מדריך מפורט: מחפש את הגיינר הכי טוב בעולם?

כיום, בעידן התחרותי, כמעט כל הגיינרים מכילים את אותם כמות קלוריות, כך שעל מנת לקבוע מהו הגיינר הטוב ביותר בעולם עלינו לבחון לעומק את כל הנתונים המשפיעים על האיכות התזונתית של הגיינר שמטרתו היא עליה נכונה ומאוזנת במשקל.

לבחינת איכות הגיינר ישנם 3 קריטריונים חשובים במיוחד אשר מסייעים לנו לקבוע מהו הגיינר הטוב בעולם ועליהם נרחיב בקצרה: איכות החלבון, איכות הפחמימה והרכיבים התזונתיים.

מה איכות החלבון

החשוב יותר מכל הוא סוג החלבון, כיום זה הוכח מעל לכל ספק שעל מנת שהספיגה תהיה הטובה ביותר, על הגיינר להכיל תשלובת חלבונים של חלבון ביצה וחלבון מי גבינה.

פחות ופחות אנשים נוטים לצרוך חלבון עם סוג אחד של חלבון שלרוב הינו מי גבינה ומחפשים גיינר המכיל גם חלבון ביצה. החלבון ביצה חשוב מאוד בגיינר מכיוון שהוא מסייע לספיגה איטית יותר המאפשרת ספיגה ממושכת לאורך זמן כך שגם בזמן המנוחה והשינה החלבון ממשיך את פעילותו.

איכות הפחמימה

הפחמימה היא קריטית ביותר כאשר אנחנו מחפשים את הגיינר הכי טוב בעולם, בעיקר מכיוון שישנן 2 סוגי פחמימות, פחמימות מורכבות ופחמימות פשוטות.

פחמימות פשוטות הן סוכר והצריכה שלהן אפקטיבית לטווח הקצר בלבד. עם זאת, הצרכנים בעולם מחפשים כיום יותר ויותר פחמימות מורכבות ואיכותיות, כאשר לפי כל הממצאים עולה כי פחמימה העשויה מאבקת בטטה היא האפקטיבית והמומלצת ביותר.

בודיבילדר מרים משקולת גדולה מזהב

רכיבים תזונתיים

אם בעבר היינו מחפשים בגיינר הכי טוב בעולם שיכיל ויטמינים ומינרלים בלבד, כיום המודעות והדרישות מהאבקה לעליה במשקל עלו. קיימים כיום גיינרים שנחשבים ממש מזון בריאות אשר מכילים רכיבים ממזונות העל סופד-פוד כגון: ספירולינה, צ'יה, פשתן, שורש ג'ינגר ועוד, לכן אין באמת סיבה להתפשר וכיום כבר נמצאים בידנו כל הכלים למצוא את הגיינר הכי טוב בעולם.

מהו הגיינר הכי טוב בעולם

הגיינר הטוב ביותר בעולם מיוצר על ידי חברת מאסל פארם האמריקאית ונקרא COMBAT-XL  קומבט אקס אל. הוא הגיינר שהוכיח את עצמו הכי הרבה בעולם ברוב הארצות ונחשב כיום לבחירה המועדפת על מפתחי הגוף המקצועיים ועל כל מי שמבקש לעלות במשקל.

יחס של 1:5 לטובת הפחמימות. קומפלקס חלבונים מתקדם. פחמימות איכותיות בלבד . זרעי ציה מעודדים ספיגה של כל הרכיבים ותמצית גינגר המסייעת לתהליך העיכול. 1270 קלוריות במנת הגשה יומית!. 50 גרם חלבון ו-252 גרם פחמימה.

בישראל זהו דווקא הביג מאס גיינר שזוכה בתואר הגיינר הטוב ביותר, דווקא בשל תוספת המשקל ל-8 ק"ג המכיל פחמימת בטטה, ספירולינה ושילוב חלבון ביצה.

יחס נכון שבין 1:5 לטובת הפחמימה. החלבון הוא חלבון מי גבינה אמריקאי טהור בתוספת חלבון ביצה אשר עבר תהליכים ייחודיים המאפשרים ספיגה מעולה של החלבון בגוף.

מדובר בפורמולה שתספק לגוף שלכם מגוון של רכיבים המותאמים לצרכים הפזיולוגיים של הגוף בזמן החיטוב והעלאת המסה.

במנת הגשה של ביג מאס גיינר: קיים פירוט של צריכה עם חלב מלא לפיו במנת הגשה יומית נקבל 1,815 קלוריות, 80 גרם חלבון ו-285 גרם פחמימה.

