מהם אגוזי ברזיל?

אגוזי ברזיל הינם זרעים גדולי ממדים של עצי ענק הגדלים לחופי האמזונס. אגוזי ברזל עשירים בריכוז מדהים של רכיבים תזונתיים, ומכילים שבעים אחוזי שומן ושבעה עשר אחוזים חלבון!

החלבון שבאגוזי ברזיל עשיר בחומצות אמינו אשר מכילות סוגים של גופרית כמו מתיונין וציסטאין. חומצות השומן שמכילים אגוזי ברזיל הינן חומצות שומן בלתי רוויות, אשר מפחיתות את רמות הכולסטרול ומצמצמות באופן משמעותי את הסיכון ללקות במחלות לב שונות. רמת הסלניום באגוזי ברזיל הינה מן המפורסמות. סלניום הינו מינרל המצטיין בתכונות אנטי – חימצוניות עוצמתיות ומגן על הגוף מפני נזקים חימצוניים, אשר עלולים להוביל לסרטן ולמחלות קשות אחרות.

מינון הסלניום שמומלץ לצרוך בכל יום עומד על 55 מיקרוגרמים ביום. באגוז ברזיל אחד, השוקל 3.5 גרמים, ריכוז הסלניום עומד על 80 מיקרוגרמים, כך שאגוז ברזיל אחד ביום מספק את כל תצרוכת הסלניום הדרושה לגוף. מעבר לכך, אגוזי ברזיל מכילים רכיבים חיוניים אחרים, כמו ויטמין B6, ויטמין E, ניאצין, אשלגן, נחושת, אבץ,  ברזל וסידן.

אגוזי ברזיל שימושים אפשריים

באופן מסורתי, שבטי האמזונס המתגוררים לחופי האמזונס בדרום אמריקה טוחנים אגוזי ברזיל טריים ומערבבים עם דייסה. מעבר לכך, הם נוהגים להפיק מאגוזי ברזיל שמן המשמש לייצור סבון. גם בעולם המודרני התקבלו אגוזי ברזיל בשנים האחרונות כרכיב מומלץ לשילוב במעצבי שיער ובשמפו, במטרה להעניק לשיער זוהר ורכות. אם הנכם מעוניינים לצרוך אגוזי ברזיל וליהנות מעושר הרכיבים התזונתיים הייחודיים להם, ניתן לצרוך אגוזי ברזיל כחטיף בריאות לכל דבר, אותו תוכלו לקחת אתכם בתיק לעבודה.

אישה חופפת את הראש

לחילופין, תוכלו לצרוך אגוזי ברזיל בכל עיתוי אחר בו תרגישו צורך להעניק לגופכם זריקת אנרגיה של רכיבי בריאות עוצמתיים וחיוניים. מעבר לכך, ניתן לשלב אגוזי ברזיל כרכיב אינטגרלי במטבח, ולהשתמש בהם כשהם קצוצים או טחונים, תוך שילובם בעוגות, בעוגיות, בסלטים, במילויים, ולמעשה, בכל מאכל שתשמחו לשדרג מעוד מנה סטנדרטית, לפצצת בריאות. אגוז ברזיל מזכיר בטעמו שילוב של אגוז קוקוס ואגוז מקדמיה, והוא זול בהשוואה אליהם, כך ששימוש תדיר בו במטבח עשוי להתגלות כחסכוני. ומעבר לכך, אגוזי ברזיל שומרים על טריותם לטווח ארוך, ואם תשמרו אותם סגורים בתוך כלי הרמטי, הם ישמרום על טריותם למשך חודשים ארוכים.

ערכים תזונתיים לחופן אגוזי ברזיל

חופן אגוזי ברזיל (כשמונה אגוזים) מכיל:

- 186 קלוריות

- 4 גרמים חלבון

- 3.6 גרמים פחמימות

- 18.8 גרמים שומן

- 1.5 גרמים סיבים