בקיץ כולנו רוצים להיראות חטובים מה גם שהחום, היובש והלחות פעמים רבות מעודדים אותנו לאכול מזונות ״קלים״ ופחות משמינים, אך כאשר הקור מתחיל, מיד החשק לאכול עולה קצת יותר. דיאטת מרקים היא פתרון נפלא למי שרוצה לשמור על משקל מאוזן גם בחורף או לחלופין להוריד כמה קילוגרמים מיותרים. מרקים נחשבים למזון משביע, המשלב את כל אבות המזון ולכן בשונה מדיאטות אחרות, קל יותר לדבוק בתפריט מהסוג הזה.

דיאטת מרקים - תפריט מומלץ

ובכן, המבחר הוא די גדול בכל מה שקשור למרקים. ניתן לשלב בתפריט מרקי קטניות כמו למשל מרק עדשים, שעועית או אפונה, מרק ירקות, מרק כתום, מרק עגבניות ואפילו להכניס פנימה עוף רזה או בקר. מומלץ שלא להכניס למרקים ירקות פחממתיים כמו למשל תפוח אדמה. חשוב לזכור כי מרקים שיש בהם גם חלבון וגם פחמימה נחשבים לארוחה של ממש ולא למנה ראשונה.


דיאטת מרקים - עקרונות חשובים

  • מי שבוחר לאכול אך ורק מרקים במשך כמה ימים, יכול בהחלט לשלב פרוסת לחם דגנים, שלוש או ארבע כפות של אורז, כוסמת או גריסים.
  • שימו לב לכמויות ובחרו בקערה מתאימה כדי למנוע מצב של העמסת קלוריות מיותרות. מרקי קטניות מכילים בממוצע בין 200-300 קלוריות למנה ולכן מומלץ בכל פעם למלא קערה בינונית המכילה 1-2 מצקות ולתת לגוף לעכל את המזון.
  • תוספות למרק מעשירות אותו בקלוריות, לרוב ריקות ולכן שקדי מרק, אטריות וקרוטונים פחות מומלצים בדיאטה מהסוג הזה

ומה אוכלים בבוקר?

אף אחד מאיתנו לא ממש מתלהב מהרעיון של לאכול מרק חם על הבוקר. לכן, בבוקר ניתן לשלב בתפריט דייסת קוואקר עם מנת פרי, 2 פרוסות לחם מלא עם אבוקדו או גבינה רזה.

Super Food Diet Banner new1