המתחרה הישראלי הראשון בתחרות ה - Bigman weekend show

דני קגנוביץ' נולד ב-1992 והוא מפתח גוף מהמובילים והבולטים בישראל. קגנוביץ' עלה לישראל מרוסיה עם אימו כשהיה בגיל 4 והם השתקעו בבאר ושבע, שם הוא מתגורר עד היום. 

דני מפתח גוף ישראלי עתיר פרסים ויש לו עשרות אלפי מעריצים בכל העולם, שעוקבים בשקיקה אחר פעילותו.

רק לפני כמה חודשים ספורים, במרץ 2019, זכה קגנוביץ' במקום ה-6 והמכובד באחת מתחרויות פיתוח הגוף הגדולות ביותר באירופה ה-"Bigman weekend show" אשר התקיימה בספרד ואורגנה על ידי ""Bigman Nutritio.

מדובר באחת התחרויות היוקרתיות ביותר למפתחי גוף וכושר גופני באירופה שמאחדת הן מפתחי גוף חובבנים והן מפתחי גוף מקצועיים. התחרות היא קשה ומאתגרת שכן יש הרבה מתמודדים בכל אחת מקטגוריות התחרויות המגיעים מכל העולם.

דני קגנוביץ' מר עולם בתחרות

מרץ 2019 – דני קגנוביץ על בימת ה Bigman weekend show  

מילד ביישן וצנום לאלוף האלופים מטעם איגוד ה-NAC

כילד, דני היה בלגניסט, ביישן, בחור יפה ודי רזה, בקושי 60 קילו. אם הייתם מסתכלים עליו באותה התקופה לא הייתם מנחשים שהוא הולך להיות "מר אולימפיה".

כמו כל הילדים שגדלו בשנות ה-90, גם קגנוביץ' העביר חלק משעות הפנאי מול המסך הגדול וראה סרטי אקשן רבים עם כוכבים כמו ארנולד שוורצנגר וז'אן קלוד ואן-דאם והתרשם מאוד מהדומיננטיות, מפיתוח הגוף והעוצמה שהשתקפה מהמסך.

בגיל 15 הבין דני שכדי להיות חזק כמו הגיבורים שלו הוא צריך להתחיל לפתח את הגוף ומצא מספר סרטוני יוטיוב שעזרו להיכנס לכושר. שנה לאחר מכן, בגיל 16, נרשם קגנוביץ' לחדר כושר וכבר בגיל 17, קטף את התואר – "מר דרום". מאז, דני לא מפסיק לנצח בעוד ועוד תחרויות ולהביא עוד גאווה וכבוד לישראל ומוכיח, שנה אחרי שנה, שליהודים יש לא רק מוח מפותח, כי אם גם שרירים.

בתחילת דרכו, אימו של קגנוביץ', הטילה ספק בקריירה שבחר לעצמו דני. היא לא חשבה שזה הנתיב הנכון עבור בנה. אולם לאחר שקגנוביץ' הבן הוכיח לה שהוא נחוש, שהוא פועל נכון והוא אינו מתכוון לוותר, היא נסחפה איתו לעולם פיתוח הגוף והתזונה הנכונה. 

היום אימו של דני מלווה אותו לכל תחרות, בין אם היא נערכת בארץ ובין אם היא נערכת בחו"ל, היא מעניקה לו תמיכה מלאה ומעידה על עצמה שהיא מעריצה מספר אחת. למעשה לאחר שהשלים קגנוביץ' הכשרה מקיפה כיועץ תזונה ומאמן כושר, הוא החל לאמן גם את אימו עד שירדה 20 קילו!

פרזנטור של נוטרי די, מאמן, יועץ תזונה ומושא לחיקוי והערצה

למרות סדר היום התובעני שהוא מנת חלקו של כל מפתח גוף, סדר יום שכולל שעות ארוכות של אימונים, מצליח קגנוביץ' לשלב עוד פעילויות.

כך למשל, בשנים האחרונות הוא משמש פרזנטור הבית של חברת נוטרי די, אחד מהמותגים המובילים בישראל לתוספי תזונה, ויטמינים ומוצרי בריאות לספורטאים ובעצם לכל מי ששם את הבריאות גבוה בסדר העדיפויות שלו.

כספורטאי אחראי ושקול, קגנוביץ' מכיר היטב את הגוף שלו בפרט ואת גוף האדם בכלל ובעזרת תוספי התזונה, הוויטמינים והמינרלים שנמכרים בנוטרי די הוא שומר על הבריאות לצד שמירה על כושר וגוף חטוב.

בנוסף, מתחזק קגנוביץ' גם ערוץ יוטיוב עם עשרות אלפי עוקבים וצופים ומספק שם טיפים ועצות לפיתוח הגוף, לחיטוב ולחיים בריאים כמו גם שהוא מוצא פנאי לאמן מפתחי גוף וספורטאים באופן סדיר, לייסד ולנהל קבוצת מפתחי גוף  בשם "DKG Team"  וגם לענות לשאלות של עוקבים בשידורים חיים בפייסבוק וברשתות החברתיות.

כל כך הרבה תארים בכל כך מעט זמן

קגנוביץ' הוא הישראלי הראשון וגם היחיד שזכה בתואר הנחשק "מר יוניברס, אלוף האלופים" מטעם איגוד ה-NAC כשהוא בן 23 בלבד.

הוא גם זכה בתחרות "מר אולימפיה", כאמור ממש בשנים האחרונות. כבר בגיל 17 זכה ב"מר דרום" ובשנת 2010 הוא הוכתר ל"מר ישראל" בקטגוריה של עד גיל 21. בגיל 22 שוב זכה בתואר "מר ישראל" לנוער וגם בתואר "אלוף האלופים" בכל הקטגוריות.

אך רגע השיא התרחש בשנת 2017, עת זכה קגנוביץ' בתואר הנכסף "אלוף האלופים" ונחשב למפתח הגוף החובבני הגדול ביותר בעולם. ואם חשבתם שהתואר הזה גרם לו לנוח על זרי הדפנה, תחשבו שוב.

דני המשיך לפקוד תחרויות חשובות בעולם וקטף עוד ועוד פרסים, ביניהם: "מר עולם" בתחרות שנערכה בספרד, הוא זכה במקום הראשון בתחרות "טופ דה קולמאר", שנערכה בצרפת, ואף קיבל את הכרטיס היוקרתי: IFBB PRO, אחרי שזכה בתחרות מר אולימפיה לחובבנים.

כושר, התמדה ונחישות הפכו את השם דני קגנוביץ' למוכר בכל העולם, מעניין לעקוב ולראות איזה פסגות יכבוש דני גם בשנים הקרובות.