אין זה סוד כי אכילה מוגברת של חלבונים, גם על חשבון כמות הפחמימות מסייעת בתהליך הירידה במשקל. בעוד פחמימות אמנם מספקות לגוף אנרגיה, הן גם הופכות לשומן לעומת החלבון שבונה את השרירים והתאים. בין העקרונות על פיהם עובדת דיאטת חלבונים הוא העובדה שתהליך העיכול של המזון נעשה בצורה קלה ומהירה יותר מה שמונע ״הכבדה״ על מערכת העיכול ומסייע בתהליך הירידה במשקל. אחת הדיאטות המפורסמות ביותר הדוגלת באכילת מזונות המבוססים על חלבון ושומן בלבד עם כמות קטנה מאוד של פחמימות נקראת דיאטת אטקינס. 

מדוע זה עובד?

ראשית כל משום שברגע שהגוף לא מקבל את כמות הפחמימות לה הוא זקוק הוא נכנס למצב של ניצול מאגרי השומן.
הסיבה השנייה היא משום שהגוף מקבל פחות קלוריות ממה שהוא שורף וזה הבסיס של תהליך הירידה במשקל. בנוסף, שיטה זו מעניקה לגוף תחושת שובע ממושכת מה שגורם לנו לאכול פחות.

דיאטת חלבונים - מה אוכלים?ֿ


ובכן, יש כל מיני גרסאות לדיאטה הזו, כאשר ניתן די בקלות להתאים אותה לצרכים שלנו. הדגש החשוב ביותר הוא להימנע מצריכה של פחמימות, לפחות בשבועיים הראשונים ולאחר מכן לשלב כמות קטנה של פחמימה בתפריט היומי. גם ירקות ופירות מחוץ לתפריט בשבועיים הראשונים.

דיאטת חלבונים - יתרונות וחסרונות


בהשוואה לדיאטות אחרות, דיאטת חלבונים מסייעת בתהליך הירידה במשקל בצורה מהירה ויעילה. בנוסף, בשונה מתפריטים אחרים, המגוון רחב וניתן בעצם לצרוך קשת רחבה של מאכלים המבוססים חלבון או שומן כמו ביצים, דגים, בשר, עוף, גבינות שמנות ועוד. החיסרון בדיאטה הזו הוא שעלולים להיווצר כל מיני חוסרים בגוף שלנו כמו ויטמינים ומינרלים. בנוסף, דיאטה מהסוג הזה מוציאה את הגוף מאיזון, איננה מומלצת לכל אחד ואף קשה לביצוע.

Super Food Diet Banner new1