ההסבר הגופני פיזיולוגי שמעיד על הופעה של דלקות שתן חוזרות הוא שמדובר בעצם במחלה זיהומית, זאת כתוצאה מהופעה של חיידקים בדרכי השתן. הסימנים של דלקות שתן באופן כללי ושל דלקות שתן חוזרות באופן ספציפי הם צריבה בעת מתן שתן, כאב וכמובן מתן שתן לעתים תכופות. כאשר פונים לרופא בקופת החולים, הטיפול יכלול ברוב המקרים מתן תרופות אנטיביוטיות.


מה עושות תרופות אנטיביוטיות לטיפול בדלקות שתן?


הבעיה עם אותן תרופות אנטיביוטיות שמצד אחד מחסלות את החיידקים ואכן מרפאות את הדלקת היא בכך שמצד שני הדלקת לרוב מופיעה שוב. תרופות אנטיביוטיות גורמות למצב של חוסר איזון במערכת השתן, במעיים ובמערכת העיכול מה שמאפשר לחיידקים פתגוניים להתרבות בקלות. יחד עם זאת, תרופות אנטיביוטיות גורמות להחלשה של המערכת החיסונית ולכן חושפות אותנו בטווח הארוך למצבים רפואיים נוספים. במצב שכזה, אנו נכנסים למאין לופ כזה של דלקות שתן חוזרות. מכיון ומדובר בתופעה שחוזרת בעיקר אצל נשים הדבר מעודד היווצרות של פטריות וגינליות, שוב כתוצאה משימוש מוגבר באנטיביוטיקה.


טיפים למניעת היווצרות של דלקות שתן חוזרות

  1. שתייה מרובה של מים - מים מסייעים לנקות את כל המערכות של הגוף ולכן חשובים מאוד הן באופן כללי והן במצבים של דלקות שתן. חשוב לשתות בין 5-2.5 ליטרים של ביום, תלוי אם אתם גם מבצעים פעילות גופנית מאומצת.

  2. מיץ חמוציות או תוסף חמוציות מרוכז - חמוציות הוכחו באינספור מחקרים כמסייעות למנוע מהחיידקים המעודדים את הדלקים להיצמד לדפנות של שלפוחית השתן ובכל שתייה של מיץ חמוציות או נטילת תוסף חמוציות מרוכז מסייע למנוע היווצרות של דלקות שתן חוזרות.

  3. די מאנוז - תוסף די מאנוז אשר מיוצר על ידי חברת תוספי המזון נוטרי די נחשב לאחד מתוספי המזון היעילים ביותר למניעת היווצרות של דלקות שתן ולטיפול בדלקות שתן חוזרות. די מנוז הוא בעצם רכיב ייחודי המזכיר במבנהו את הגלוקוז בשילוב עם ויטמין C - נוגד חמצון עוצמתי ויעיל במניעת דלקות שתן.

  4. הימנעות מצריכה של מזונות עתירים בסוכרים - סוכר מגביל את היכולת של הגוף שלנו להילחם בדלקת ולכן מומלץ ככל האפשר להימנע מצריכה של מזונות המכילים סוכר לבן כמו מאפים, ריבות, ממתקים, רטבים, עוגות וכדומה.

  5. פרוביוטיקה 12 מליארד חיידקים מבית נטרי די - פרוביוטיקה היא בעצם פורמולה המורכבת מקבוצת חיידקים ידידותיים המסייעים לשמור על איזון בפלורת המעיים ומערכת העיכול. תוסף פרוביוטיקה הוכח באינספור מחקרים כמסייע במניעה ובטיפול של דלקות בשתן. חברת נוטרי די פיתחה תוסף עוצמתי במיוחד - פרוביוטיקה 12 מליארד חיידקים המסייע לשמור על איזון בפלורת המעיים, מונע היווצרות של זיהומים ודלקות מסוגים שונים ומכיל 10 זנים שונים של חיידקים פרוביוטיים.