דיאטת הזון מבוססת על העיקרון שאומר כי התזונה שעליה אנו מקפידים היא חלק מאורח החיים שלנו ולאו דווקא דיאטה קצרת טווח. התפריט פותח על ידי דוקטור סירס והיא משפיעה על גנים מסוימים ומעודדת מצב של איזון גופני אופטימלי. בשונה מדיאטות אחרות, דיאטת הזון לא גורמת למצב של חוסר אנרגיה בשל מחסור ברכיב תזונתי כזה או אחר ולצד זה היא מסייעת למנוע מצב של רעב.

דיאט הזון - איך זה עובד ומה אוכלים?

המטרה היא לצרוך בכל ארוחה חלבונים, פחמימות ושומנים בצורה מאוזנת וכך לאפשר לגוף לשמור על רמה מאוזננת של סוכרים ולמנוע מצב של עלייה חדה ברמות הסוכר, מה שלעתים מעודד השמנה. על כך גרם שומן שאנו צורכים עלינו לצרוך 3 גרם של פחמימות ו-2 גרם של חלבון איכותי. כל ארוחה משלבת חלבון דל שומן כמו ביצה, בשר עוף, דגים, מוצרי חלב דלים בשומן ובשר הודו. הפחמימות יהוו שני שליש מכל ארוחה כאשר מומלץ לשלב פחמימות בעלות ערך גליקימי נמוך כמו למשל פסטה, לחם, פירות מסוגים שונים פרט לאבטיח ובננות, תירס, שיבולת שועל, שעורה ועוד. מומלץ להימנע מפחמימות פשוטות עשירות בסוכר לבן, חטיפים וממתקים. גם השומן חשוב כאשר ההמלצה היא לשלב בכל ארוחה שמן זית, אגוזים או שקדים, אבוקדו, טחינה וכדומה.

דיאטת הזון - עקרונות חשובים

  • חשוב להקפיד לצרוך בין 5-6 ארוחות קטנות ביום
  • חשוב לא לתת לגוף להגיע למצב של רעב
  • חשוב לשלב את כל אבות המזון בכל ארוחה


לסיכום, דיאטת הזון מספקת לגוף מגוון של יתרונות, היא תורמת להקנייה של הרגלי אכילה ונכונים, מסייעת למנוע תחושת רעב ומעודדת רמות גבוהות של אנרגיה, מצב רוח טוב וריכוז לאורך היום.

Super Food Diet Banner new1