אזור המצח הוא אזור רגיש אצל אנשים רבים, ובמהלך השנים, בעקבות רגישות יתר של המצח המובילה ליצירת קמטים חדים הנראים לעין, גברים ונשים כאחד, בוחרים לבצע טיפולים אסתטיים שונים לטשטוש ולהעלמה של אותם קמטים. רובנו מכווצים את המצח בעקבות תחושות ומצבי רוח שאנו חווים, מה שבטווח הארוך גורם לחריטה של קמטים באזור המצח. אותם קמטים מכונים בשפה המקצועית, קמטי הבעה או חשיבה. ברוב המקרים קשה לשלוט בתנועה של השרירים הגורמים בסופו של דבר להופעה של קמטים אלה, ולעתים שרירי הפנים מופעלים גם בזמן שאנו ישנים. 

בנוסף, קמטים אלו מתעמקים כתוצאה מחשיפה מוגברת לשמש ועם התקדמותנו בגיל. עם הגיל הקמטים במצח מתעמקים עוד יותר והעור מאבד הן מהאלסטיות והן מהגמישות שלו. חומרי מילוי שונים בעיקר בוטוקס, יכולים לסייע לטשטש, להעלים ולטפל בקמטים אלו הפוגעים בתחושת הבטחון ורמת שביעות הרצון העצמית של רבים מאיתנו. הקמטים במצח עלולים להופיע בגיל צעיר במיוחד, בעיקר אצל גברים והם גורמים למראה שאינו אסתטי. למעשה, יש שריר מרכזי הנקרא ׳פרונטאליס׳, הגורם ליצירת קמטים אלו. כשאנו מרימים את הגבות כתוצאה מפליאה, מחשבה או אפילו בלי לשים לב השריר הזה עובד בחוזקה. הקמטים במצח גורמים למראה עייף וזקן. בעשרים שנה האחרונות תחום הרפואה האסתטית עבר פיתוחים ושכלולים רבים, מה שמאפשר לנו להנות משיטות טיפולים טבעיות שונות מבלי לעבור ניתוחים.


טיפול יעיל נגד קמטים במצח

אחד הטיפולים האפקטיביים ביותר להחלקת קמטים והעלמתם באזור המצח הוא באמצעות בוטוקס. בוטוקס נחשב חומר בטוח לשימוש והפך ל"להיט" בתחום הרפואה האסתטית במהלך השנים האחרונות. מבלי להיכנס יותר מדי למונחים מקצועיים, כאשר מזריקים בוטוקס בכמות נכונה לאזור המצח, הוא גורם לטשטוש משמעותי של הופעת הקמטים למצח ולאחר מכן הם לא מורגשים כלל.

הטיפול מתאים למגוון רחב של מטופלים ובכל הגילאים, כאשר לכל אחד מוזרקת כמות שונה של בוטוקס בהתאם למאפיינים האישיים שלו - גיל, סוג העור, מבנה אנטומי ועוד. 


איך בוחרים אצל מי לעבור את הטיפול? 

לא כל רופא העוסק ברפואה פלסטית מומחה לטיפולי בוטוקס באזור המצח. יש רופאים המתמחים בתחום של רפואה אסתטית, בעיקר באזור של הפנים. להם יש נסיון רב יותר עם כל מה שקשור לשיפור מראה הפנים באמצעות בוטוקס. מומלץ כמובן להתרשם מתמונות "לפני ואחרי" של מטופלים אחרים, לשאול את הד"ר שאלות מקצועיות ובאופן כללי לקבל כמה שיותר פרטים בטרם מקבלים החלטה.