היתרונות הטמונים בשחייה

שחייה היא ספורט קשה והישגי אשר אינו מתאים לכל אחד. ההוצאה האנרגטית, הריכוז הגבוה והדרישות הגופניות, הן מהגבוהות בעולם הספורט. ככה תשמרו על כושר שיא, בעולם התובעני של השחייה.
שחייה היא אחת מצורות הספורט הדורשניות ביותר כלפי הגוף שלנו. לא סתם, שחיינים מקצועיים ניחנים בגוף חזק מאוד, שריר ואלתטי.
השחייה עובדת כל השרירים בגוף ודורשת מאיתנו כמויות אדירות של אנרגיה זמינה, אבל להעמיס פחמימות, זה לא מספיק על מנת לתחזק אורך חיים של שחיין מקצועי או אפילו חובב.
המאמץ הגופני, הסיבולת הגבוהה הנדרשת כמו גם רמות הריכוז התובעניות, כולם דורשים מהגוף של השחיין, להיות במיטבו. לכן, קיבצנו עבורכם את חמשת תוספי התזונה המומלצים ביותר לכל שחיין.

שחיין שוחה  בתחרות

5 התוספים המומלצים לשחייה

קריאטין

הקריאטין הוא חומר אשר הגוף שלנו מפיק בכבד ובלבלב באופן טבעי. מבין תפקידיו של הקריאטין הוא לדחות את עייפות השריר על ידי טעינת האנרגיה בשרירים. בנוסף, הקריאטין תומך בהתאוששות הגוף לאחר אימון ומאפשר לנו להעלות את מסת השריר בגוף שלנו באופן טבעי. נטילה יומית של קריאטין נחשבת לאחת הדרכים היעילות והבטוחות ביותר לשיפור ביצועים בקרב ספורטאים.

גלוטמין

הגלוטמין הוא החומצה האמינית הנפוצה ביותר בגוף האדם וזאת שאחראית לתהליך בניית החלבונים בגוף. בנוסף, הגלוטמין מעודד ייצור של הורמון הגדילה, מאזנת את רמות הסוכר בדם ומסייעת בשיחרור של אנרגיה המקורה בגליקוגן. את הגלוטמין מומלץ לצרוך כתוסף תזונה לבד או בשילוב עם אבקת חלבון.

מגנזיום

אחד החוסרים הנפוצים ביותר בקרב ספורטאים הוא מחסור במגנזיום, שכן העוסקים בפעילות גופנית מאומצת כמו שחיינים, צורכים כמויות גבוהות יותר של המינרל מהאדם הממוצע. אחד מתפקידיו הבולטים של המגנזיום הוא וויסות כיווץ והרפיית השרירים בגוף, בנוסף להשתתפות בתהליכי חילוף חומרים, העברת גירויים עצביים מהמוח אל הגוף וספיגת הסידן בעצמות.

שחיין שוחה פרפר

אבקת חלבון

חלבון הוא אבן הבניין של השרירים בגוף. אבקות חלבון מי גבינה, הן המומלצות והפופולריות ביותר בקרב ספורטאים, שכן מדובר בחלבונים בעלי כושר הספיגה הגבוה ביותר והמותאמים ביותר לגוף האדם. תוספת של חלבון מי גבינה לתזונה היומית, מספקת תמיכה מידית לשרירים לאחר האימון, כמו גם תמיכה לתהליכי בניית השריר לאורך זמן. בנוסף, אבקת חלבון מי גבינה מכילה חומצות אמינו נוספות אשר חיוניות לתהליך סנתוז החלבונים ומסייעת לגוף להתאושש לאחר אימון שחיה ארוך.

משקאות איזוטונים

כנראה תוספי התזונה החשובים ביותר לכל שחיין, הם המשקאות האיזוטוניים. הם מגיעים בצורה של משקה או של אבקה והם מועשרים בכל מה ששחיין צריך- אלקטרוליטים, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינות וגם פחמימות.

תפקידם העיקרי של המשקאות האיזוטוניים הוא שמירה על רמות תקינות של נוזלים ומלחים בגוף לאחר אימון. במהלך אימון שחייה הגוף שלנו מאבד נוזלים ומלחים רבים ושורף הרבה מאוד קלוריות. לכן, שתיה של משקה איזוטוני לאחר האימון תחזיר לגוף שלנו את כל המלחים שהוא איבד במהלך האימון, ותסייע למלא את מאגרי האנרגיה שהתרוקנו עם הפעילות המאומצת.