניתן להוסיף ירקות כתומים, אגס, תפוח, מעט דגנים וקטניות.

דיאטת אורז - יתרונות


  • מסייעת בתהליך ניקוי הרעלים של הגוף

  • מסייעת באיזון רמות לחץ הדם

  • מסייעת לשלוט על רמות הסוכרים בדםחשוב לדעת שמכיון והדיאטה לא מכילה את כל הרכיבים להם הגוף זקוק, עלולות להופיע תופעות לוואי כמו כאבי ראש, סחרחורות, מחסור בויטמינים ומינרלים. הדיאטה איננה מומלץ לצמחונים, טבעונים, ספורטאים, אנשים מבוגרים או נשים בהריון. דיאטת אורז מסייעת ברוב המקרים בתהליך הירידה במשקל וניתן לרדת בין 5-8 קילוגרמים.

Super Food Diet Banner new1