דיאטת 17 הימים – דיאטת הבזק המסעירה את ארה"ב היא דיאטה מהירה אשר מתיימרת לספק ירידה מהירה ומשמעותית במשקל, ושמירה על הישגי הדיאטה לאורך זמן. ד"ר מורנו, האיש שמאחורי הדיאטה, טוען כי דיאטת 17 הימים שונה מכל דיאטת בזק אחרת שהכרתם עד היום, וכי היא מהווה מהפך ממשי בעולם ההרזיה.

 

דיאטת 17 הימים כוללת תכנית להגברת שריפת קלוריות, המלצות להרזיה והדרכה לשמירה על הישגי המשקל לאורך זמן. הדיאטה אמנם, איננה מאוזנת, ועל כן איננה מתאימה לנשים הרות ומניקות ולחולים במחלות כרוניות, אך ד"ר מורנו טוען כי מעבר לכך, הדיאטה המהירה שלו מספקת תוצאות מיידיות ובכך מעודדת את עורכי הדיאטה לשמור על משקלם לאורך זמן.

 

לשיטתו, לדיאטת 17 הימים יתרון על פני דיאטות מאוזנות וארוכות טווח משום שהיא ממריצה את עורכי הדיאטה החווים ירידה במשקלם להתמיד בתוכנית ולרזות, תוך שמירה על הישגי משקלם לטווח הרחוק. הדיאטה מחולקת לארבעה מחזורים שכל אחד מהם אורך 17 יום. החלוקה של הדיאטה לפרקי זמן באורך 17 יום מתבססת על טענת ד"ר מורנו, כי 17 יום הינו פרק הזמן בו חילוף החומרים מצליח לאזן את עצמו ולהפחית השמנה שהיא תוצר של חוסר איזון מטבולי. למעשה, הדיאטה אורכת 68 יום (17 יום כפול ארבעה מחזורים).

 

מחזור מס' 1 - האצה

 

השלב בו הגוף מתנקה באמצעות צריכה קלורית מוגבלת של 1200 קלוריות ביום. צריכת הפחמימות מוגבלת אף היא. יש להוציא מהתפריט מזון מעובד, מזון מטוגן, ירקות עמילניים וסוכר. ניתן לצרוך חלבון רזה ללא כל הגבלה, ירקות מנקים (כמו חסה ועגבניות), שתי מנות יומיות של פרי דל סוכר (כמו אשכולית), ושני גביעי יוגורט פרוביוטי דלי שומן. כמו כן, ניתן לצרוך כף עד שתי כפות של שמן זית או פשתן ולשתות תה ירוק.

 

בשלב זה ניתן להפחית 4.5 ק"ג עד 9 ק"ג.

 

מחזור מס' 2: הפעלה

 

לאחר הירידה המהירה במשקל המאפיינת את שלב הדיאטה הראשון, שלב זה מיועד למנוע מצב שבו משקל הגוף נתקע. בשלב זה עורך הדיאטה "מבלבל" את חילוף החומרים בגופו וממשיך לשרוף שומנים, וזאת באמצעות צריכה קלורית מגוונת. הצריכה הקלורית הממוצעת היומית בשלב זה אמורה להסתכם בכ – 1500 קלוריות. המאכלים שניתן לצרוך בשלב זה דומים למאכלים שניתן לצרוך בשלב הדיאטה הראשון, להוציא שינויים מסוימים: ניתן לצרוך רק מנת שומן "ידידותי" אחת (ולא שתיים), וניתן להוסיף שתי מנות פחמימה (כמו תפוחי אדמה, אורז חום, דלעת, קטניות, ועוד).

 

בשלב זה ניתן להפחית 2.2־4.5 ק"ג

 

בשני המחזורים הראשונים מומלץ להקפיד על 17 דקות פעילות גופנית ביום ולהימנע מצריכת פחמימות לאחר השעה 14:00.

 

מחזור מס' 3: השגה

 

השלב בו המשקל מתייצב ומתפתחים הרגלי אכילה נאותים. התפריט דומה לתפריט המוצע בשלב הקודם, עם תוספת של דגנים, פירות, אלכוהול באופן מבוקר, וחטיף של 100 קלוריות בכל יום. עם זאת, יש להגביל את צריכת החלבונים.

 

בשלב זה ניתן להפחית 1.3־2.6 ק"ג

 

מחזור מס' 4: הגעה

 

ייצוב המשקל ושמירה על הישגי המשקל שהושגו במחזורים הקודמים. יש להתבסס על ההנחיות התזונתיות של שלבי הדיאטה הקודמים, עם אפשרות לחריגה בסוף בשבוע, כמו שתי מנות אלכוהול ועד שתי מנות של מאכל אהוב כמו עוגה או פיצה, ללא ספירת קלוריות.

 

בשלב זה ניתן להפחית: 1-0.5 קילו בשבוע.

 

בשני מחזורי הדיאטה האחרונים יש להגביר בהדרגה את מינון הפעילות הגופנית עד ל- 5 שעות שבועיות ולהעלות בהדרגה את עוצמת האימונים.

 

סוגי דיאטות נוספים עליהם ניתן לקרוא באתר שלנו:

דיאטת קפה ירוק, דיאטת פטל, דיאטת HGC מבוססת אצות, דיאטת ד"ר סימונס, דיאטת חומץ תפוחים, דיאטת הודיה, דיאטת CLA, דיאטת קונג'אק, דיאטה מהירה, דיאטת כאסח
Super Food Diet Banner new1