טיפ חשוב:שלבו שומן איכותי בתפריט כמו אומגה 3 שייסיע לכם לשפר את תהליך חילוף החומרים של השומנים בגוף.

לסיכום, התאימו את סוג הגיינר למשקל שלכם, למטרות שלכם, לעצימות האימונים ובחרו את אחד מהגיינרים המכילים את הרכיבים הטובים ביותר ואתם בדרך למטרה.

באנר רשימת אבקות הגיינר

קרא עוד

 עוד על גיינרים באופן כללי

מפתחי גוף, בודי בילדרים וספורטאים רבים שואלים את עצמם שוב ושוב איזה גיינר הכי טוב בעולם, איזה גיינר עליהם לרכוש? האם עליהם לרכוש אבקת גיינר לעלייה במסה, האם עליהם לבחור דווקא בגיינר לעלייה במשקל? איך יודעים האם הרכיבים בגיינר שאני בוחר אכן איכותיים. לכן, בחרנו לכתוב עבורכם את הפוסט הבא שיעשה לכם קצת סדר בבלאגן. הרי יש אינספור יצרניות, מליון מותגים, מגוון עצום של אבקות גיינר - אז איך בוחרים?

ראשית כל חשוב להבין, אבקה להעלאה במסה לא מתאימה לכל מפתח גוף. מדוע?

משום שלרוב מדובר בפורמולות עשירות בפחמימות. משום שאותם ספורטאים מנסים לעלות את מסת השריר שלהם בקושי רב. משום שאין להם תיאבון, משום שהם רזים, משום שחילוף החומרים שלהם מהיר מדי או משום שהם לא צורכים מספיק מהרכיבים להם הגוף זקוק. 

בלי מספיק חלבון, בלי פחמימות, בלי אנרגיה ובלי כמות גבוהה של קלוריות, הם פשוט לא יעלו במשקל הגוף שלהם ולא יצליחו לבנות מסת שריר. אבקת גיינר לעלייה במסה מתאימה גם לאנשים עם גוף ממוצע, כלומר לא שמנים מדי ולא רזים מדי אשר רוצים לעלות את מסת השריר שלהם מבלי לעלות את אחוזי השומן.

לכן, לפני שאתם בוחרים את הגיינר הכי טוב בעולם, חשוב שתדעו, מה שטוב בשביל רזים מאוד, רזים מאוד ללא תיאבון, רזים מאוד עם חילוף חומרים מהיר לא מתאים דווקא לבעלי גוף ממוצע שפשוט רוצים לעלות מסת שריר נטו. כאן נכנסים היחסים שבין הפחמימות לחלבונים לתמונה ומאוד חשוב לשים לזה לב, אחרת לא תוכלו להתקדם ולהשיג את המטרות שלכן הן מבחינה פיזית - חיצונית והן מבחינת ההישגים וההתקדמות שלכם בין אימון לאימון.

גיינר הכי טוב בעולם - למי, כמה איזה ואיך?

אז בואו נחלק את רוב מפתחי הגוף בעולם לפי מבנה גוף ומטרה, ננסה להתאים לכל אחת מהקבוצות הללו את הגיינר הכי טוב בעולם - עבורם.

 

1. רזים מאוד ללא תיאבון

מה צריך? כמות יחסית גדולה של פחמימות וכמות גבוהה של קלוריות

יחס? 1:5 לטובת הפחמימה

 

טיפ חשוב: גיינר המשלב כמה חלבונים לשמירה על מנגנוני ספיגה משתנים במטרה להזרים כמות גבוהה של חומצות אמינו לתמיכה בהתאוששות. מתחילים נוטים להיפצע ולכן חשוב לספק לגוף זרימה מוגברת של חומצות אמינו לשרירים.

 

2. רזים, מצליחים לעלות במשקל, אבל לא לפי הצורך, חילוף חומרים מהיר במיוחד/ לא אוכלים מספיק

מטרה: לעלות באחוזי השומן, לעלות במשקל הגוף, לעלות במסה

מה צריך?: הרבה פחמימות!

יחס חלבון פחמימה: 1:5 לטובת הפחמימה

 

טיפ חשוב: שווה לבחור גיינר עם טעם עשיר, כדי שנרצה לשתות אותו ואכן נצליח להכניס לגוף כמה שיותר קלוריות.

 

3. מבנה גוף ממוצע - לא שמנים, לא רזים, מחפשים גיינר עם כמות מאוזנת של פחמימות ולשמור על מסת שריר ללא עלייה בשומנים.

מה צריך? אבקת גיינר המכילה מעט פחמימות וחלבון איכותי

יחס? 1:4