דיכאון וחרדתיות הן תופעות נפשיות שכיחות במיוחד בשנים האחרונות. הסיבה העיקרית לכך היא שאנו חיים בסביבה רוויה בלחצים, משלבים בין קריירה עמוסה,  משפחה ובית ומנסים כל הזמן לרדוף אחרי הזמן שנראה כאילו הולך ומתקצר מיום ליום. מצב זה גורם לחוסר איזון ולעיתים מעמיד אותנו במצבי בחירה קשים אשר מעמיסים על חלק מאתנו יתר על המידה מה שמעלה את רמת הדיכאון והחרדה אצל רבים מאתנו.

 

סיבות העלולות לגרום למצבי דיכאון

 

*עייפות, חוסר שינה, נדודי שינה - אנשים שאינם ישנים לא מאפשרים לגוף לשקם את עצמו מכל היום מה שפוגע בייצור הורמונים בגוף ובאיזון הנפשי שלו.

*מתחים ולחצים - לחץ בעבודה, בלימודים או בחיים על פי מחקרים,מוריד את רמות ייצור הסרוטונין ומעלה את רמת הדיכאון.

*תזונה - התזונה בעולם המערבי מכילה ברובה צבעי מאכל, חומרים משמרים וכימיקלים דבר אשר משפיע לרעה על הגוף.                                                                                                                    

 

מה יש בעשב חיטה שמסייע להפחית מצבי דיכאון וחרדה?

 

*ויטמין Cוויטמין B- שילוב של שני ויטמינים אלה בעשב חיטה מסייעים להפחית מצבי דיכאון. ויטמין B וויטמין Cהנספגים בגוף מרגיעים ואף מגנים על מערכת העצבים.

*וויטמין B6- ויטמין זה מועיל לאנשים אשר מערכת העצבים שלהם מגורה, המוח עובד שעות נוספות ולכן הם מתקשים להגיע למצב של ריכוז אופטימאלי ותחושות כמו רוגע ושלווה, נדירות בגופם. ויטמין B6, מצוי במשקה עשב חיטה מסייע להוריד תחושות דיכאון, לחץ ועצבים ומווסת את פעילות המוח ותאי העצבים.

 

*חומצה פולית מסייעת לחילוף החומרים התקני של חומצת אמינו מתיונין. חומצת אמינו זו חשובה בתהליך של יצירת מוליכים עצביים ביניהם סרוטונין ומלטונין אשר אחראים על התחושות והרגשות שלנו. עלייה של רמות מוליכים עצביים, מסייעת לשפר את מצב הרוח ולמנוע דיכאון באמצעות משקה עשב חיטה. 

 

לסיכום, עשב חיטה או בשמו השני ״ האנטיביוטיקה של הגוף״, מסייע להוריד דיכאון ולפתיחות מחשבתית. מקרים של חרדה יוצרים מחשבות שליליות, דאגת יתר וחוסר שינה. עשב חיטה מפחית את רמת הלחץ, תחושת החרדה והדיכאון ויסייע להרגיע את הגוף ולהעניק לו תחושת רוגע. כמו כן, עשב חיטה מעלה את רמת המודעות, מחדד את צלילות הנפש ובכך עשב חיטה מוריד תחושת דיכאון, מסייע לנו לישון טוב יותר ומחזק את הגוף במצב של מתח נפשי או פיזי.