הלבנת שיניים היא תהליך שכל המטרה שלו, היא להיפטר מאותם כתמים צהובים שפוקדים את השיניים שלנו לאורך השנים. הצבע הצהוב לרוב מופיע בעקבות שתייה מרובה של קפה, תה, קולה או יינות, עישון, הזנחה של היגיינת הפה ואפילו נטייה גנטית. גם אם לא תבצעו פעולה שמשפיעה באופן ישיר על צבע השיניים, יתכן מאוד שעם השנים השיניים יצהיבו מעליהן.

כיום רובנו שואפים ליהנות מחיוך יפה בפה נקי, לכן רבים מאיתנו פונים לרופאים להלבנת שיניים או מחפשים שיטות לנקות את השיניים ואף להלבין אותן באופן טבעי, כדי לתרום לבריאות השיניים ולמראה נעים ואסתטי.

הלבנת שיניים מחיר


הלבנת שיניים בלייזר: מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

הלבנת שיניים באמצעות קרן אור כחולה: מחיר – 1,100-1,300 ש"ח

הלבנת שיניים בסד (באמצעות ג'ל הלבנה שממלא את הסד ומונח על השיניים): מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

ZOOM שיטה להלבנת שיניים (ג'ל הלבנה המכיל מי חמצן): מחיר – 1,000-,1,200 ש"ח

הלבנת שיניים ביתית: מחיר – 200-350 ש"ח

יש לציין כי למרות ההבדל בין המחירים, רוב הטכניקות נעזרות באותם חומרים ומבצעים את אותה פעולה פחות או יותר.

הלבנת שיניים בבית


כיום ישנם תכשירים רבים שניתן לרכוש, כדי לבצע הלבנת שיניים ביתית.
אף ישנם מומחים רבים שמציעים להכין סד לפה, אשר עשיר בג'ל הלבנה מסוג X, שיהיה עלינו ללבוש בין שעה לשעתיים ביום ואפילו ללילות מלאים – עד שנהיה מרוצים מהתוצאות.

ראשית, נפנה לרופא שיניים שיעמוד את מבנה השיניים שלנו ויכין סד מתאים. בכל פעם נניח טיפת ג'ל על כל קערורית של השן ולאחר מכן, נניח את הסד על השיניים שלנו. במהלך הזמן הזה הג'ל ינקה את שכבת האמייל של השיניים שלנו. אין לאכול או לשתות שעה לאחר הטיפול.

רובנו נבצע את הטיפול בין 4 ל- 6 פעמים, עד שנהנה מתוצאות אופטימליות.

הלבנת שיניים המלצות


כולנו שואפים ליהנות מחיוך לבן ובוהק. כדי לעשות זאת, ראשית כדאי לנו להימנע מכל הגורמים שמביאים לשיניים צהובות מלכתחילה. אף כדאי לנו להקפיד על מאכלים שתורמים לניקוי השיניים בזכות המרקם המחוספס שלהם, בעיקר פירות וירקות, כגון גזר, כרוב, כרובית, קולרבי, תפוח, סלרי ועוד.

שנית, כאשר אנו רוכשים משחות שיניים כדאי לנו לוודא כי הן תורמות להלבנת השיניים – כך שנוכל לתרום לפתרון הבעיה על בסיס יומיומי או אפילו להימנע ממנו. בנוסף, מומלץ להקפיד על היגיינת השיניים: לצחצח אותן פעמיים ביום לכל הפחות, להקפיד על חוט דנטלי ושטיפת מיי פה.

הלבנת שיניים שיטות


קיימות תרופות סבתא רבות שבאמצעותן נוכל ליהנות משיניים בוהקות ולבנבנות. יש לציין כי הן לא בהכרח יביאו לתוצאות של טיפול של הלבנת שיניים, אך אם נתמיד בתהליך נשים לב לשינוי לאורך זמן.


הלבנת שיניים באמצעות כורכום


הכורכום הוא תבלין ייחודי העשיר בערכים תזונתיים ונוגדי חמצון איכותיים (אנטי-בקטריאליים, אנטיספטיים ואנטי-פטרייתיים), שמסייעים לנקות את השיניים מהצטברויות של לכלוך, חיידקים או מזון.

מצרכים:

• שתי כפיות תבלין כורכום/שורש כורכום.
• כפית סודה לשתייה.
• כפית שמן קוקוס.

