דיאטת בזק היא ההגדרה לדיאטה שהיינו רוצים: כזו שנצליח לבצע במהירות ובקלות, כך שנצליח להתגבר על מכשול המשקל ולא לחשוב עליו שוב. הקושי הוא שתהליך הרזיה הוא הכול חוץ ממהיר: הוא מצריך מאיתנו שפע של כוח וזמן, שיאפשרו לנו לעמוד בשינוי העצום והחיובי, שאנו בוחרים לבצע בחיינו.


למה דיאטת בזק היא בדיה:

• אנחנו נעלה את המשקל בחזרה – קיימות בשוק שפע של דיאטות בזק, שמצהירות כי נצליח להשיל ממשקלנו במהרה ואכן, אם נבצע אותן במשך חודש אנחנו נוריד משמעותית ממשקלנו. החיסרון של דיאטות כאלו, הוא שרוב הפעמים אנו שבים להעלות את משקל גופנו בחזרה עקב שתי סיבות:

- גופנו מתרגל למעט מזון ונכנס למעין "מצב חירום", בו הוא שורף את השומנים של גופנו לאט יותר, כך שיישמרו לעתות מצוקה. לאחר שאנו שבים לאכול כרגיל, גופנו ממשיך לפרק את השומנים שלנו לאט ואנו מעלים את המשקל בחזרה.

- דיאטת בזק שכזו לא מעודדת אורח-חיים בריא, לכן כשאנו מפסיקים לבצע אותה, אנו שבים לאכול מזון לא בריא שמוסיף למשקלנו. יש לציין כי תת-תזונה שמתרחשת פעמים רבות בעת דיאטת בזק כזו, אף עשויה להחריף את מצבנו הבריאותי.

• אנחנו מפסיקים לרדת במשקל – עקב דיאטת בזק או תהליך לא בריא של הרזיה, אנו עלולים להגיע למצב בו גופנו אכן מאמין לחלוטין כי אנו ב"מצב חירום" ויפסיק לשרוף את השומנים של גופנו לחלוטין, אלא אם כן הוא חייב. במצב כזה אנו לא נרד ולא נעלה במשקל, בין אם נשקיע מאמצים לכאן או לכאן.

כדי ליהנות דיאטת בזק נכונה, מחובתנו להקפיד על תזונה נכונה (העשירה בירקות, פירות, קטניות, דגנים מלאים, דגים, ביצים, אגוזים, זרעים...), פעילות גופנית מרובה ושינה איכותית, בין 7-9 שעות בלילה.

Super Food Diet Banner new1