מה ההבדל בין עלייה במשקל לעלייה במסת שריר? מה חשוב לעשות ומה אסור לעשות כדי לעלות במשקל בצורה נכונה? הכל בכתבה הבאה

אם אתם רוצים לעלות במשקל, הנה כמה נתונים מעניינים:

  • כ-70% מהמבקשים לעלות במשקל הם אנשים רזים שקיים אצלם קושי לעלות במשקל. זהו נושא שלא עוסקים בו כמו שעוסקים בבעיית ההשמנה ולכן נכון להיום יש מעט מאוד מידע בנושא. אצל אנשים רזים זהו לרוב תוצאה של גנטיקה (אך כמובן ישנם גם את אלו שפשוט "שוכחים לאכול"). אם אתם נמנים על קבוצה זאת, יש פתרון לנושא, כל שזה מצריך מכם זה רק התמדה. 
  • 30% הנותרים הם מפתחי גוף שנמצאים בתקופת העמסה/גדילה והם מעוניינים בעליה מהירה במסת השריר. קבוצה זאת משתמשת בגיינר עד להגעה למסת השריר הרצויה ולאחר מכן מבצעת חיטוב (ירידה באחוזי השומן תוך שמירה על מסת השריר) בדרך כלל באמצעות שורפי שומן.

סוגי הגיינרים הקיימים בשוק

בין המוצרים הנפוצים ביותר למטרה של עלייה במשקל ובמסת השריר היא אבקת הגיינר המשלבת בתוכה את שלושת אבות המזון ביחסים משתנים, ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו. הגיינרים הנפוצים ביותר קיימים בשני יחסים עקריים:

  • גיינר ביחס חלבון פחמימה 1:1 : זהו גיינר מאוד עדין שמשמש מפתחי גוף בתקופת העמסה שרוצים לעלות מעט באחוזי השומן.
  • גיינר ביחס חלבון פחמימה 1:5 : זהו היחס הנפוץ והיעיל ביותר, זאת משום שזהו היחס האופטימלי. (אחד גרם חלבון על 5 גרם פחמימה).
  • גיינרים ביחס גבוה מזה כלומר 1:6 ומעלה : סוג זה של אבקות כבר מאבדים את האפקט של הגיינר והוא מאבד את יעילותו ולכן יחסים אלו אינם פופולאריים ואינם מומלצים.
  • על מנת לקבל את התוצאה הרצויה מצריכה של אבקת הגיינר, יש להתמיד ולצרוך בכל יום שתי מנות ביחס 1:5 : מנה אחת בבוקר ומנה אחת בערב ולהשתמש בו לתקופה של 3 חודשים לפחות.

מה ההבדל בין אבקה לעלייה במשקל ובין אבקה לעלייה במסת השריר?

אבקות לעלייה במשקל הגוף הן למעשה גם אבקות לעלייה במסת השריר והתוצאה שלהן משתנה בהתאם למי שצורך אותן:

אם מי שמשתמש בגיינר  גם מתאמן בחדר כושר אז חלק גדול מהגיינר יהפוך למסת שריר.

אם מי שמשתמש בגיינר אינו מתאמן בצורה קבועה אז הגיינר יהפוך למסה שתתפזר על פני החלקים השונים בגוף בהתאם למבנה הגוף של כל משתמש.

האם גיינר בריא?

גיינר זוהי למעשה אבקה המורכבת בעיקר מחלבונים ופחמימות. אם זה נשמע לכם מוכר אז אתם צודקים... זוהי התרכובת שנותנים לתינוקות כאשר הם צורכים אבקת חלב בתוספת פחמימות.

חברות התוספים בעולם הבינו שעל מנת למכור יותר אבקות - לא כדאי שיהיה תמונה של תינוק על המוצר והעדיפו להחליף את אותה תמונה לרוב באיש שרירי. אבקות החלב של התינוקות ותוספת הפחמימות מסייעות לתינוק לגדול ולבנות את השרירים והגוף ויש כאלו שפשוט צריכים להמשיך לצרוך אותם גם כשהם בוגרים. על מנת שהגוף יצליח להגיע לתוצאה האופטימאלית יש חשיבות עצומה לספק לו את כל המרכיבים שהוא צריך על מנת שיוכל לבנות ולהכיל את המשקל החדש.

לגיינרים הנמכרים ביותר לחצו כאן >>

איך הכי נכון ומתי להשתמש בגיינר?

לרוב מומלץ לצרוך מנה אחת בבוקר ומנה אחת בערב.

במקרים שהתוצאה אינה מספקת ניתן להוסיף מנה נוספת בצהריים.

העלאת מסת שריר

האם אבקת גיינר מספיקה בכדי לעלות במסת השריר?

אין ספק שאבקת הגיינר היא הפתרון הטוב, היעיל והמהיר ביותר לעליה במשקל. אך אם המטרה שלך היא יותר מלעלות במשקל, כלומר המטרה שלך היא להפוך את המשקל החדש למשקל הקבוע ולאמץ את מבנה הגוף החדש כמבנה גוף שילווה אותך לכל החיים, יש לבצע פעולות נוספות על מנת לקבע את המסה החדשה.

