כל המידע האם אבקת חלבון בריאה

כמעט כל אחד שבוחר להתאמן כחלק בלתי נפרד מהיומיום שלו, מקפיד במקביל גם על אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת המבוססת על מזון איכותי, רכיבים מן הצומח, נוטל תוספי תזונה להשלמה תזונתית, שותה הרבה מים ובכלל, מודע לעצמו, לגופו ולבריאותו. אבקת חלבון נחשבת לאחד המוצרים הכי נמכרים בתחום של תוספי תזונה ומוצרים לספורטאים והשאלה אותה חשוב לשאול היא האם אבקת חלבון בריאה.

זה התחיל כשהיינו תינוקות

חלבון נחשב לאב מזון חיוני אותו כל אחד ואחת מאיתנו צריך במטרה לגדול, לצמוח, להתפתח ולאפשר לגוף לקיים את כל התהליכים הפיזיולוגיים בהם הוא לוקח חלק. בין השאר חלבון בונה את התאים בגוף שלנו, הוא משמש חומר מוצא לתאי DNA, חיוני בתהליך בניית המערכת החיסונית ומוביל כל מיני סוגים של רכיבים אל התאים.

למעשה, אנו צורכים אבקת חלבון לאורך כל החיים שלנו. אמנם כשאנו תינוקות, המוצר נקרא תחליף חלב או תרכובות לתינוקות, אבל בגדול, מדובר בתוסף חלבון לכל דבר. אותן פורמולות מכילות חלב ללא שומן, שמנים צמחיים, מגוון של מינרלים וויטמינים התורמים לתהליך התפתחות התינוק מגיל 0 ועד לגיל גמילה.

אם נציץ לרגע על טבלת הערכים התזונתיים של פורמולות ותחליפי חלב נגלה כי ב -100 גרם אבקה יש בממוצע 68 קלוריות, 1.4 גרם חלבון, 7.4 פחמימות, 3.7 שומנים ו- 1.2 חומצות שומן רוויות. כמובן שיש גם מינרלים, ויטמינים, חומצות שומן נוספות כאמור, פורמולה שמטרתה לספק תמיכה חיסונית מלאה לצד תהליך התפתחות תקין בגיל הרך.

זה ממשיך כשאנו מתבגרים

כאמור, רבים מאיתנו בוחרים לצרוך אבקת חלבון וזה לאו דווקא קשור לתחום חדרי הכושר ופיתוח הגוף. אבקת חלבון נחשבת לתוסף תזונה בריאותי, נקי מסוכרים, חומרים משמרים ושאר רכיבים שאינם בריאים לגוף. בממוצע, במאה גרם אבקת חלבון יש 26 גרם חלבון נקי טהור, לרוב מדובר בחלבון מי גבינה איכותי, מעט מאוד פחמימות ושומנים.

רוב אבקות החלבון משלבות גם חומצות אמינו מסוג BCAA התורמות לתהליך בניית החלבונים בגוף ומעודדות תהליכי צמיחה והתאוששות.

אבקות חלבון בגיל השלישי

ככל שאנו מתבגרים, הגוף נוטה להיחלש, הספיגה של הרכיבים שאנו צורכים מהמזון איננה כתמול שלשום וזו גם הסיבה שאבקות חלבון משווקות לבתי החולים, בתי אבות ובתי דיור מוגן בכל הארץ. הן מתאימות לגיל השלישי שכן הן מספקות לגוף את כל מה שהוא צריך החל מחלבון מי גבינה איכותי, שמנים וסוכרים למתן אנרגיה.

אבקות חלבון מתאימות לגיל השלישי שכן הגוף מעכל אותן בצורה הנוזלית שלהן, הרכיבים נספגים בצורה טובה יותר והן גם מסייעות בתהליכי שיקום כמו למשל בזמן מחלה או אחרי ניתוח.

לסיכום, התשובה לשאלה האם אבקת חלבון נחשבת לבריאה היא חד משמעית כן. אבקות חלבון מלוות אותנו לאורך כל החיים בין אם בשמן הפורמלי ובין אם בשמות אחרים, הן משלבות מגוון של רכיבים איכותיים התורמים לגופנו ופעמים רבות מהוות תחליף אופטימלי לארוחה.

לאבקות החלבון הנמכרות ביותר לחצו כאן>>