דיאטת כרוב אמנם איננה מהווה פתרון בריאותי מאוזן כחלק מתהליך הירידה במשקל, אך כן מתאימה עבור מי שמעוניין להשיג תוצאות טובות תוך זמן קצר ולרדת מספר גבוה של קילוגרמים. כמובן שמיותר לציין כי לא מומלץ לעשות את הדיאטה לתקופה ממושכת של יותר מ-10 ימים ויש להתאימה בצורה ספציפית למשקל גופנו ההתחלתי לפני הדיאטה.

מהי דיאטת כרוב?

דיאטת כרוב הינה דיאטה שפחותה בקלוריות, מאיצה את תהליך שריפת השומן והיא מבוססת על אכילת כרוב בתצורות שונות ומגוונות, אך כן ניתן לשלב איתה מזונות נוספים.


דיאטת כרוב - מה ההגיון?

ובכן, המטרה היא לצרוך מזונות דלים מאוד בשומן ועשירים בסיבים תזונתיים, כך הגוף מאיץ את תהליך חילוף החומרים ויורד במשקל בתקופת זמן קצרה מאוד.

דיאטת כרוב מה ניתן לאכול?

במהלך הדיאטה ניתן לאכול מזונות המכילים כמות גדולה של כרוב כמו למשל סלט כרוב, מרק כרוב, תבשילים חמים המשלבים כרוב ושאר ירקות לצד פירות מלבד בננה, מלון, אבטיח ופירות יבשים. בנוסף ניתן לאכול גם בקר רזה ומוצריו כאשר ההמלצה הינה לשתות אך ורק מים.

דיאטת כרוב יתרונות וחסרונות

אמנם היתרון של הדיאטה הוא בכך שהיא מאפשרת לנו לרדת כמות קילוגרמים גדולה בזמן קצר (בהתאם למבנה הפיזיולוגי ולמזונות האחרים שאנו משלבים לצד ביצוע פעילות גופנית) אך היא איננה מומלצת לא על ידי רופאים ולא ידי תזונאים והסיבה לכך היא שהיא מוציאה את הגוף מאיזון ולא מספקת לנו את כל הרכיבים להם הגוף זקוק על בסיס יומי. מדובר בדיאטה קשה לביצוע ולכן איננה מתאימה לאנשים שמחפשים גיוון, היא איננה מומלצת לנשים הריוניות או נשים מניקות או לאנשים הזקוקים לכמות גבוהה של אנרגיה. יתרון נוסף הוא בכך שאין תחושה של רעב שכן הדיאטה עשירה בסיבים תזונתיים. מכיון והתפריט אינו מכיל את כל מה שהגוף זקוק היא עלולה ליצור תסמינים כמו כאבי ראש למשל, עלייה דרסטית במשקל בתום הדיאטה ועוד.

Super Food Diet Banner new1