הטיפול בנשים לאחר לידה על פי הרפואה הסינית

הסינים מאמינים כי בכדי למנוע חשיפה של מחלות, תופעה נפוצה בקרב נשים שרק ילדו חשוב לחזק את גוף האישה מבפנים ולהשקיע בתקופת החיזוק תהליך שנמשך בממוצע 6 שבועות.

בלידה הגוף עובר סוג של טראומה ולכן ההמלצה היא לתת לגוף מנוחה מקסימלית במטרה לאפשר לו להתאושש ולחזור לתפקוד מלא. אצל נשים שונות, מופיעים תסמינים שונים לאחר הלידה, אך אצל הסינים אין לחכות לנולד אלא מומלץ למנוע אותו טרם הגיע.

הסינים מכנים את מאגרי האנרגיה של הגוף ג׳ינג וצ׳י. הם טוענים כי במהלך הלידה הגוף עושה בהם שימוש ולכן אלו מתרוקנים. לכן, עלינו לחדש את האנרגיה הנוצרת בגוף בדרכים שונות.

5 תסמינים ותופעות לוואי שמתרחשים אחרי היריון

  • הפרשות - לאחר הלידה קיימות הפרשות שאט אט נעלמות.

  • כאבי בטן חדים - מכיון והרחם עובר סוג של התכווצות לאחר הלידה, חלק מהנשים חשות בכאבים מסוג של התכווצות.

  • כאבים בעקבות קרעים או חתכים.

  • כאבים בשדיים ובאזור הפטמות.

  • הצפת רגשות. יש נשים שלוקחות את הלידה כחוויה יוצאת דופן וחשות התרגשות גדולה, אחרות חוות תהליך של דיכאון אחרי לידה ושאר התחושות המלוות אימהות רבות אחרי ההיריון. לאחר כמה ימים המערכת הרגשית מתאזנת ולרוב תחושות אלו אט אט חולפות.

אמא מחזיקה את התינוק בפארק

מה מומלץ לעשות על פי הרפואה הסינית?

בימים הראשונים שאחרי הלידה, הסינים ממליצים לתת לגוף לנקות את עצמו ולא לבצע שום פעולה קיצונית. הגוף כאמור עבר טראומה, יש מחסום בזרימת הדם בגוף, האנרגיה איננה מאוזנת ולכן רק לאחר מספר ימים מומלץ להתחיל לחזק את הצ׳י.

דרך נפלאה לסייע לתהליך ניקוי הגוף מבפנים הינה באמצעות אבקת מיץ עשב חיטה. עשב החיטה עשיר בכלורופיל אשר תומך בתהליך ניקוי הרעלים, מגביר את זרימת החמצן לתאים ומטהר את מערכת הדם.

במשך חודש לאחר הלידה, מומלץ לחזק את הגוף על ידי פורמולות צמחים טבעיות המסייעות לחזק את הצ׳י ומייעלות את זרימת הדם. מטרתן של הפורמולות השונות היא לחזק את הגוף ולהחזירו לאיזון. טיפול נוסף בו הסינים ממליצים להתנסות נקרא מוקסה.

בטיפול עושים שימוש בצמח ייחודי היוצר חום בזמן שמבעירים אותו. פעולה זו גם היא מחזקת את הגוף מבפנים ומסייעת לחסנו. טיפול זה אינו מומלץ לנשים הסובלות מהזעה. יש מגוון של תופעות ותסמינים נוספים ביניהם דלקות שד, דיכאון מתמשך אחרי לידה, דימום רחמי ועוד.

לסינים שיטות טיפול נוספות הכוללות דיקור, עיסויים ייחודיים, שילוב של צמחים והקפדה על תזונה ספציפית ולכל תופעה המתרחשת לאחר הלידה הם מוצאים פתרון.

יחד עם זאת, המערכת החיסונית של גוף האישה בזמן ואחרי ההיריון נמצאת בסוג של נדנוד ולכן מומלץ לחזקה באמצעות נטילת תוספי תזונה המסייעים למנוע את דלדול מאגרי הויטמינים והמינרלים בגוף ויחד עם זאת מחזקים את המערכת החיסוני ומפחיתים את הסיכון לחלות במחלות, להידבק בווירוסים ובפטריות.