דלקות בדרכי השתן הן תופעה הנפוצה יחסית בחיינו, בעיקר בחיי נשים צעירות ומבוגרות כאחת. כולנו מכירים את התסמינים הלא נעימים כגון הצריבה והכאב, הצורך בלתי-נשלט ללכת לשירותים כל הזמן, העייפות, הכאבים והתסכול.

כיום, באפשרותנו להסתמך על תוספי תזונה טבעיים ואיכותיים, אשר יסייעו לנו להתמודד עם דלקת בדרכי השתן טיפול טבעי. בנוסף, כדאי לנו לבחון דרכי טיפול טבעי, שאף יסייעו לנו למנוע חזרה של הדלקת בעתיד.


דלקת בדרכי השתן טיפול טבעי – מניעה:


  • נשמור על הניקיון האישי – אחת הסיבות הנפוצות לדלקות בשתן, היא מחסור בהיגיינה. לכן, כדאי לנו להקפיד לנקות את איבר המין היטב, יום-יום, עם מים. אם אנו משתמשים בסבון לניקוי איבר המין, כדאי לנו לוודא שהוא לא כימי מדי לאיבר כה עדין (סבון חזק מדי עלול לפגוע ברמות החומציות של איבר המין). בנוסף, משום שהחיידקים שמובילים לרוב ל- דלקת בדרכי השתן טיפול טבעי – הם חיידקי קולי, אשר מועברים דרך הצואה, מומלץ שנקפיד לנגב היטב מלפנים לאחור, לאחר הטלת צואה.

  • נטיל שתן לעיתים קרובות – גם כאשר איננו סובלים מדלקות בשתן, כדאי לנו להטיל שתן כל זמן מה, משום שהוא מנקה את אזור איבר המין מחיידקים, שמצטברים ומתרבים כאשר אנו לא מקפידים להטיל שתן. בנוסף, משום שעיקר הדלקות בשתן נגרמות עקב קיום יחסי מין, כדאי לנו להטיל שתן עד חצי שעה, לאחר קיום יחסי מין.

דלקת בדרכי השתן טיפול טבעי:


  • פטרוזיליה – הפטרוזיליה מוכרת לנו מאוד מהמטבח הישראלי וטוב שכך: היא מכילה רכיבים אנטי-בקטריאליים ואנטי-ויראליים, המסייעים לנקות את הגוף מדלקות. בנוסף, הפטרוזיליה משתנת, מה שמסייע לנו לנקות את דרכי השתן לעיתים קרובות יותר. כדאי לנו לשתות מים חמים עם כמות יפה של עלי פטרוזיליה, שלוש פעמים ביום.

  • חמציות לא מסוכרות – חמוציות ידועות ביעילותן בעת התמודדות עם דלקת בדרכי השתן טיפול טבעי: הן מכילות נוגדי חמצון חזקים, המסייעים למנוע מחיידקים להיצמד לדרכי השתן ולהביא לדלקות. הן אף מעודדות ריקון מלא של שלפוחית השתן, התורם לניקוי דרכי השתן ומסייע להתמודד עם הצורך הבלתי-נשלט ללכת לשירותים. כדאי לנו לקנות חמוציות טריות ולשתות אותן עם מים חמים, שלוש פעמים ביום. באותו אופן, ניתן פשוט לאכול חמוציות טריות ולא מסוכרות.