מה ההבדל בין קוסמטיקה אורגנית לקוסמטיקה רגילה? מה זה חומר משמר ומה הוא עושה בקוסמטיקה שלנו? והאם האיכות עולה על הכמות? כל מה שרציתם לדעת על קוסמטיקה אורגנית והאם ההבדל הקטן, באמת שווה את המחיר.

אנחנו משתמשים בקוסמטיקה כל יום. בין אם מדובר בשמפו, קרם פנים או מייק אפ, לא עובר יום שבו אנחנו לא מחדירים חומרים פעילים לגופינו. ידוע לנו כי העור סופג את החומרים שאנו מורחים עליו, כלומר שאותם חומרים שאנחנו מורחים, חודרים אל תוך גופינו ונספגים אל מחזור הדם. כאן נשאלת השאלה, האם אנחנו יודעים מה הקרם שלנו מכיל? מה בעצם אנחנו מחדירים לתוך הגוף שלנו?


הישמרו מחומרים משמרים


כדי למנוע ריקבון במוצרי קוסמטיקה שנמצאים בתנאי סביבה לא אופטימליים, משתמשים היצרנים בחומרים משמרים, שאמורים להרוג חיידקים ופטריות. בפועל, הם משמידים לא רק אותם אלא גם חיידקים טובים שנמצאים על העור שלנו ואמורים להגן עלינו. דבר שעלול ליצור תופעות שליליות כמו פריחה על העור ולעתים אף לתגובה אלרגית חמורה יותר. מוצרים אורגניים לעומת זאת, משתמשים בחומרים משמרים טבעיים דוגמת שמנים אתריים אשר משמידים את החיידקים הרעים אך אינם פוגעים באלה הטובים ובגוף שלנו.


בין לא מזיק ללא מועיל ועד לפשוט מסוכן לבריאות


בנוסף לחומרים משמרים, דבר נוסף שניתן למצוא במוצרי קוסמטיקה קונבנציונליים כמו קרמים וסבונים, הוא חומרים מעכלי שומן. אותם חומרים אשר מגיעים ממקורות סינטטיים לחלוטין, גורמים לייבוש העור, תוצאה סותרת כמובן לתכליתו של קרם הלחות או השמפו שלנו. מה שקורה בעצם הוא שאנחנו נאלצים להשתמש יותר ויותר במוצר על מנת למנוע את ייבוש העור וכך נוצר מעגל קסמים מייאש. חומר נוסף שניתן למצוא לעתים קרובות במוצרים אלו הוא פורמלין, אותו חומר מסרטן שנמצא בסיגריות, אפשר למצוא גם, בכמויות קטנות, בשמפו ובסבון גוף שלנו- מוצרים שהם לכאורה, תמימים לחלוטין.    

 

לשלם פחות במחיר הבריאות


אחד השיקולים הבולטים בבחירת מוצרי טיפוח, הוא עניין המחיר. בימינו ניתן לרכוש מוצרי טיפוח במחירים נמוכים כמעט באופן מגוחך, כאשר שמפו או קרם גוף יכולים לעלות עד עשרה שקלים ולעתים אפילו פחות. בעוד ששיקול המחיר הוא שיקול נכון, הוא לא השיקול היחיד. במקום שבו  אנחנו חוסכים בכסף, אנחנו עלולים לשלם במחיר הבריאות שלנו. מוצרי טיפוח אורגניים, לרוב, הם יקרים יותר ממוצרים רגילים, אם כי לא באופן משמעותי. לעומת זאת התועלת והיתרונות הבריאותיים שבהם- גבוהים פי כמה.

כשאנחנו בוחרים מוצרים אורגניים, אנחנו יודעים כי אנחנו בוחרים מוצרים באיכות גבוהה מאוד. המחיר הגבוה יותר, לפיכך, משקף תהליך ייצור יקר פי כמה מתהליך ייצור רגיל. הפקת מוצר משמן אתרי, שהוא שמן טבעי המופק מצמחים כמו עץ התה, מור ואקליפטוס, הוא תהליך ארוך שבסופו תפוקה קטנה מאוד של חומר גלם. בנוסף, הפקת ריח ובישום מצמחי מרפא ולא מתמציות סינטטיות, הוא תהליך ארוך ויקר יותר באופן משמעותי. חשוב לזכור כי כל חומר שאנחנו מורחים על הגוף שלנו, סופו להיספג במחזור הדם. לכן, מוצרי הטיפוח שאנחנו בוחרים, הם בעלי השפעה ישירה על הבריאות שלנו ומי שהפנים את זה, יעדיף לשלם מעט יותר עבור מוצר איכותי.