עלינו להבין שהגוף צריך יסודות איתנים וחזקים על מנת להגיע למסה גדולה יותר. בין אם ברצוננו להגדיל את השריר או בין אם אנחנו לא מתאמנים כלל ורק רוצים לעלות במשקל, בין אם אתה גבר או אישה ובין אם אתה צעיר או מבוגר, הבסיס למסה גדולה יותר היא היסודות!

בדיוק כפי שהגזע של העץ תלוי בחוזק השורשים, וגודלו של בניין תלוי בגודל היסודות, כך גם אנו נזדקק להגדיל את היסודות שלנו תוך כדי העלייהבמשקל.

מהם אותם יסודות נוספים הדרושים לעלייה במסה הכללית?

BCAA חומצות אמינו

BCAA זוהי חומצת אמינו החשובה ביותר. שילוב של חומצות אמינו מסועפות לפני, בזמן או אחרי האימון בשילוב עם פחמימות, מעלה את תהליך סנתזת החלבון. לא רק שצריכה שלהן תעודד ייצור חלבון תקין ותעלה את הכוח השרירי שלכם, הBCAA יגרמו למסה הכללית של גופכם לגדול. חשוב לזכור שיש להתמיד בצריכת ה-BCAA לאורך זמן.


לתוספי BCAA מומלצים לחצו כאן >>

משפרי ביצועים

התוסף הטוב עבור מי שמתאמן בלבד! מי שמשלב אימון בעת העליה במשקל, פורמולה לשיפור ביצועים  זהו מוצר חובה. הפורמולה מאפשרת להעצים את האימון, להגדיל יותר את השריר ולזכות במסה גדולה יותר - מהר יותר!

כמו כן, ישנם רכיבים נוספים שמסייעים לשפר את הביצועים , הם מכילים רכיבים ייחודיים המאפשרים לשמור על ריכוז גבוה של אנרגיה, מעוררים אותנו ומעלים את ייצור תחמוצת החנקן שלמעשה מרחיבה את צינורות הדם ומאפשרת מעבר טוב של חמצן ומרכיבי תזונה חיוניים לשרירים.

קריאטין לדוגמא, מעלה את האנרגיה בשרירי השלד ומאפשר לנו להגדיל את הנפח והכוח השרירי שלנו, זאת משום שהוא נאגר בשרירים לזמן ממושך. אם אחת הבעיות איתן אתם מנסים להתמודד בכל פעם מחדש לפני אימון היא עייפות וחוסר ריכוז, מנת קפאין אופטימלית יכולה לפתור את הבעיות. הקפאין פועל על מערכת העצבים, מעלה ומגביר את הריכוז. בנוסף ברגע שאתן צורכים קפאין לפני האימון הגוף עושה שימוש בחומצות השומן וחוסך לכם אנרגיה, מה שמעלה את הסיבולת.

מולטי ויטמין לספורטאים

תוסף חובה למבקשים להעלות את המשקל. כשאנו צורכים מזון הגוף מקבל בנוסף לחלבון והפחמימה גם את כמות הויטמינים הדרושה לו. הגיינר מספק לנו בעיקר את החלבון והפחמימה וכאמור, חשוב מאוד להשלים את הויטמינים על מנת שהגוף יעלה את המשקל בהצלחה.

ויטמינים ומינרלים רבים משתתפים בתהליכים המונעים נזקים חמצוניים, כתוצאה מפעילות גופנית עצימה. כשאנו מבצעים פעילות גופנית, תהליך הנשימה התאית מואט, הסטרס עולה ונוצר מצב של עומס על השרירים, על כלי הדם ועל הלב. גם ההזעה פולטת סוגים מסוימים של מינרלים ולכן שילוב של מולטי ויטמין כתוסף תזונתי המותאם לספורטאים יסייע לאזן את ההרכב התזונתי אליו אתם זקוקים.

מי שמעוניין יכול להחליף את המולטי ויטמין בשתיית שייק ירוק בכל בוקר. השייק הירוק מכיל כמות אדירה של ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים, חומצות אמינו, אנזימים שמשפרים את תהליך העיכול וחלבונים גם כן. אם תרצו, תוכלו לשלב את השייק הירוק אחרי האימון וכך למנוע חוסרים תזונתיים לאורך זמן. 

למולטי ויטמין מקצועי מומלץ לספורטאים לחצו כאן >>

מעודד הורמון גדילה טבעי

הטריבולוס, נכנס לקטגוריית משפרי הביצועים ותופתעו לגלות עד כמה המוצר הזה ישפר לכם את ההישגים. צריכה שלו מסייעת לעלות את כמות ייצור הורמון הגדילה התומך בתהליך האנאבולי השרירי. הטריבולוס הוא בעצם צמח 100% טבעי והוא הוכח כמשפר באופן בלתי רגיל ביצועים של ספורטאים ומאפשר לנו למקסם את היכולות הפיזיות שלנו בכל פעם מחדש.

לטריבולוס טבעי ובטוח לשימוש לחצו כאן >>

לסיכום, גיינר איכותי הוא דרך טובה ויעילה לעלות במשקל. אך גיינר לבד זה לא מספיק, וקיימים תוספי תזונה ספציפיים נוספים שיסייעו לכם להגיע ליעד הנכסף.

לגיינרים הנמכרים ביותר לחצו כאן >>