למה כרוב?

 

כרוב הינו ירק בעל יתרונות תזונתיים רבים. מעלותיו העיקריות מתמקדות בכך שהוא מכיל קלוריות מועטות ונשמר היטב גם ללא תנאי קירור. כמו כן, כרוב ניתן לצריכה במגוון אופנים, מכרוב בגרסתו הטבעית, ועד לכרוב מבושל, אפוי, ממולא או מאודה. עובדה זו מאפשרת לעורך הדיאטה ליהנות ממאכלים מגוונים יחסית, למרות העובדה שבפועל, הוא צורך סוג מזון אחד בלבד. מעבר לכך, כרוב עשיר בערכים תזונתיים רבים ובוויטמינים חיוניים, כמו ויטמין K, ויטמין E, וויטמין C. כרוב אף מכיל ריכוז גבוה של סיבים תזונתיים, תורם לחיזוק המערכת החיסונית, תורם להליך העיכול ואף נחשב כאמצעי יעיל למניעת סרטן, בייחוד סרטן המעי הגס. הערך הקלורי של הכרוב לצד מעלותיו הרבות, הופכות אותו למאכל מומלץ בכל תפריט דיאטה.


דיאטת כרוב

 

דיאטת כרוב מתבססת על צריכה של כרוב, בתוספת מזונות מעטים נוספים, ומובילה, בדרך כלל, לירידה חדה ומהירה במשקל. ההמלצה הגורפת היא לא להשתמש בדיאטת כרוב למשך יותר משבוע. התפריט הקלאסי של דיאטת כרוב כולל מרק כרוב יומי, אליו ניתן להוסיף באופן הדרגתי פירות (להוציא בננות) ביום הראשון, ירקות, (להוציא שעועית ואפונה) ביום השני, פירות וירקות (להוציא בננות ותפוחי אדמה) ביום השלישי, תפוחי אדמה וחלב רזה ביום הרביעי, ירקות ירוקים ועגבניות ובשר בקר ביום החמישי. יש להקפיד על שתיית מים מרובה. ביום השישי ניתן להוסיף לתפריט בשר וירקות, להוציא תפוחי אדמה, וביום השביעי לדיאטה ניתן לאכול אורז מלא, ירקות, להוציא תפוחי אדמה, ומיצי פירות לא ממותקים. לאחר שבוע ,יש לעצור את דיאטת הכרוב ולהתייעץ עם דיאטנית מקצועית אודות דיאטה לטווח ארוך המותאמת לעורך הדיאטה באופן מקצועי ואחראי.

 

דיאטת כרוב – בעד ונגד

 

היתרונות של דיאטת כרוב ברורים למדי: ירידה מהירה במשקל מעודדת את עורך הדיאטה ומדרבנת אותו לפתוח בהליך דיאטה רציני לטווח ארוך. התוצאות הראשוניות המשתקפות לאחר שבוע של דיאטת כרוב יוצרות תמריץ משמעותי לשמירה על אורח חיים בריא ולהקפדה על תזונה נכונה. כמו כן, דיאטת כרוב משופעת בפירות ובירקות, ושפעת הוויטמין Cשבכרוב תורמת אף היא לבריאות הגוף.

 

החסרונות של דיאטת כרוב נעוצים בעובדה שהדיאטה המהירה איננה משפיעה על שומני הגוף והירידה הגדולה במשקל מהווה בעיקר ביטוי לירידה בנפח הנוזלים בגוף. משום שכך, גם אם ניתן להפחית בדיאטת כרוב ארבעה עד שבעה ק"ג בתוך שבוע, העלייה במשקל של כל אותם קילוגרמים עשויה בהחלט להיות מהירה לא פחות. דיאטה מסוג זה מתאימה, אולי, למעוניינים להשיל מגופם מספר נכבד של קילוגרמים באופן מהיר, לצורך אירוע כלשהוא. לטווח הארוך – הישגי שבוע דיאטת הכרוב עתידים להעלם במהירות רבה.

 

מעבר לכך, תפריט בו כרוב מהווה את המרכיב העיקרי איננו מעניק לגוף את מכלול אבות המזון אשר דרושים לו. כמו כן, ריכוז הנתרן שנספג בגופו של עורך הדיאטה הינו גבוה יחסית. חיסרון נוסף של דיאטת כרוב נעוץ בעובדה שהכרוב, כאשר הוא נצרך באופן יום יומי ובמינונים גבוהים, עשוי להוביל לקשיי עיכול משמעותיים ולהפריע את שגרת יומו של עורך הדיאטה. חיסרון נוסף של דיאטת כרוב נעוץ בעובדה שהדיאטה איננה כוללת המלצה לשילוב פעילות גופנית במהלך הדיאטה. מעבר לכך, התבססות על כרוב לאורך שבוע עשויה בהחלט לגרום לתחושה כללית ירודה לאורך הדיאטה, כולל סחרחורות. בפן הנפשי – דיאטת כרוב מציעה תפריט חדגוני ומשעמם למדי, שרבים מאוד מתקשים להתמיד בו לאורך שבוע שלם. בכל אופן, לדעת המומחים, דיאטת כרוב איננה האופציה המומלצת לדיאטת הרזיה.

 

סוגי דיאטה נוספים באתר טבע בריא:

 

דיאטת קפה ירוקדיאטת פטלדיאטת HGC מבוססת אצותדיאטת ד"ר סימונסדיאטת חומץ תפוחיםדיאטת הודיהדיאטת CLAדיאטת קונג'אקדיאטה מהירהדיאטת כאסחדיאטת 17 יום, דיאטת דוקאן.


Super Food Diet Banner new1