רבות כבר נכתב ונאמר על סגולותיו ויתרונותיו של התפוח לסוגיו השונים עבור גופנו. תפוחים עשירים בסיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים מסוגים שונים, תומכים בתהליך הירידה במשקל ואף מסייעים באיון רמות הכולסטרול. בתפוח אחד יש רק 50 קלוריות כאשר בהשוואה לפירות אחרים האינדקס הגליקימי שלו נמוך מאוד מה שבעצם אומר שרמות הסוכר בדם עולות במתינות בעת אכילתו ואף הוא תורם לתחושת שובע. דיאטת תפוחים, היא למעשה דיאטה הנמשכת על תקופת של בין 3-5 ימים בהם משלבים בתפריט תפוחים מכל הסוגים לאורך כל היום.

דיאטת תפוחים - עקרונות ליישום

מותר לאכול תפוחים מכל הסוגים וכמה שרוצים בלי הגבלה. ניתן לשתות שייקים המבוססים על עלים ירוקים, תפוחים, מיץ תפוחים טבעי ואגוזים. מי שרוצה להקל מעט על התהליך יכול גם לשלב יוגורט עם תפוח וכף שיבולת שועל, להוסיף מעט דבש וקינמון. ניתן גם לשתות חליטת תפוחים לאורך כל היום. חשוב לזכור כי התפריט אינו בא לפתור בעיה רפואית כלשהיא.

דיאטת תפוחים - דגשים חשובים

מומלץ כשבוע לפני שמתחילים את הדיאטה להכין את הגוף לתהליך ולהתחיל להפחית את כמות הפחמימות מהתפריט. הדיאטה איננה מומלצת לאנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע, לנשים בהריון, אנשים הסובלים מרמות לא מאוזנות של סוכרים או לחץ דם.

דיאטת תפוחים - יתרונות וחסרונות

מצד אחד, דיאטה זו תומכת בתהליך הירידה במשקל ומאפשרת לנו להשיג תוצאות טובות תוך זמן קצר אך מצד שני היא עלולה לגרום להופעה של תופעות לוואי ותסמינים כמו למשל כאבי ראש, סחרחורות, עייפות בשל מחסור במגוון מרכיבים להם הגוף זקוק. מדובר בתפריט קשה ליישום אך חשוב לזכור כי הדיאטה הזו מוגבלת ללא יותר משלושה ימים.

Super Food Diet Banner new1