*היחס נותר דומה (2:1:1)

כל שעלינו לעשות הוא לערבב את כל הרכיבים יחד, עד שנוצרת לנו משחה. לאחר מכן, יש לשים כמות מכובדת של המשחה על מברשת השיניים ולצחצח אותן במשך מספר דקות. כדאי לנו להיזהר שלא ללכלך את הכיור תוך כדי הצחצוח, משום שלא פשוט להסיר כתמים של כורכום. הכורכום אף יצבע את מברשת השיניים שלנו בצהוב מהר מאוד ולכן, יהיה עלינו להחליף אותה לעיתים קרובות יותר עקב הטיפול.


הלבנת שיניים באמצעות שמנים בריאים

לאחר השימוש בשיטה זו, אנו נשים לב כי אנו יורקים הרבה צבע צהוב – הציהבון של השיניים שלנו. השמנים הבריאים הללו עשירים בוויטמינים, מינרלים וחומצות שומן שקושרים אליהם את הלכלוכים וההצטברויות שעל השיניים שלנו. אם נשוב על התהליך, לאורך זמן נבחין בשינוי הצבע של השיניים הנקיות שלנו.

מצרכים:

• כפית שמן קוקוס.
• כפית שמן שומשום

ראשית נערבב יחד כפית את השמנים ונשים אותם בפה שלנו. אם שמן הקוקוס מוצק, נאפשר לשמן להפשיר ולהפוך לנוזלי בפינו.
לאחר מכן, נניע את השמנים בפינו במשך רבע שעה ועד עשרים דקות (לא נגרגר!), עד שאנו מרגישים שהם ציפו לחלוטין כל חלק בחלל הפה שלנו. בתום התהליך נירק את הנוזל לאסלה (עלול לסתום את הכיור) ונשטוף את הפה במים חמים עם מלח. לאחר מכן נצחצח שיניים כרגיל.
כדאי לשוב על הפעולה מספר פעמים בשבוע. לחלופין, אנו יכולים להוסיף מעט שמן קוקוס ומעט שמן שומשום על מברשת השיניים שלנו ולצחצח עמם, כמו היו משחה.


הלבנת שיניים באמצעות סודה לשתייה


סודה לשתייה מכילה רמות גבוהות של נתרן וסודיום, המסייעים לנקות את חלל הפה שלנו מהצטברויות של לכלוכים וחיידקים, לאזן את חומציות חלל הפה ולשמור על החניכיים.

מצרכים:

• 2 כפיות של סודה לשתייה.
• 1 כפית של שמן קוקוס.
• 1 כפית של חומץ תפוחים.

נערבב הכול יחד כדי לקבל משחה. אם אנו מעדיפים להכין כמות גדולה יותר, יש לשמור על היחס הזה בין המצרכים, כדי ליהנות מתערובת במרקם מתאים. אם איננו מצליחים לייצר את המשחה, נוסיף עוד סודה לשתייה בהתאמה. נצחצח את השיניים יחד עם התערובת יום-יום.

אם מעולם לא ניסינו חומץ תפוחים, יתכן ובהתחלה התחושה לא תהיה לא נעימה בפה. כדאי לנו לנסות ולבדוק את התגובה שלנו לחומץ תפוחים לפני השימוש (אין לבלוע חומץ תפוחים נקי). אם אנו חשים לא בטוב לאחר השימוש, נוכל להכין את המשחה ללא חומץ התפוחים. ניתן להוסיף תותים או מיץ אלוורה (טבעי) במקום.

הלבנת שיניים משחה


אם אנו מעדיפים לבצע הלבנת שיניים ביתית ואיכותית ללא גורמים מקצועיים, כיום המשחה המומלצת ביותר היא מסוג Crest 3D, המאפשרת לנו לבצע הלבנת שיניים בנוחות הביתית שלנו ובכל עת.

הערכה מכילה 20 סטריפים המצופים בג׳ל הלבנה ייחודי, אשר פשוט וקל להניח על השיניים שלנו: מדבקה אחת מיועדת לחלק התחתון של השיניים בעוד שהארוכה יותר מיועדת לחלק העליון של השיניים.
נניח את המדבקות על השיניים ונעטוף את שני צדי השיניים באמצעותן באופן יסודי. נותיר את המדבקות על השיניים במשך כחצי שעה ולאחר מכן, נסיר אותן בקלות באמצעות הציפורניים שלנו. בתום התהליך, מומלץ לשטוף את הפה (לא נגרגר!) ולצחצח שיניים, כדי להסיר שאריות של כימיקלים.

נוכל להבחין בשינוי לאחר 3-5 ימים של שימוש קפדני. בהשוואה לכמות הג'ל בה משתמשים גורמים מקצועיים, המדבקות מכילות ריכוז נמוך של ג'ל הלבנה. כתוצאה מכך הן מסייעות לתרום למראה שיניים לבן ונקי, ללא פגיעה בבריאות השיניים עצמן.